Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megvettétek a 18 éves...

Szülők! Megvettétek a 18 éves gyereketeknek a kocsit?

Figyelt kérdés
jogsit is fizetted? kocsi mennyi volt ha szabad érdeklődni?

2017. márc. 5. 13:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem terheli meg a családi kasszát akkor meg lehet venni.
2017. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
73%
Ez a gyerektől és az anyagi helyzetünktől függ. Ha jó gyerek, segít otthon, maghoz képest jó tanuló, és tudom hogy megbízható, felelősségteljes, akkor vennék neki egy olcsó kis kocsit, gyakorlásnak. Felesleges erős kocsit venni. Volt osztálytársam a 18. születésnapjára Range Rovert kapott, négy nap múlva feltekeredett egy fára és meghalt, mert nem volt tisztában a saját határaival.
2017. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
19%
Jogsit letehetné, de kocsit nem kapna, vagy valami használtat, amivel nem tud száguldozni.
2017. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

Jogsit kifizettem neki, kocsit vegyen magának.


mondjuk 1-2 napra oda szoktam neki adni, de csak akkor, ha nekem éppen nincsen rá szükségem. Ha messzebb megy vele, akkor kifizettetem vele a bnzint is.

2017. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Anyáék megengedhették maguknak, hogy 900.000-ért kocsit vegyenek nekem 19 évesen, szóval ha van rá keret teljesen rendben van. Viszont ha nincs rá pénz akkor keresse meg rá ő a pénzt.
2017. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
38%

Mindenki döntse el maga.

Én nem venném meg neki, engem úgy neveltek, hogy amire szükségem van dolgozzak meg érte, mindenre meg van a jogsim, mindenért megdolgoztam. Bár nehéz volt, jó is lett volna ha kapok segitséget, de elértem, megcsináltam. Igy kellett lennie.

Valószinüleg amig nincs vészhelyzet, addig a gyermekemnek se fogom állni, sem a jogsit, sem az autót.

De ugye nem vagyunk egyformák....

2017. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nekem a jogosítvány megszerzését kifizették a szüleim, viszont autót nem vettek és nem is fognak venni nekem mert nem engedhetik meg maguknak. Igazából még nincs is rá különösebb szükségem. Azt mondták, hogy ha később szeretnék magamnak autót venni, akkor abba esetleg bele tudnak majd szállni valamennyi pénzzel, de addig is teljesen ingyen használhatom a családi autót, gyakorolhatok rajta.
2017. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%
19 éves vagyok de attól még válaszolok mert a kérdés kicsit aktuális nálunk is. Mindenki lefog pontozni, de elmondom amit gondolok még ha bunkóság is. Szüleim megengedték hogy több milliós (kb 3) autót vegyek magamnak. De úgy döntöttem, hogy nem fogok mert van 2 autónk. A pénz amúgy tőlük van. Az első válaszoló írja, hogy nem tudná miből fenntartani. Miért ne tudná? Mi tiltja meg? Semmi. Ez a gondolkodás miszerint a többiek is busszal járnak járjon úgy az én fiam is azzal, szegénységre neveli a gyereket, ahogy szegény szülő általában az aki ilyet mond. Ha a szülő könnyen kifizeti akkor semmi probléma ha megveszi. A legtöbb szülő nem érti meg, hogy nem mindenki csak robotol kevés pénzért és neveli szegénységre a gyerekét hanem van aki gond nélkül megveszi a gyerekének az autót. És ez szúrja a szemüket pedig ha van rá pénz normális dolog. Persze csak ha nem okoz nagy gondot egy fölöslegesebb autó fent tartása és lesz pénz másra is.
2017. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
87%

#19 nagyon félreértetted.

Autót fent kell tudni tartani, tankolni, biztosítás, adó, szervíz.... biziny ezek lehetnek akár több százezres tételek, ha egyszerre jön. Egy 18 éves tanulás mellett nem tud fő állásban dolgozni (persze ha rendes nappali suliba jár). Ìgy bevétele sincs annyi... és bizony egy használt, több éves kocsinál sokszor előfordulhat...

De igen honnan is tudhatnád...

Ezért nem mindegy higy valamit megkapsz vagy megdolgozol érte... A gondolkodás mód...

2017. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%
# 20 Nem is kell ahhoz főállásban dolgozni, hogy fent tudd tartani.
2017. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!