Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi pénzt kértek a már...

Ti mennyi pénzt kértek a már felnőtt dolgozó gyerekeitektől a rezsire? Vagy barmi másra?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 06:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Otthon lakom, most diplomázom. Jövedelmem van. Tőlem pénzt nem kérnek, de egyszeri nagyobb költségekbe, bevásárlásokba beszállok, a saját privát költségeimet (bérlet, tankönyvek, ruhák, szabadidő) meg én finanszírozom. Tehát a közösbe adott összeg nagyjából 40-50 ezer forint szokott lenni havonta, a többit félrerakom, mert pár hónap múlva költözöm és kell a tartalék.
2017. márc. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan annyit, amennyire esik. Ha hárman élünk, akkor a rezsi 1/3 , ha négyen, akkor 1/4 része, stb. Elelmiszerben szinten, amennyiben otthon étkezik, mososzer, stb szintén
2017. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%

Nem kérünk pénzt tőle, de ha extra igénye van azt ő veszi meg. Pl tegnap hozott egy karton energia italt amitől majd felrobbantam a méregtől :)

Január óta dolgozik egy kormányhivatalnál, azóta a kafetériáját nekünk adja, minden héten egyszer bevásárol nekünk. Itthon sokat takarít, főz ha nem dolgozik.

2017. márc. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem nem kérnek semmit azon kívül, hogy tegyek félre minden hónapban. Amúgy mindent magamnak fizetek, a munkám miatt kb semmit nem eszek otthon, sőt ha nem dolgozok, általában a barátomhoz megyek, így anyáméknál sok dolgot nem fogyasztok. A barátom szülei se kérnek pénzt, 6 év után olyan, mintha a lányuk lennék (én akartam adni, ők lehurrogtak)

21N

2017. márc. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
67%
50 ezer a közösbe? Te állod az egész rezsit, vagy mi?
2017. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
80%

5: külön kaját nem veszek, és elég igényesen eszem, tehát a kajálásom lenne 20-25 alapból minimum, plusz tisztálkodási szereket szintén a "közösből" használom. Nem számolgatom pontosan ezeket a dolgokat, nekem reálisnak tűnik, egy albérletben is elköltenék ennyit. Amúgy is vagyok olyan jó viszonyban a szüleimmel, hogy nem számolunk el fillérre pontosan, ha mindenki kijön a pénzéből.


Az általában megjelenő 70-80 ezreket, amiket a hozzászólók szoktak itt írni, én is irreálisnak tartom. Az már egy albérleti szoba rezsivel, amin bőven van haszon.

2017. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
98%
Ja, most esik le, hogy valószínűleg azt hitted, hogy azt még pluszban leadom. Nem, ez a rezsi + kaja "önkéntes hozzájárulásom".
2017. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

Én 20-at adok haza (ez lett megbeszélve), továbbá a havi nagy bevásárlást is én állom (kb 30-50, de ebben benne van az én édességem is 8-10 :D)

Otthon elég ritkán eszek, csak a közmű számlákat növelem :)


24F

2017. márc. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

egy forintot se


keres nettó 200at, abból ne adjon már haza, tegye félre, utazzon, most fiatal, éljen

2017. márc. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
94%

Amig en a szuleimmel eltem, es diakmeloztam, nem adtam be x ezreket kpban, de magamnak vettem a berleteim ( 6000), magamnak alltam a napkozbeni fogyasztasom ( pl egy peksuti, energiaital, kv, udito, szendvics, cigi, mikor mi :) , a sminkcuccaim es kozmetikumaim arat , ill otthonra vettem aprobb dolgokat ( pl kenyer, sampon, stb). Mikor rendes munkam lett, elkoltoztem.

Ha majd en leszek a szulo es nekem lesz gyerekem, en se fogok tole konkretan penzt kerni.

2017. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!