Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek segítse a gyerek...

Szerintetek segítse a gyerek a szüleit ha nehéz anyagi helyzetben vannak és a "gyerek" dolgozik és jól keres, de még otthon lakik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apa dolgozik éjjel-nappal de sajnos nagyon keveset keres, én pedig gyesen vagyok és nem vették fel a kicsit bölcsibe mert teltház van.Ovi pedig még 1 év.A lányomnak aki dolgozik van egy barátja,és amikor pénzt kap, lemegy hozzá és elköltik. Amúgy 200km re lakik.A rezsi részét kifizeti, és néha ad pár ezret.Cserébe nem csinál semmit a lakásban,nagyon trehány még annyira is hogy egy poharat nem bír beletenni a mosogatóba sem,persze nem erre neveltem, hanem a barátjánál tanulta ezeket a szép szokásokat.Csúnyán beszél velem nagyon, a halálunkat kívánja ez miatt hogy pénzt ad,híreszteli hogy lehúzzuk pénzel,meg akart verni mert mondtam hogy költözzön el,és pl. tele van a pénztárcája pénzel és elnézi hogy kishuga csak vajas kenyeret eszik mert sajnos hó végére nagyon megszoktunk szorulni.És ezeket a barátja beszélte bele, hogy minél több pénzt vigyen le mikor meglátogatja, mert nem dolgozik, meg drogozik is.Csak nem akar odaköltözni a lányom a munkája végett.Nem azt akarom hogy tartson el minket, de ha már mosok takarítok főzök egész nap, ő rá is, akkor legalább 20-30 ezret adhatna a 200 ezréből amit keres.
2017. febr. 24. 10:00
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülei házában fogyaszt, akkor mindenképpen ki kell valamilyen formában venni a részét a háztartásból. Még akkor is, ha nem szorulnak rá anyagilag.

Nem tudom, lehet mi voltunk fura család, de nálunk mindig is alap volt, hogy a szobánkat mi takarítottuk (nyilván nem 5 évesen, de 10-12től felfelé már igen), a ruháinkat ha nem is magunknak mostuk, de gondoskodtunk róla, hogy annak aki éppen bepakol a mosógépbe ne legyen gondja a szortírozással. Ez csak olyan off, nem várok vállveregetést, csak azt hittem, hogy ez más családokban is természetes és bevett gyakorlat.


A sztorihoz visszatérve, bárhogyan is éljünk anyagilag, nem hagynám, hogy a szüleim, pláne kisgyerek testvéreim nélkülözzenek, miközben én tudnék rajtuk segíteni.

2017. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
29%

Én férfiként is átérzem a 20 éves lányod helyzetét. Nekem se tetszett volna, ha nem tudtam volna továbbtanulni, mert olyan szüleim lettek volna, akik szinte a semmire újabb gyereket csináltak volna. Emiatt kénytelen lettem volna gyengén megfizetett munkát vállalni, ki akartak volna rakni, mert szerintük kevés pénzt adok haza, otthon levő anyám még a házimunkát is rám akarta volna tolni. Ilyen helyzetben nyilván a jellemem is sérült volna, így én sem viselkedtem volna normálisan.


A mi családunkban (nálam, húgomnál, szüleimnél, testvéreiknél, nagyszüleimnél...) az volt a természetes, hogy fiatal felnőtt gyerekeik indulását szépen segítették a szülők. Gyakran pont úgy, hogy felnőtt gyerekeik iskoláik elvégzése után is náluk lakhattak pár évig ingyen (sokszor párjaikkal), ezért cserébe annyit vártak el, hogy a fiatalok dolgozzanak munkahelyen, spóroljanak.


Az a mondás nálunk, hogy amit kapunk szüleinktől, azt a gyerekeinknek KELL visszaadni! 80-90-es dédszülők, nagyszülők is megsértődtek volna, ha gyerekeik pénzt akartak volna adni nekik.

2017. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
36%
A lehető legrosszabb tanács a zárcsere és a kizárás főleg ha be van jelentve! Még véletlenül se tedd! Elhiszem az erős anyai ösztön és a benned lévő szeretet a gyermeked iránt,de meg kell keményíteni a lelkedet. Ha kimondtad,hogy költözzön el akkor ragaszkodj ahhoz a naphoz amikor új helyre távozik.Legyen többször zsíros kenyér de nyugalom a családban! A kisebbik gyermeked azt fogja megtanulni,hogy meg lehet ütni egy édesanyát? Te nem tudnál valamilyen munkát vállalni? Esetleg a környéken akinek nem vették fel a gyerekét bölcsibe,oviba arra vigyázni az otthonodban? Ezek után egy forintot ne fogadj el tőle és főzzőn,mosson,takarítson saját magára,úgy hogy megveszi hozzá a kellékeket,amit magával vihet az új helyére.A párodnak mesélted a gyereked meg akart ütni?
2017. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Mit szólsz hozzá hogy van olyan hogy problémás gyerek?Én mindent megadtam neki,és rendre tanítottam.Soha nem voltunk gazdagok,de én is így nőttem fel, ezt tanultam szüleimtől.És 3 iskolába írattam be,és lógott,nem tanult,mert mindig a rossz pasik vonzották.Kiabált velem hogy ő már pedig nem akar tanulni, mindent elmondtam neki milyen hátrányai vannak ennek azt mondta őt nem érdekli.Könyörögtünk neki többen is, próbáltuk nevelni de nem ment,segítséget is kértem szakemberektől,és nem bírtuk.
2017. febr. 24. 11:22
 15/46 anonim ***** válasza:
95%
Kedves 12-es! Mi lenne, ha nem csak a lányt értenéd meg hanem egy picit jobban beleképzelnéd magad az anya helyzetébe. Sokan élnek nehéz anyagi körülmények között, nyilván te nem és a családod nem igényel támogatást, de hidd el, ha a nagymamád 48 ezer ft rokinyugdíjat kapna, elfogadná a segítséget és valszeg neked eszedbe jutna, h illene támogatni a nagyit! Az anyuka szerinted akkor ne kérjen a lányától háztartási hozzájárulást, hanem támogassa abban, h a megdolgozott pénzét adja a kihasználó, nem dolgozó drogos barátjának... Okostojás
2017. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
85%
Kitenném a szűrét neki. Had ordibáljon. Menjen a csávójához. Tudom rossz mert a gyereked de mi az hogy meg akart verni? Onnantól nem lenne a gyerekem.
2017. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is kicsit egyoldalúnak tűnik az anya leírása. Szerintem nem szép a leválni készülő gyerek pénztárcájában kotorászni. Azon gondolkozz inkább hogy tudod mihamarabb gyarapítani a családi vagyont te is. Értem én a gyest, de ti nem engedhetitek meg magatoknak. Keress olyan munkát, ami picit többet fizet, mint a gyerekmegőrzés és állj munkába, add a gyereket fizetős bölcsibe. Esetleg te magad adj fel hirdetést, hogy vállalsz gyerekvigyázást. Pl ovisért menni az oviba és játszani vele, amíg szülei érte tudnak menni. Ez nem is egésznapos elfoglaltság, a sajátodat se szorítanád hátra, hiszen lehet vele együtt csinálni és máris több pénz marad. Nektek 10000 Ft is számít és idővel egyre többet tudsz te hozzátenni a családhoz.

Elhiszem, hogy a lányod nagyon rossz reakciókat mutat, de elég rossz feltételeket biztosítotok neki, nem csoda, hogy nem segítőkész veletek szemben.

2017. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
84%

Ha a szüleim épphogy megélnek, én meg jól keresek, nem a drogos pasimat pénzelném (Szóba sem állnék vele, ha drogos kezdjük ott), hanem azt a pénzt a szüleimnek adnám. Azt meg nem bírnám végig nézni hogy a kis tesóm vajas kenyeret eszik (nincs baj a vajas kenyérrel egyébként, de 2 éves gyerek azért ne azt egyen már..).

Szóval megmondanám a "nagy" lánynak, hogy vagy ad haza x összeget, és emellett besegít, mert ő is itt lakik, vagy mehet a kis barátjához, mert nem a szolgája vagyok.

2017. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell, hogy segítse őket, de otthon lakni se kell.

Apadnal laktok?

2017. febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
96%
Azok akik gyermekfelügyelet vállalását ajánlotok az anyának mint gyes kiegészítést, ti biztos szívesen adnátok a gyermeketek olyan helyre ahol napi szintű veszekedés van a családban? Biztos egy ilyen légkörben élő nőre bíznátok a gyermeketeket? A fizetős bölcsi keresése megint csak tuti ötlet! Elmegy anyuka 70 ezerért dolgozni és 50-be kerül a bölcsi. Nagyon jó ötlet... feltételezem anyuka nem génsebész...
2017. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!