Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek segítse a gyerek...

Szerintetek segítse a gyerek a szüleit ha nehéz anyagi helyzetben vannak és a "gyerek" dolgozik és jól keres, de még otthon lakik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apa dolgozik éjjel-nappal de sajnos nagyon keveset keres, én pedig gyesen vagyok és nem vették fel a kicsit bölcsibe mert teltház van.Ovi pedig még 1 év.A lányomnak aki dolgozik van egy barátja,és amikor pénzt kap, lemegy hozzá és elköltik. Amúgy 200km re lakik.A rezsi részét kifizeti, és néha ad pár ezret.Cserébe nem csinál semmit a lakásban,nagyon trehány még annyira is hogy egy poharat nem bír beletenni a mosogatóba sem,persze nem erre neveltem, hanem a barátjánál tanulta ezeket a szép szokásokat.Csúnyán beszél velem nagyon, a halálunkat kívánja ez miatt hogy pénzt ad,híreszteli hogy lehúzzuk pénzel,meg akart verni mert mondtam hogy költözzön el,és pl. tele van a pénztárcája pénzel és elnézi hogy kishuga csak vajas kenyeret eszik mert sajnos hó végére nagyon megszoktunk szorulni.És ezeket a barátja beszélte bele, hogy minél több pénzt vigyen le mikor meglátogatja, mert nem dolgozik, meg drogozik is.Csak nem akar odaköltözni a lányom a munkája végett.Nem azt akarom hogy tartson el minket, de ha már mosok takarítok főzök egész nap, ő rá is, akkor legalább 20-30 ezret adhatna a 200 ezréből amit keres.
2017. febr. 24. 10:00
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem kellett a hugommal beszállni a rezsibe, mert a szüleim kerestek annyit, h erre ne legyen szükség, viszont az volt a kérésük, h ennek megfelelő összeget tegyük Lakáskasszába. Nagyon jól jött mikor elköltöztünk otthonról!
2017. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Valószinü hogz drogos a lányod is ha ilyen durván viselkedik elképzelhető ülj le beszéld meg vele.
2017. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

Ez nem is kellene,hogy kérdésként fel

merüljön .A család attól erős,ha a tagjai maximálisan támogatják,szeretik,védik,óvják egymást Lelkileg,és anyagilag is.Senki sem lehet akarnok,kihasználós mert az már nem

egy család.

2017. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Fizetős bölcsi. Tuti ötlet. Nálunk pl sem fizetős, sem ingyenes bölcsi nincs. Mi is 1 fizuból + családi-gyesből élünk, mert nem tudom még hova tenni a kicsit. Nem sok, de most ez van.


Kérdező: Ha a gyerek valóban ilyen, és nem túlzol, akkor én biza drasztikus lépésre szánnám el magam. Mi az, hogy a halálod kívánja? Ha azt akarja, akkor lehet úgy tenni, mintha már nem is élnétek, és viselje a saját maga gondját.

2017. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
71%

Azért nem ártana a lány verzióját is meghallgatni, mert egyáltalán nem biztos, hogy minden így van, ahogy a kérdező leírta.

Úgy gondolom, hogy elvárható, hogy ha otthon lakik a lányod kivegye a házimunkából a részét.

Elvárható, hogy egy havi fix összeggel beszálljon a költségekbe. Nyilván ezt nektek kell megbeszélni, hogy csak a rezsibe és állja magának a kaját, vagy ad valamivel többet, de ezért Ő is kap otthon enni. Ezek részlet kérdések, a szabályokat nektek kell lefektetni.

Viszont úgy gondolom, hogy nincs közöd hozzá, hogy mennyit keres a lányod (főleg nem a pénztárcájában kutatva), mire költi azt az összeget, amit nem kell leadni. És nem az Ő dolga, hogy a kishúgának jobb életet teremtsen. Hogy nektek hónap végén megélhetési gondjaitok vannak az csak a Ti problémátok. A gyereket Ti vállaltátok.

2017. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
44%
Hogy a francba keres valaki 200ezer forintot, ha állítólag végiglógta az iskolát? Na mindegy. Fizeti a rezsit, plusz még párezret, szerintem az anyagi része így korrekt. Gondolom nem havi 1 napot van a barátjánál, ha van idejük pénzt költeni, meg volt rá idő, hogy -állítólag- eltanulja a rossz viselkedést.. szóval nincs állandóan otthon. Attól még, hogy te nem gondolkodtál előre, hogy minek szüljél a semmire, meg nem irattad be időben a gyereket bölcsibe, nem kell még pár tízezrest kicsikarni a gyerekedből.
2017. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
26%
Úristen! Ti most tényleg egy otthon semmit nem segítő, az anyját - aki kosztot, kvártéjt ad, akármilyet is! - megütő, állandó problémás kapcsolatokkal küzdő lányt pártoltok?
2017. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
69%
Megmondanám neki, hogy egy hónapja van költözni, és tartanám is magam hozzá. Addig meg nem mosnám a cuccát, nem takarítanék utána, nem főznék rá stb...ha meg utána odamegy a kapuba, had ordibáljon, majd megunja..nyomorék szutyok..
2017. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
53%

26. Én ismerek jó sok embert, aki 8 általánossal 200 felett keres.

Bár nekem magasabb végzettségem van, de eladóként 5 évvel ezelőtt napi 8000 Ft-ot kaptam 10 óràban. Kéthetente csak 1 szabadnapom volt, de megérte. Tehát a fizetésnek nincs köze a végzettséghez.

2017. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
86%

#27, miért gondolod, hogy minden így igaz, ahogy az anya leírta? Azért van ellentmondás nála is. Az elején még az volt, hogy a barátjától tanult minden rosszat, aztán már problémás gyerek volt.

Nekem túl nagy az önfényezés az anya részéről. mintha csak Ők lennének tökéletes a férjével.

Ha az apa éjjel-nappal dolgozik kevés pénzért miért nem marad Ő gyesen, és megy vissza a nő dolgozni. Ha meg Ő is annyira keveset keres nem kellett volna bevállalni a kisgyereket. Nekem igenis úgy tűnik, hogy elvárja a lányától hogy pénzelje, ha már az "jól"keres.

2017. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!