Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi pénzt kértek a már...

Ti mennyi pénzt kértek a már felnőtt dolgozó gyerekeitektől a rezsire? Vagy barmi másra?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 06:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az esetben egy forintot sem kérnék, csak annyit, hogy takarékoskodjon: magának.
2017. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%

Mikor még otthon éltem...édesanyámmal ketten éltünk. Én álltam a rezsit, ő pedig a kaját, tisztálkodást, tisztítószereket...

A plusz külön dolgainkat mindketten megvettük saját magunk.

2017. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi fejenként 25 ezret adunk haza a hugommal (nagy kertesben elunk) amivel egyebkent nincs is problema csak magával az okkal nem értek egyet. Jól élünk,2 cége van apámnak,egyáltalán nincs rászorulva a mi 50 ezrünkre.

Szerinte ezzel majd tanít minket...szerintem inkabb feleslegesen megrövidítni az amugy sem rózsás fizetésünket. Ráadásul mindketten eléggé spórolósuk vagyunk ugyhogy végkepp nem ertem mire akar tanitani.

Persze lehet,hogy rosszul gondolom,de az én gyerekemtől biztos,hogy egy forintot sem fogok kérni ha nem leszek tényleg rászorulva.

Szóval mit gondoltok? Ennek a fajta "tanításnak" van bármi értelme?

2017. márc. 7. 09:11
 14/43 anonim ***** válasza:
77%

#13:

sokan nem tudják értékelni megfelelően a pénzt, ha nincs az a baj, ha van elköltik és megint nincs...


fontos ez a 25 is bizonyos szempontból, persze kevesebb jut magadra, de ha elköltözöl akkor mondhatni havonta 25e-el több pénzed van, igaz elmegy ugyanarra, de már máshogy nézel arra...


ezenfelül lehet kifele is jobb apád szerint ez a felállás...mert sokan jönnének azzal, hogy "neked könnyű, mert apád tart el"...meg hasonlók...

így mondhatni magadat tartod el és nincs az a látszat sem, hogy apád tartana el, am meg ehhez semmi köze nincs senkinek, de attól még úgy vélekednének az emberek rólad és úgy is viselkednének veled...már aki tud róla...


24F

2017. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
97%

Én konkrétan nem adok haza pénzt. Anyával és a kutyánkkal élek együtt. Olyanok vagyunk mint egy normál család. Anya a fő családfenntartó én vagyok az anyuka a kutya meg a gyerek.

Anya fizeti a rezsit én meg a háztartásba való dolgokat(kaja, tisztító-tisztálkodószerek, kutyakaja). A telefon előfizetéseket is én fizetem, ha elmegyek ruhát nézni, akkor van, hogy anyának is veszek. Emellett a házi munkát is én csinálom, ha csak egy normál takarítást kell csinálni, a nagytakarításban viszont már ő is kiveszi a részét, mert igazán ő tudja, hogy mit akar kidobni és mit nem.


Nálunk ez tök jól működik.

2017. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
97%
Amíg otthon laktam és már dolgoztam nem kértek pénzt. Én felajánlottam, de mondták, hogy inkább tegyem félre. Ha majd megszorulnak, akkor szólnak. Így is lett, de az esküvőmre sem kértem semmit, sőt autót is vettem magamnak. Mára már lakásunk is van a férjemmel.
2017. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
61%

Nalunk mint annyit adtak le mint egy alberletben.

Ez tanitotta oket arra ha elkoltoznek akkor is ennyi fog hoanyozni.

A pent feretettuk es az alberletet rendeztuk be belole mosogep torolkozok stb stb.

Ezen kivul 100% segitettek a hazimunkaban termeszetesen.

2017. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
47%
Ahány család annyi szokás. Nálunk generációk óta szokás, hogy fiatalok indulását szülők azzal is segítették, hogy iskoláik elvégzése, házasság után is pár évet még náluk ingyen lakhattak.
2017. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
87%
Én kerestem 90-et, és ebből a mostohám elkért 50-et, plusz kajapénz... nevetséges.
2017. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
78%
Semennyit, mi támogattuk őket. Már rajtuk is lehetett érezni, hogy nagyon mennének, mi is örültünk a férjemmel, hogy 25 év után megint kettesben leszünk. Minek hátráltattuk volna őket? Az ilyen "nevelési célzatú" lehúzással nem értek egyet. Nem 18 meg 20 évesen kell elkezdeni pénzügyi kultúrára okítani a gyereket, hanem már kiskorától kezdve. Ha valahol olyan szar a helyzet, hogy rászorulnak, az persze más.
2017. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!