Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi pénzt kértek a már...

Ti mennyi pénzt kértek a már felnőtt dolgozó gyerekeitektől a rezsire? Vagy barmi másra?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 06:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
97%

#20:

más cigire meg drogra költ ennyit...én édességre :)

informatikus hiány van így is, ha átképezném magam 100-200-al tudnék többet keresni

ennyire megfizetik az infósokat jó pár helyen...


24F

2017. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
97%
Nem igazán értem, miért is van túlfizetve az informatikus srác?? Csak mert te nem keresel ennyit, az nem azt jelenti, hogy Ő túl sokat keres. Hiányszakméja van, vagy legalábbis olyan, amit a cégek megfizetnek. Tanulj, aztán neked is lehet ekkora fizud.:D
2017. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Infós srácnak.


Igen abban az esetben érthető,ha valaki nem tudja értékelni a pénzt (bár abban az esetben sem ez a megoldás szerintem) de én nem ez a fajta vagyok.

Állítom apám tanulhatna tőlem spórolás terén,mert én aztán ötször átgondolom mikor mit veszek meg,az utolsó 50 ft-os blokkot is felírom,hogy minden forintommal el tudjak számolni :D


Az pedig,hogy más mit gondol,már régen nem érdekel.

Faluban lakunk úgyhogy a pletyka az mindig megy.

Eddig is mi voltunk apuka elkényeztetett lányai bizonyos emberek szerint...ha annyira azok lennénk akkor marhára nem zavarna ez a 25 ezer amit elkér,mert amúgy is megkapnánk mindent.


Na mindegy,azért jó látni,hogy más is vélekedik hasonlóan erről :)

2017. márc. 8. 06:24
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

#33:

tudod mi a vicc? amikor 74 ezret kerestem akkor is úgy költekeztem, hogy nem spóroltam! volt egy bizonyos szintű igényem és keretem és beosztottam...

most, hogy sokkal jobban keresek, nem szórom 2 kézzel a pénzt havi 80-120-ból simán elvagyok, DE azóta én fizetek egy havi bevásárlást ami azért 30-50-et dobott a kiadásaimon...

ha somlóit akarok enni gesztenyepürével akkor az a reggeli, ha pizza szeletet, akkor az...

de ha otthon zsíros kenyeret, vagy piritóst, akkor azt fogok :)

nem a pénz határozza meg az igényeket, az csak a lehetőségeket!


szerintem ez az 5x átgondolod mit veszel felfogás nem jó, állandó korlátok között élsz, hogy "megvegyem, ne vegyem?"

én fix kereteket állítok be, ha tudom, hogy mondjuk mozi a 2 személyre nem fér bele, akkor abban a hónapban máshogy alakítom a programlistát...persze ha nagyon vágyom rá, akkor a félrerakott pénzből elmehet az a pár ezer forint...


az, hogy felírod az jól jöhet, mert sokaknak ömlik ki a kezéből a pénz és nem tudják hova lesz...


sokan azt gondolják rólam, hogy "nekem könnyű, mert szülővel élek", nem akarom apámat kellemetlen helyzetbe hozni, de én többet fizetek a háztartásba, mint ő, de ezt nem nyomom az arcába és nem terjesztem az ismerősök között...

ha nem szeretnél hazaadni, akkor költözz el, persze veheted lehúzásnak azt a 25-öt, de gondolj bele ott élsz vele, ő is ad bele a háztartásba, meg sok-sok évig ő tartott el, szóval ha úgy nézed anyagilag te sokkal többe vagy neki, mégsem rinyált, hogy "drága a gyerek, túl sokat visz"...


24F

2017. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
54%

Ha te csak nyafogni jöttél ide és fújsz minden olyan válaszra meg lepontozod, aki amellett áll, hogy jogos, ha haza ad valaki a fizujából, akit otthon eltartanak...Nos ez csak azt bizonyítja, hogy tényleg elkényeztetett nyafka kislány vagy.

Szerintem költözz el, aztán meglátod, mennyiből jössz ki egy hónap alatt. De ahogy elnézlek, te inkább kitartatod magad egy bunkó pénzeszsákkal majd, minthogy megtanuld beosztani a pénzt, vagy otthon beleadj a közösbe. Aztán itt sírsz-rísz, hogy kihasználnak, ha átvág a macsód. Neked is szép napot!

2017. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Kedves 35-ös.

Egyrészt: Mindenkinek zöld pacsit adtam és azért mert nem válaszolok minden egyes válaszra nem azt jelenti,hogy fütyülök rájuk. Véleményeket kértem,kaptam,köszönöm.

Másrészt: Éltem már külön,tökéletesen kijöttem a pénzemből.

Harmadrészt: Semmi bajom a hazaadással mint azt írtam már. Adtam korábban is haza (mielőtt elköltöztem) különbség az,hogy akkor nem volt ez a hülye duma,hogy tanítani akar,nem is értem ez most,hogy jött apámnak.

Körülbelül fél éve vagyok megint itthon de már nem sokáig,legkésőbb ősszek költözök.

Tehát nem hisztizek,rinyálok...elmondtam az én véleményemet és egész egyszerűen kíváncsi vagyok más szülők,hogy állnak ehez a témához.

Szerencsére csak értelmes válaszokat kaptam eddig.

Végül pedig: Nem azért tanultam éveket,szereztem diplomát és csináltam meg 2 nyelvvizsgát,hogy bárki eltartson.

Szép napot neked is!

2017. márc. 8. 12:45
 37/43 anonim ***** válasza:
60%
Attól, hogy apukádnak van elég pénze, még nem köteles felnőtt, dolgozó nő létedre eltartani, szerintem az a 25 ezer/hó nem olyan sok, mert cserébe van ingyen víz, villany, net, kaja (gondolom nem krumplistésztán és csirkefarháton tengődtök) nem kell kommunális adót és szemétszállítási díjat sem fizetned. Apád nem megrövidít, még így is jobban jársz, mintha elköltöznél! Lehet, hogy tehetős, de felnevelt, taníttatott, inkább köszönd meg neki és ne várd el, hogy ő tartson el.
2017. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
74%
Igen, arra tanít, hogy semmi sincs ingyen és szokd meg vannak kötelezettségek, amiket ha nem tetszik akkor is hónapról hónapra mindenképp ki kell majd fizetni pl. Lakbér, rezsi.
2017. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha 4 diplomával én is 320-at keresek, akkor jogos, hogy nincs túlfizetve az infos. De amig a felét, addig biza úgy van.Hány van orvosból is? Mennyit keres? Óvónőből is. Mennyit keres? Ápolónő? Villanyszerelő?
2017. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
70%

az infos annyira van megfizetve amennyit a piacon er


te is annyira vagy ;)

2017. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!