Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyámat,...

Hogyan vegyem rá anyámat, hogy megengedje azt, hogy itthon maradjak? (Lázas vagyok)

Figyelt kérdés
Reggel óta rosszul vagyok,de rámparancsolt,hogy menjek csak el suliba...Persze végig szenvedtem a napot,(8 órám volt),holnap ugyanennyi lesz és nem akarok ott szédölögni egész nap...Most nem vagyok olyan rosszul,de égnek a szemeim,38 fokos lázam van,de hiába könyörgök neki,ha nem megyek holnap iskolába,akkor ,,bajok lesznek''.Apámmal hiába beszélek,azt csinálja,amit az anyám mond...Miért ilyen gonoszak? És mivel győzhetném meg őket,hogy legalább csütörtökig ne kelljen elmennem itthonról?
2017. márc. 20. 18:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Menjél el orvoshoz. Ha kell, ő úgy is ki fog írni.
2017. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Anyám nem engedi meg,hogy elmenjek dokihoz.
2017. márc. 20. 18:39
 13/35 anonim ***** válasza:
93%
13: Akkor fertőzd meg őket :) Megérdemlik, ha ilyen gonoszak.
2017. márc. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Jó ötlet.
2017. márc. 20. 18:43
 15/35 anonim ***** válasza:
35%

Az hülyeség, hogy nem engedi meg. Hogy tudja megakadályozni? Most komolyan.


Megjegyzem: a hiszti, sírás, vergődés nem tesz jót a láznak. Feljebb mehet tőle, főleg estére.

Vegyél be lázcsillapítót, markolj meg egy bögre forró teát, bújj be az ágyba, aludj és reggelre kutyabajod sem lesz valószínűleg. Kivéve persze, ha valami dolgozatot kellene írni, esetleg befigyel valami komolyabb felelés. Azt sajnos nem gyógyítja semmi. A rossz jegy viszont tanulással egész jól megelőzhető. Kéthetenkénti hiányzással biztosan nem.

2017. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Nem sírok,nem hisztizek és nem is vergődök.Csak már nem tudok mit írni.
2017. márc. 20. 19:02
 17/35 anonim ***** válasza:
98%
Indulj el reggel iskolába, de ne oda menj, hanem orvoshoz. Majd ad igazolást, anyud meg remélem akkor már komolyan veszi.
2017. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Csak déltől rendel.Na mindegy,hagyjuk.Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 20. 19:16
 19/35 anonim ***** válasza:
71%
Menj le az iskolaorvoshoz és mondd meg, hogy nagyon rosszul vagy! Mondd el, hogy lázas voltál este stb. Szerintem haza fog küldeni.
2017. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
28%

Dehogynem! Itt hisztizel és vergődsz, gyártod a kifogásokat, hogy miért nem tudsz orvoshoz menni.

Ha én lázas vagyok és annyira szarul, hogy lőre tudom, nem bírok másnap bemenni dolgozni, akkor nem a gép előtt üldögélek. Nem csodálom, hogy ezzel nem nagyon tudod meggyőzni a szüleidet, hogy valóban gond van. Szerintem jobban ismernek, mint mi.

Vannak gyerekeim. Kamaszok. 13 és 17 éves lányok (a fiam már felnőtt, nem releváns, de vele is ugyanúgy jártam el). Lázas betegen mindegyik az ágyában fekszik, alszik, gyógyul. Nem azért mert én azt mondom, hanem mert tényleg szarul van és marhára nem a nettel van elfoglalva. Viszont ilyenkor én magam viszem őket orvoshoz, mivel ritkán betegek és valóban aggódok értük. Ha ilyen sűrűn lennének VALÓBAN betegek, akkor pedig már régen egy komoly kivizsgálást kértem volna.


Kicsit kilóg a lóláb. Égő szemmel a monitor előtt gubbasztani? Ugggggyan már!

2017. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!