Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek segítse a gyerek...

Szerintetek segítse a gyerek a szüleit ha nehéz anyagi helyzetben vannak és a "gyerek" dolgozik és jól keres, de még otthon lakik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apa dolgozik éjjel-nappal de sajnos nagyon keveset keres, én pedig gyesen vagyok és nem vették fel a kicsit bölcsibe mert teltház van.Ovi pedig még 1 év.A lányomnak aki dolgozik van egy barátja,és amikor pénzt kap, lemegy hozzá és elköltik. Amúgy 200km re lakik.A rezsi részét kifizeti, és néha ad pár ezret.Cserébe nem csinál semmit a lakásban,nagyon trehány még annyira is hogy egy poharat nem bír beletenni a mosogatóba sem,persze nem erre neveltem, hanem a barátjánál tanulta ezeket a szép szokásokat.Csúnyán beszél velem nagyon, a halálunkat kívánja ez miatt hogy pénzt ad,híreszteli hogy lehúzzuk pénzel,meg akart verni mert mondtam hogy költözzön el,és pl. tele van a pénztárcája pénzel és elnézi hogy kishuga csak vajas kenyeret eszik mert sajnos hó végére nagyon megszoktunk szorulni.És ezeket a barátja beszélte bele, hogy minél több pénzt vigyen le mikor meglátogatja, mert nem dolgozik, meg drogozik is.Csak nem akar odaköltözni a lányom a munkája végett.Nem azt akarom hogy tartson el minket, de ha már mosok takarítok főzök egész nap, ő rá is, akkor legalább 20-30 ezret adhatna a 200 ezréből amit keres.
2017. febr. 24. 10:00
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
20-as Bár lenne itt egy magán bölcsi de jó lenne..A legközelebbi Gyálon van és nincs ott hely!!!
2017. febr. 24. 15:14
 32/46 A kérdező kommentje:
Szóval nem azt várom el hogy pénzeljen, hanem 20-30 ezret adjon havonta a rezsin kívül,bele a háztartásba.A barátja arra tanítja hogy ne csináljon itthon semmit, hogy mondja meg nekünk a magáét.Problémás volt a lógások miatt.És én mosok rá,még a szemetet is én dobom ki utána,ruháit én szedem össze,én ágyazok meg neki minden nap,főzök,nagy-bevásárolok,és a fa kb.60 ezer havonta.És csak aludni és enni jön haza.Ha itthon van pedig csak fekszik és a telóján lóg.
2017. febr. 24. 15:29
 33/46 anonim ***** válasza:
89%
NE vidd ki utána a szemetet, NE ágyazd az ágyát, NE szedd össze a koszos ruháit, NE takaríts rá, NE főzz rá.
2017. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Most mennyi pénzt ad rezsibe lányod? Havi hány órát dolgozik a 200 ezer nettóért?
2017. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Valamit valamiért


" NE vidd ki utána a szemetet, NE ágyazd az ágyát, NE szedd össze a koszos ruháit, NE takaríts rá, NE főzz rá. "


igaza van aki ezt irta


és megkéred hogy fizesse be neked

a 20 000- 30 000 forintot


Valamit valamért alapon


és gondolom ha már voltatok szakembernél vele


van itt is a webbeteg.hu

pszihológusok , tehát szakemberek

és lehet tanácsot is kérni

mikor mi a teendő

vannak olyan dolgok hogy megtudják változtatni a lányod


ez igaz akarni is kell

[link]

2017. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ezeket a dolgokat rá hagyod a Te hibád.

Nem tudjuk mennyit ad haza, ezért mit kap. Ha kifizeti a rezsi és a kaja ráeső részét nem gondolom, hogy még 20-30 ezret kéne adnia. Vigyen haza a férjed többet. Továbbra is azt gondolom, hogy nektek kellett volna felelősen átgondolni, hogy elbírtok e tartani egy gyereket.

Illetve furcsállom, hogy ilyen "jól informált" vagy a barátját illetően. Ugyan a lányod jár hozzá, de Te tudod, hogy a srác drogos (nem gondolom, hogy ezzel dicsekedne a lányod), hogy uszítja a lányodat. Nekem abból, hogy leírtad, hogy a lányod nem rúgja fel a munkáját sem, hogy a sráchoz költözzön az jön le, hogy tud felelősen gondolkodni. Nem gondolom, hogy akkor annyira befolyásolhatná a barátja.

2017. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
A barátját már régóta ismerem,először nálunk lakott,dolgozott,és egyszer csak titokban lelépet,összelopta magát tőlünk is lopott és a munkahelyéről is pénzt és hazament úgy hogy 2 napig az utcán volt beállva és a rendőrség vitte haza.Már többször is volt elvonón!Az a 30ezer pedig 1 db. ezres naponta,+ a rezsirésze, én 5-8 ezret költök naponta.
2017. febr. 24. 20:02
 38/46 anonim ***** válasza:
Azért abból a napi 5-8ezerből jócskán lehetne lefaragni!
2017. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, téma lezárva, megkaptam a választ.
2017. febr. 24. 21:23
 40/46 anonim ***** válasza:
46%
Aludni meg enni jár haza, magyarul alig van otthon, ennyi erővel minek adjon a rezsibe is, nemhogy még 20-at, 30-at... Nagyon el vagy tájolódva, és csak azt éred el, hogy a lányod elköltözzön és vissza se nézzen.
2017. febr. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!