Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megemlítették ma...

A szüleim megemlítették ma délután, hogy esetleg megpróbálhatnék munkát vállalni a fővárosban, és felköltözhetnék albérletbe a hugomhoz, de én nem szeretném. Hogyan tudnék rájuk észérvekkel hatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 1 kisvárosban élek és dolgozom részmunkaidőben 1 rehabilitációs munkahelyen megváltozott munkaképességű emberek között. Sajnos a megyeszékhelytől 41 km-re lakom, viszont Pestre nem szeretnék menni, több okból kifolyólag is:

- egyedül nem merek ott mászkálni még nappal sem, mert félek, hogy belém kötnek

- nekem az a város túl zsúfolt, sok a szmog, az emberek nem figyelnek oda egymásra stb.

Rólam még annyit kell tudni, hogy autista vagyok enyhe fokban, és ebből eredően nem nagyon bírom a tömeget, a szűk családomon kívül csak pár embert engedek közel magamhoz, és az emberekkel kapcsolatos sorozatos csalódások miatt mindig attól félek, hogy az illető előítéletes lesz velem szemben. Aki tud hasznos választ adni, azt nagyon megköszönném. Üdv


2017. jan. 15. 20:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Önállósodhatsz máshogy is, csak el kell kezdened valahogy. A szüleid a tesód nyakába akarnak varrni, mert félnek mi lesz veled, ha ők megöregszenek. Szerintem ennek tesód se annyira örülne, ezért próbálj meg önálló utat választani. Maradhatsz a lakhelyeden, de akkor valamit fel kell mutatnod önállóságban, különben az lesz a vége, hogy beraknak egy otthonba, ahol sokkal kevesebb választási lehetőséged és kényelmed lesz. Írásod alapján úgy tűnik, hogy képes lehetsz az önálló életre,esetleg némi segítséggel, pl állandó kísérő bérlése, akit megkérhetsz, hogy a húzósabb helyzetekben kísérjen el, de neked is kell egy icipicit tágítanod a korlátaidat.
2017. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Én aspergeres vagyok és ugyanennyi idősen költöztem Pestre, mint amennyi most te vagy, bár én megyeszékhelyről. Nincs különösebben mitől félned, a város nagy része nem veszélyes, és vannak csendesebb, nyugis környékei is. Amiket írtál magadról, azt egy jó pszichológus vagy pszichiáter kezelni tudná (van egy jó adag szociális fóbiád is szerintem), erre is nagyobb az esély Pesten, mint a kisvárosodban.

Van egy mondás, amit szoktam magamban ismételgetni, ha félek valamit megtenni: Az élet a komfortzónán kívül kezdődik.

2017. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Meg ertem hogy felsz Pesttol. Teljesen egeszeges ember vagyok, mégis ugyanugy rettegek tömegben mint te, es higyjetek el az életet ez megtudja keseríteni.

Olyan nem lehetséges, hogy vidéki varosban , közel a munka helyeshez keresnél egy albit?:)

Ne a szüleid mondjak meg hogy ezt csinálod fiam/lanyom.

Hugihoz nem költöznék oda, mert hiába tesi felnőtt emberek vagytok, kell a maganter.

2017. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

én még mindig nem értem, hogy miért ragaszkodnak a szüleid Pesthez, miért nem jó nekik, ha a megyében, mondjuk a megyeszékhelyen vállalsz munkát?


41 km nem olyan hú, de sok. és oda is költözhetsz. miért ez a mindenáron Pesthez való ragaszkodás?

2017. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Kedves utolso azért akarják pestre küldeni mert tesoja ott lakik ,ö egyedül nem tudna fent tartani egy lakást még megyeszékhelyen sem fökép nem részmunkaidös fizetésböl .vagy akkor tudna ha tejes állásba dolgozna.
2017. jan. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Sajna fokozatosan tényleg önnálosodnod kell mert ha szüleid idösebbek lesznek vagy már nem lesznek akor ha nem tudsz magadrol gondoskodni ,akkor otthonba kerülsz .ahogy valaki irta már.
2017. jan. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!