Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megemlítették ma...

A szüleim megemlítették ma délután, hogy esetleg megpróbálhatnék munkát vállalni a fővárosban, és felköltözhetnék albérletbe a hugomhoz, de én nem szeretném. Hogyan tudnék rájuk észérvekkel hatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 1 kisvárosban élek és dolgozom részmunkaidőben 1 rehabilitációs munkahelyen megváltozott munkaképességű emberek között. Sajnos a megyeszékhelytől 41 km-re lakom, viszont Pestre nem szeretnék menni, több okból kifolyólag is:

- egyedül nem merek ott mászkálni még nappal sem, mert félek, hogy belém kötnek

- nekem az a város túl zsúfolt, sok a szmog, az emberek nem figyelnek oda egymásra stb.

Rólam még annyit kell tudni, hogy autista vagyok enyhe fokban, és ebből eredően nem nagyon bírom a tömeget, a szűk családomon kívül csak pár embert engedek közel magamhoz, és az emberekkel kapcsolatos sorozatos csalódások miatt mindig attól félek, hogy az illető előítéletes lesz velem szemben. Aki tud hasznos választ adni, azt nagyon megköszönném. Üdv


2017. jan. 15. 20:03
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a munkahelyedre gondolom nem kísérővel jársz. Hányszor, mennyi időt töltöttél a fővárosban? Elképzelhető, hogy kissé elhamarkodottan vonod le azt a következtetést, hogy nem tudnál ott élni. Ha nem a belvárosban laknál, nem lenne nagy zaj, tömeg, munkába a megszokott útvonalon járhatnál. A lakóhelyeden vagy a megyeszékhelyen nem opció, hogy keress teljes munkaidős állást és albérletet?
2017. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

A voltál már ott mit takar? Egy két napra ellátogattál oda? Nem kell feltétlenül a belvárosba költözni.

Sajnos nálad ez a dolog csak kifogás. Nincs azzal baj ha ennyi idősen otthon lakik valaki, ha valamennyire mégis önálló. De ez hogy orvoshoz is kísérgetni kell... mi lesz veled ha a szüleid meghalnak? Mész tehernek a húgod nyakára 30-40 évesen?

2017. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem a belvárosba költöztök, akkor simán olyan érzésed lesz, mint bármelyik más magyar városban, kisvárosban.
2017. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg tudatosan tágítani a komfortzónádat. Pl. elmész kísérővel szakorvoshoz, de haza már egyedül mész, vagy fordítva. Még egyszer megcsinálod ugyanezt, harmadszor pedig elintézed teljesen egyedül. És ugyanezt a lassú, mértékletes határtágítást alkalmazod más dolgokban is. Valamennyire muszáj lesz megtanulnod önállóan is boldogulni. Ne aggódj, vágj bele! Nagyon sokat fogsz profitálni belőle, önállóbb leszel és a szorongásod is enyhül.
2017. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Voltam már pesten fél napot, de az is nagyon lefárasztott. Szeretném mondani, hogy ezzel kapcsolatban nem kifogásokat keresek. Mikor még suliba jártam ott is nagyon visszahúzódó voltam, nem nagyon mertem nyitni az emberek felé.
2017. jan. 15. 20:56
 16/36 anonim ***** válasza:
66%

Fél nap lefárasztott??

Ez ok arra hogy örökké a szüleid nyakán maradj?? Komolyan, mi lesz veled ha a szüleid meghalnak?

2017. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Fél napból ne vonj le ilyen következtetéseket.

Én is kisvárosban nőttem fel, Budapestre jöttem egyetemre, mert otthon nem tudtam volna továbbtanulni. Bár sokszor voltam itt előtte és alapvetően tetszett a város, mégis úgy éreztem az első napokban, hogy nem tudom megszokni. A kollégiumban beraktak egy ismeretlen mellé, mindenhol új emberek, új környezet, semmi nem maradt az addig megszokott életemből. Viszont sokkal hamarabb belerázódtam, mint hittem. Voltak beilleszkedési és egyéb problémáim, a mai napig is vannak, minden költözés, munkahelyváltás nehéz. Viszont jobb, mint megmaradni valahol, ahol nem érzem jól magam. Ma el sem tudnám képzelni, hogy ugyanabban a kisvárosban éljek a szüleimmel. Alapvetően jól menedzselem a saját életemet, eltartom magam, vannak kapcsolataim és a szociális nehézségek ellenére is nagyjából elégedett vagyok. Csak azért írtam le mindezt, mert én is enyhén autista vagyok, és bár tudom, hogy nem minden autista ugyanolyan, azzal tisztában vagyok, hogy az enyhe érintettség nem akadálya az önállóvá válásnak. Viszont muszáj lépéseket tenni és próbálkozni, ha kell, segítséget kérni más autistáktól, barátoktól, szakemberektől.

2017. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék a szüleim nyakán maradni, csak a fővárosba nem szeretnék élni, hanem itt szeretnék abban a megyében, ahol lakom. Párkapcsolatom még nem volt.
2017. jan. 15. 21:09
 19/36 anonim ***** válasza:
78%
Akkor miért nem mész be a megyeszékhelyre? 41 km nem sok, bár sok helyen katasztrófa a tömegközlekedés, ezt aláírom. Sajnos tényleg csak kifogás, kifogás hátán, süt a soraidból a végtelen önzőség... csak az amit te szeretnél, csak a te autizmusod... szüleidre nem is gondolsz.
2017. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
75%

Az az igazság hogy nekem szimplán olyan embernek tűnsz akinek kényelmes a Mama Hotel.


És minden más csak kifogás. Félsz Pesten...na bumm, majd nem fogsz. Félsz az emberektől, távolságtartó vagy...mint sokan mások.


Ismerek pár ilyen embert, az aktuális betegségüket használják fel korlátozó tényezőként.


A legnagyobb baj az, hogy szimplán nem vagy "belekényszerítve" élethelyzetekbe, önállóságba, nem vagy rákényszerítve a változásra, arra hogy fenntartsd magad. Marha sok ember érez így az élete elején, csak a nagy részüknek nincs ilyen aduász a kezében mint neked a betegség, amivel mindent ki tudsz magyarázni hogy miért nem akarod...

2017. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!