Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megemlítették ma...

A szüleim megemlítették ma délután, hogy esetleg megpróbálhatnék munkát vállalni a fővárosban, és felköltözhetnék albérletbe a hugomhoz, de én nem szeretném. Hogyan tudnék rájuk észérvekkel hatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 1 kisvárosban élek és dolgozom részmunkaidőben 1 rehabilitációs munkahelyen megváltozott munkaképességű emberek között. Sajnos a megyeszékhelytől 41 km-re lakom, viszont Pestre nem szeretnék menni, több okból kifolyólag is:

- egyedül nem merek ott mászkálni még nappal sem, mert félek, hogy belém kötnek

- nekem az a város túl zsúfolt, sok a szmog, az emberek nem figyelnek oda egymásra stb.

Rólam még annyit kell tudni, hogy autista vagyok enyhe fokban, és ebből eredően nem nagyon bírom a tömeget, a szűk családomon kívül csak pár embert engedek közel magamhoz, és az emberekkel kapcsolatos sorozatos csalódások miatt mindig attól félek, hogy az illető előítéletes lesz velem szemben. Aki tud hasznos választ adni, azt nagyon megköszönném. Üdv


2017. jan. 15. 20:03
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Nem akarok sokáig mamahoteles lenni, hanem a megyeszékhelyen és környékén szeretnék munkát vállalni, és lakást venni. Amúgy a problémámat nem kifogásként használom fel. Anno középiskolában az utolsó 2 évben már magántanuló voltam, mert nem ment a beilleszkedés.
2017. jan. 15. 21:18
 22/36 anonim ***** válasza:
34%
Az autizmus nem betegség.
2017. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
84%
És annak mi az akadálya, hogy a megyeszékhelyen vagy a környékén keress munkát, lakást? 27 éves vagy, nem írhatják elő a szüleid, hogy márpedig Pestre menj. Ők csak azt szeretnék, hogy végre leszakadj a nyakukról és kicsit önállósodj. Hidd el, hosszú távon sem nekik, sem neked nem lesz jó, ha náluk laksz. Egyre több lesz a feszültség, konfliktus.
2017. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

Itt szinte mindenkinek elkerülte a figyelmét a lényeg, hogy a kérdező autista. Nem fogjátok tudni megváltoztatni, csak mondom.


Ő nem akar és nem is fog felköltözni Pestre. Aki valaha került kapcsolatba autista vagy csak olyan emberrel, aki erős szorongással küzd, tudja, hogy ez így van.


Én a kérdés lényegét sem értem, kérdező, mi nem ismerjük a szüleidet, ezt neked kell velük megbeszélni, itt semmilyen megoldást nem fogsz találni. Csak gondoltam, szólok.

2017. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
74%

Én legalább húsz autista felnőttet ismerek és én magam is autista vagyok. Nem úgy tapasztalom, hogy az autista személyek nem képesek változni és nem lehet őket észérvekkel meggyőzni, sőt. Csak mondom.

Ettől függetlenül a kérdező azt csinál, amit akar és azzal magyarázza az álláspontját, amivel akarja. Tanácsokat várt és kapott, hogy mit fogad meg belőlük és mit nem, az az ő dolga.

2017. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
39%

Az autizmusnak van egy tucatnyi vállfaja, csodálkozom, hogy pont egy autista szólja le a másikat! Már ha tényleg az.

Én dolgoztam velük és nem csodálkozom, hogy a kérdező bátortalan.


Kérdező: ezt a szüleiddel kell megbeszélni, nem egy rakás ismeretlen emberrel, akik szerint az autizmus nem betegség. Nevetségesek, de egyben bosszantóak is.

2017. jan. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Figyej ha nem akarsz nem mész pestre ,beszéld meg szüleidel de ök azt akarják hogy bátrabb ,önálobb légy mert ha ök nem lesznek ki figyel majd rád vagy kivel fogsz lakni mert részmunkaidös állásbol nem tudnál fentartani egy albérletet,és még eszel is ,számlákat is fizetni,ezért akarnak pestre hugodhoz küldeni .de te döntesz felnött vagy .
2017. jan. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
49%
De csak azért mert autista, nem azt jelenti hogy jó amit csinál, mi lesz a kérdezővel ha a szülei nem lesznek? Aki azt mondja az autizmusra hogy nem betegség az hülye, de hát na... kinek jó ez így? Sem a kérdezőnek sem a szüleinek...
2017. jan. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
63%
És azt mi honnan tudjuk, hogy az autizmus melyik fajtája van a kérdezőnek?
2017. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"csodálkozom, hogy pont egy autista szólja le a másikat"

Ha autistákkal dolgoztál, akkor tudhatnád, hogy az autisták ugyanúgy különböző emberek, mint a nem autisták, vagyis ugyanúgy előfordul, hogy nem értenek egyet valamiben vagy másképp gondolkodnak. Bár lehet, hogy te olyan autistákkal dolgoztál, akik ellátásra szorulnak, az ő esetükben sem az van, hogy mind ugyanolyanok, csak a tüneteik erősebben megnyilvánulnak és nyilván egy kívülálló azt veszi észre, hogy miben nem olyan valaki, mint egy átlagember. Viszont sok enyhe autistán max annyit látsz, hogy kicsit fura, magánakvaló, zárkózott, de nem is gondolnád, hogy valójában mi áll a háttérben.


28-as válaszoló, a szakirodalom sem tartja betegségnek az autizmust.

2017. jan. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!