Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megvettétek a 18 éves...

Szülők! Megvettétek a 18 éves gyereketeknek a kocsit?

Figyelt kérdés
jogsit is fizetted? kocsi mennyi volt ha szabad érdeklődni?

2017. márc. 5. 13:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%

42%-os.

A saját véleményem az, hogy a kölyköm ne a kocsit tartsa fenn elsősorban, hanem a lakhatását és a létfenntartását oldja meg. Akkor is, ha rám szakadt az OTP, különben a büdös életben nem fogja megtanulni, hogy mi a fontossági sorrend. Ennek hiánya látszik az átlag magyar lakosságnál, ahol képesek vadiúj kocsit lízingelni, miközben a vályogviskó felújítására nincs pénz és a gyereknek hóvégén már csak 10 deka parízerre futja.


Amikor otthon laktam, akkor eszem ágában sem volt a keresetem kocsifenntartásra költeni, amikor a szüleim fizették rám a rezsit, a kaját, ruházkodást... Így inkább beleadtam a bevásárlásba vagy a ruházkodást oldottam meg ebből. Szóval a sorrend valahogy úgy nézne ki, hogy a létszükségletet finanszírozza a kölök elsősorban, ha jövedelme van, ne pedig a felesleges luxuskiadásokat.


(Egy 18 évesnek meg a legkevésbé sincs szüksége autóra, kivéve ha dolgozni kezd, ez az egy kivétel van, amikor indokolt lehet megvenni.)

2017. márc. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
68%

Igen, nekem ikerlányaim vannak és ők együtt kaptak egy 2006os Renault, a kocsi ára 1millió ft alatt volt. Meg is lett velük beszélve, hogy vagy együtt kapnak, vagy nem kapnak. Ezt az egy kocsit ők ketten könnyebben fenn tudják tartani a diákmunkából keresett pénzükből, mintha mindegyiknek lenne saját kocsija.

De egyébként szerintem mindenki maga döntse el, hogy mire van pénze, és mire nincs. Ha nem úgy álltunk volna anyagilag a férjemmel, akkor biztos nem kaptak volna autót.

2017. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
68%
Kocsit magának vett tőlünk egy kis 65mm2-es egyetemista házat kapott.
2017. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
43%

Fizették a jogsit, még gimiben meglett. Végzősként szinte csak kocsival jártam.

A 18. szülinapomra kaptam sajátot, azt hiszem 5 millió volt mindennel együtt. Apa mondta, hogy 3 a limit, fölötte ne is nézelődjek, csak ha elmegyek mellé dolgozni... És tata ezt egyszer hallotta és mondta, hogy akkor ő még hozzá tesz kettőt.

2017. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
59%
Előző te tényleg azt hiszed hogy mi ezt el is hisszük?
2017. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%
Én biztos nem vennék kocsit egy 18 évesnek, mert minek. A fenntartása egy dolog, de mi van a környezettudatossággal? Jó, most lehet mosolyogni, hogy mekkora hippi vagyok, de szerintem óriási pazarlás lenne ha egy család minden vezetni tudó tagjának külön autója lenne és a vécére is azzal menne mindenki. Nálunk annó az volt a rendszer, hogy forgalmi és slusszkulcs a megfelelő fiókban volt, és akinek kellett az autó az elvitte.
2017. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
22 vagyok, apám azt sem akarja hogy jogsim legyen (de arra van pénzem), nemhogy kocsi jézusom előbb ölné meg magát minthogy akár 100 ft-ot is beleadjon az autóvásárlásomba
2017. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk fizették a jogsit, a tesóimnak is, és kaptunk olcsó kis autót. Nem mi voltunk az egyetlenek a faluban akik kaptak, de tény, hogy nem volt gyakori eset. Mi ebben olyan hihetetlen? Mindenkinek más a fontos, falun nagyon be lehet ragadni kocsi nélkül.

Azóta már vannak gyerekeim, de én sajnos nem tudom ezt megadni nekik, nekik kell majd fizetni ha szeretnének jogsit.

2021. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Megvennem ,kifizetnem ha mar olyan nagy lesz.
2021. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
60%
A jogsit a ballagasi penzbol csinaltam, autom meg 5 evvel kesobb lett sajat penzbol.
2021. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!