Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek segítse a gyerek...

Szerintetek segítse a gyerek a szüleit ha nehéz anyagi helyzetben vannak és a "gyerek" dolgozik és jól keres, de még otthon lakik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apa dolgozik éjjel-nappal de sajnos nagyon keveset keres, én pedig gyesen vagyok és nem vették fel a kicsit bölcsibe mert teltház van.Ovi pedig még 1 év.A lányomnak aki dolgozik van egy barátja,és amikor pénzt kap, lemegy hozzá és elköltik. Amúgy 200km re lakik.A rezsi részét kifizeti, és néha ad pár ezret.Cserébe nem csinál semmit a lakásban,nagyon trehány még annyira is hogy egy poharat nem bír beletenni a mosogatóba sem,persze nem erre neveltem, hanem a barátjánál tanulta ezeket a szép szokásokat.Csúnyán beszél velem nagyon, a halálunkat kívánja ez miatt hogy pénzt ad,híreszteli hogy lehúzzuk pénzel,meg akart verni mert mondtam hogy költözzön el,és pl. tele van a pénztárcája pénzel és elnézi hogy kishuga csak vajas kenyeret eszik mert sajnos hó végére nagyon megszoktunk szorulni.És ezeket a barátja beszélte bele, hogy minél több pénzt vigyen le mikor meglátogatja, mert nem dolgozik, meg drogozik is.Csak nem akar odaköltözni a lányom a munkája végett.Nem azt akarom hogy tartson el minket, de ha már mosok takarítok főzök egész nap, ő rá is, akkor legalább 20-30 ezret adhatna a 200 ezréből amit keres.
2017. febr. 24. 10:00
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
35%
Neked mi kozod ahhoz, hogy mennyit keres? Nehogy mar az o dolga legyen eltartani a TE gyerekedet. Ha vajas kenyeret eszik, az csakis a TE hibad, ugyanis nem kellett volna meg egy gyereket vallalni, ha ennyire nem birjatok eltartani. A masik meg: 200 ezer Ft fizetes hol sok? Nem tudom te hol elsz, de maximum egy atlagosnak mondanam de neked aztan semmi kozod nincs hozza, hogy a megkeresett penzet mire kolti. Mondok jobbat: ha akarja az osszeset oda is adhatja a baratjanak, te meg ha akarod kirughatod a hazbol. Ennyire egyszeru.
2017. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Igen így neveljük az ingyenélő, fösvény embereket.Az olyan embereket mint te, akiket csak a pénz érdekli, az család nem, az emberiség, a segítőkészség hiánya stb.Én ezzel nem értek egyet, ha felnövünk meg kell tanulnunk hogy semmi sincs ingyen.
2017. febr. 25. 13:15
 43/46 anonim ***** válasza:
48%
Kerdezo, itt maximum te vagy az ingyenelo, ugyanis a lanyodon akarsz eloskodni. Nyugodtan lehet lepontozni, nem en vagyok olyan haszonleso mint te. Minnel tobb penzt huznal le a sajat gyerekedrol, okadek. Alig van otthon, de fizeti a rezsit plusz a havi 30ezret kajara, amit amugy megemliteni nem tudsz, csak elsunnyogva egy valaszodban leirni. Akkor neked mi kene meg? Szanalmas
2017. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
62%
Nem eleg a havi 50-60 ezer havonta amit a lanyod fizet neked? Rezsi legalabb 20-30 ezer, plusz a napi ezres (havi 30) de te meg lehuznad ugyanennyivel. Komolyan 80-90 ezret varsz el a lanyodtol ugy, hogy alig van otthon? A fizetesenek majdnem a felet? Menj es kopd szembe magad, anyanak nem nevezheto leny. Remelem minnel hamarabb elhuz a lanyod, aztan feled se nez. Undorito eloskodo.
2017. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
64%

Na, csak kibukott, hogy mégsem a lányod a szemét...

A helyében menekülnék, amennyit elszedsz Tőle, abból bérelhetne valahol egy szobát, és megszabadulna Tőled.

Neked semmi nem elég, 5-8 ezret költesz naponta? Mégis mire?

Nekem jócskán folyik be a kasszába, de ennyit még akkor se költenék el, ha mindennap rendelném a kaját az egész családnak.

Undorító vagy, hogy Te papolsz a családról. Normális esetben egy szülő nem várja el, hogy a gyereke eltartsa, hanem örül ha ő segíthet.

2017. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
39%
Egyik ismerősöm anyja pont ilyen... ott húzza le pénzzel a gyereket, ahol tudja. Fizetése felét le kell adja, pedig alig van otthon, sőt... barátoknál tölti az ideje nagy részét. Nincs minden ingyen, de inkább azon igyekezz, h a gyereked a saját lábára álljon. Lehet akkor ő is másképp állna hozzátok, mert a legutóbbi hozzászólásod alapján, nem is biztos, h a lányod és a barátja a hibásak a sztoriban... és azt honnan tudod h drogozik? A lányod is drogozik?
2017. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!