Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi pénzt kértek a már...

Ti mennyi pénzt kértek a már felnőtt dolgozó gyerekeitektől a rezsire? Vagy barmi másra?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 06:03
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

#39:

3 szakmám van, nekem még diplomám sincs, diplomás kollégáim kicsit jobban keresnek, mondjuk ők seniorok már, én junior


nem mi vagyunk túlfizetve!!!

a többiek vannak alulfizetve! azért nézd már meg hol lehet ma havi 100-ból kényelmesen megélni gyári munkásként? miből rak félre?


24F

2017. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ez a helyzet, hogyha a szüleidnél élsz, és ők azt kérik, hogy szálljál be a rezsibe, akkor be kell szállnod.


még így is jobban jársz anyagilag, mintha albiba mennél.


nem tetszik, akkor vagy beszéljél velük, vagy költözz el.

2017. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
38%

Az én apám szégyenként élte meg ha valamit nekem kellett kifizetnem helyette.

Apum kikötötte, hogy ami pénzt keresek, azt csakis magamra költsem, nekik nem kell semmi, csak ne költsem hülyeségekre.

Volt egy időszak, mikor apumnak volt egy komolyabb betegsége és emiatt egy ideig nem tudott dolgozni és sok mindent én fizettem helyettük és ő ezt szégyenként élte meg. Büszke volt rám, de szégyelte magát és depressziós lett, amiért annyi pénzt költöttem rájuk. Azóta már meggyógyult, újra dolgozik és azóta se tudom lebeszélni, hogy hagyja már a fenébe a törlesztést, rohadtul nem érdekel a pénz, de nem, ő vissza akarja fizetni...sokat veszekedtünk emiatt, meg még veszekszünk a mai napig. Kicsit vaskalapos, de a szülei is már alapból arra tanították, hogy a gyerektől el nem veszünk semmit, tőle sem vettek el pénzt a nagyszüleim, mikor elment dolgozni.

Lehet hogy ez csak a mi famíliánkban vált családi tradícióva/szokássá és lehet hogy ez másnak furcsa, de nálunk a szülő csak akkor kér pénzt a gyerekétől ha valami nagyon félre sikerül és megszorulnak. Nálunk ez a "adjad bele a közösbe a fél fizetésed, mer én azt mondtam" mentalitás ez megengedhetetlen. Csakis végszükség esetén kérnek segítséget a szüleim, akkor is inkább anyum, mert apum túl büszke kérni. Ők ezt szégyenként élik meg.

Hogy jut így előre a gyerek ha anyu meg apu folyton a nyakára járnak a gyereküknek, hogy hol a "pénzem"? Hogy lesz a gyereknek albérlete/lakása/egyeteme-végzettsége/autója/ÉLETE, ha folyton a nyakára járnak, mint valami bank???

Főleg, ha a gyerek 200-on alul keres, na arról a szülőről is megvan a véleményem, aki abból is a negyedét kéri vagy neadjisten a felét...nyilván más ha nagy a baj és a szülőket már az éhhalál fenyegeti, jönnek a behajtók, de nem ez szokott lenni az általános.

Én szüleimmel lakom, de nem kérnek semmit, viszont már 18 éves korom óta ha nekem kell valami (tankönyvek, kaja, ruhák, buli, bérletek, smink, mobil, laptop, internet, színház, ékszerek, mozi stb stb) azt nyilván én fizetem a saját pénzemből, én már 18 éves korom nem kaptam a szüleimtől pénzt (hacsak nem szülinapomra vagy karácsonyra, de ezekre is inkább ruhát vagy valami kenceficét/parfümöt vesznek), ugyanis arra lettem nevelve, hogy legyek önellátó, ami kell magamnak, azt nekem kell intéznem, cserébe nem kérnek tőlem semmit, max ha nagyon nagy baj van (mint pl amikor apumnak tartós betegsége lett a számlákat meg valahogy fizetni kellett). Ez szerintem így van rendjén.

Ha lesz gyerekem soha az életbe egy árva forintot nem fogok tőle kérni, legfeljebb csak akkor, ha úgy járok, mint az apukám, hogy a betegségem miatt felkelni sem tudok...és valószínűleg ha ilyen lesz én is szégyenként fogom megélni.

L

2017. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!