Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülőnek tulajdonképpen...

Sok szülőnek tulajdonképpen miért okoz tragédiát / törést az életben, ha kiderül, hogy a gyereke homoszexuális?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni.

Én melegként végiggondoltam ezt, de egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Eleve a gyerek szexuális magánéletéhez nemigazán van köze a szülőnek, pláne, hogy sokan 18 éves korukban, vagy afölött mondják el. A szülőnek ezek után meg nem mindegy, hogy a lányuk/fiuk kivel bújik össze az ágyban a 4 fal között? Ha a szex a heteroszexuális kapcsolatoknál sem téma, akkor miért kell ezen lovagolni, ha a gyerek meleg?

A másik, amit szoktak mondani, hogy a szülőben tudatosul, hogy nem lesz unoka. De kérdem én, azért vállal egy szülő gyereket, hogy legyen később unokája? Milyen szülő az, aki a gyerekének a szemére veti, hogy nem lesz unoka??

Ha a gyerek heteroszexuális lenne, de nem akarna gyereket, az miért elfogadhatóbb annál, minthogy meleg, ezért nem lehet gyereke?


Azért nem értem ezt a témát és gondolkodást, mert nagyon sok történetet olvastam már, és sokszor a szülők olyan tragédiát rendeztek, mintha minimum azt kéne lelkileg feldolgozni, hogy a gyerek halálos beteg, és csak pár hónapja van hátra.

A heteroszexuális kapcsolatba való kényszerítésről, kitagadásról, üvöltözésről, bántalmazásról nem is beszélve.


Most egy szülőnek miért tragédia elfogadni azt, hogy a fia egy másik fiú mellett vagy a lánya egy másik lány mellett találja/találta meg a boldogságot és boldog? És itt a féltés sem játszik szerepet mint indok, mert sok szülő ilyen hozzáállással konkrétan rosszabb, mint a társadalom.


Miért van ez? pedig a saját gyerekükről van szó.



2017. jan. 6. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb ember makacsul ragaszkodik egy adott képhez, és ha már valami attól eltér, azt tragédiaként éli meg.

A feltétel nélküli szeretet sokakban nincs meg. Imádja a gyerekét, de csak addig, ameddig az ő elképzelései szerint él. Ez nem csak a szexualitásra igaz, vannak, akiknek az is tragédia, ha a gyerekük nem olyasmit szeretne dolgozni, mint ők maguk, vagy ha egyszerűen más életstílus szerint képzeli el a jövőjét. Nem akarok terjengősre fogni, de ismerek olyan férfit, aki addig csinálta a gyerekeket, ameddig nem lett egy, aki hozzá hasonlóan állatgondozó szeretett volna lenni. De tudok olyan diplomás értelmiségiről, aki kitagadta a gyerekét, amiért nem akart egyetemre menni. Mert nem illik az elképzeléseibe, nem úgy él, ahogy azt apuci-anyuci megálmodta, stb.

Ráadásul a melegség egy rohadt nagy tabu még manapság is, egy-két generációval ezelőtt meg pláne az volt.

2017. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem erre egyszerű a válasz: mert a szülők meg akarnak felelni a társadalmi normának,még akkor is ha te már nagy korú vagy. hiszen "magyarázkodniuk" kell a szomszédank,rokonoknak,ismerősőknek,stb hogy miért élsz fúként fiúval (vagy fordítva) Hiszen mindig fel teszik a kérdést nekik is hogy na a fiad mikor nősül,mikor lesz unoka? nekik meg kellemetlen erről beszélni,hiszen ők is "normális" kapcsolatot képeltek el neked.
2017. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
32%
A homoszexualitás egyáltalán nem természetes, itt bukik meg az okoskodásod.
2017. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
64%
Pedig természetes, különben az állatvilágban sem fordulna elő egyáltalán. Vagy azt mondod az állatoknál is tudatos döntés ez? Természetes, mert a természetben előfordul és nem ember alkotta dolog.
2017. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
94%
Én férfiként azt mondom, hogy egyértelműen az unoka hiánya miatt. Egy férfiembernek is van igénye a gyerekre, azért többnyire nem véletlenül nemzenek a férfiak gyereket (csupán a feleség kedvéért). A (normális) sülő és a gyerek közti kapcsolat olyan biológiai történéseket indít el az agyban, amelyek örömérzést okoznak. Ennek az egyébként mindenkibe belekódolt ősi gondozási ösztönnek a kiélése és megélése teljesen megváltoztatja az ember életét, életszemléletét, mondhatni kifelé irányuló életcélt ad az életnek. Az ilyen emberek természetszerűleg szeretnének unokát is, mert ez már olyan, mint a drog, belső opiátok szabadulnak fel amelyek megnyugtatják az embert a felszabaduló oxitocin hormonnal együtt, a nagyszülő ennek hatására olyan lesz, mint az "anyatigris). Az unoka az öregkorban csillapítja az elmúlás megérzésével kapcsolatos depressziót, új célokat világít meg, újra átéli az ember a fiatalságát, amikor a saját gyerekét vitte a karjában, amikor újra van valaki, akit gondozni kell, akivel törődni kell, akivel kapcsolatban ki lehet élvezni az újrateremtés és az alkotás érzelmi/intellektuális örömét. Képzeld el, hogy milyen az idős ember élete mindezek nélkül. Persze nem azt mondom, hogy egyetlen olyan sincs, aki se az unokáival, sem annak idején a saját gyerekeivel sem törődött sokat, de talán nem ez a jellemző és nem ez az általános.
2017. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
30%

Na, vezesd elő, mely állatok között van homoszexuális kapcsolat?

Tudtam, hogy a sok neoliberális le fog pontozni, de attól még nem lesz igazatok.

2017. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem magát a tényt nehéz elfogadni.

De azt nagyon rossz tudni, hogy mennyien fogják bántani a gyereked, mennyi hátrány fogja érni, mennyivel nehezebb lesz neki sok minden. Egy szülőnek fáj, ha bántják a gyerekét és nem tudja ezt megakadályozni, nem tudja megvédeni. És nyilván a felnőtt gyereke mellett nem állhat ott folyamatosan és nem tudja kivédeni a beszólásokat, a megalázásokat, a diszkriminációt.

2017. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim válasza:
76%

Én 21 éves vagyok, engem a szüleim elfogadtak, bár ők mindketten nagyon nyitott gondolkodásúak. Viszont, mikor a vidéki nagymamámnak mondtam el, az első gondolata az volt, hogy "jaj, mit szólnának a szomszédok". Aztán hozzá tette, nem baj hogy meleg vagyok, csak "maradjon a családban ez a dolog, nem kell mindenkinek tudnia róla", mert akkor őt kinézik az emberek és pletykálkodnak róla. Magyarul, sajnos, hagyja, hogy a társadalmi megítélések háttérbe szorítsák a saját véleményét.

A másik ágon a nagyszüleimnek nem is merem elmondani, habár nagyon közel állunk. Szinte közelebb állok hozzájuk, mint a szüleimhez, de azt hiszem soha nem fogadnának el. :(

L/L

2017. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
77%
Állatvilágban homoszexualitás (több, mint 1000 különböző fajnál): kanadai jegesmedvék (itt főleg hím-hím kapcsolat), sirályok (itt több a nőstények közt), baglyok, gorillák, hattyúk, pingvin stb.
2017. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
81%

Nos, talán mert a legjobbat akarja a gyerekének és a mai világban annak, aki homoszexuális, nem könnyű az élete.

Én külföldön élek, itt legális az azonos neműek házassága, örökbe is fogadhatnak és a társadalom nagyobb többsége elfogado. Ennek ellenére titkon remélem, hogy a gyerekem "normalis" lesz a szexualitás terén. Nem azért, mert elitelem, kicsit sincsenek bennem negatív érzelmek vagy gondolatok ezzel kapcsolatban, hanem mert látom, mennyi gyűlölet van sokakban azok irant, akik valamiben mások

2017. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!