Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban lányos anyák...

Elsősorban lányos anyák tanácsát várom. Hogyan vázoljam fel ezt a kapcsolatot édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is leszögezném: tudom, hogy sokan fognak ezért támadni (itt és privátban is), de tényleg abszolút nem érdekel, szóval ezzel ne mérgezzük egymást vagy húzzuk egymást idején. Köszönöm!


A lényeg: Édesanyámmal nagyon baráti a kapcsolatom, mindent megbeszélünk, bizalommal fordulok hozzá, most azonban olyan élethelyzetbe kerültem, amit nem tudom, hogy hogyan vázoljak fel neki, pedig szükséges mindenképpen - már csak "technikai okokból" is.

25 éves nő vagyok, hosszú párkapcsolat van a hátam mögött, aminek nem szépen lett vége, elég nehezen dolgoztam fel. Mára sikerült, de nem állok készen egy újabb komoly kapcsolatra, nem is szeretnék most, illetve a jelenlegi élethelyzetem sem ennek kedvez.

Történt aztán, hogy mostanában megismerkedtem egy nálam 20 évvel idősebb férfivel. Nem házas, elvált. Elég jómódú, sokat utazik, de szintén nem akar komoly párkapcsolatot, viszont nagyon "egymásra zsongtunk".

Felajánlott nekem egy laza kapcsolatot, amiben támogatna és azt szeretné, hogy az utazásai során is kísérjem el. Nagyon jól vettem, mindenképpen élni szeretnék a lehetőséggel, de itt jön a képbe édesanyám... én még vele élek, tehát mindenképpen észrevenné, ha el-el tűnök 1-1 hétre és amúgy sem szeretnék ilyesmit titkolni előtte, viszont valamilyen magyarázattal kell neki szolgálnom... Hogyan kezdjem el szerintetek ezt a beszélgetést? Mit mondjak? Ti hogyan reagálnátok?

Nem egy szigorú nő, inkább barátnői a viszonyunk, de mégis a lánya vagyok és őszintén belegondolva egy anya sem ilyen kapcsolatot képzel el a lányának - akármilyen jó is lenne ez nekem most.


2017. márc. 25. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
77%

Most vállalva, hogy akkor nyilván én is ribi vagyok (14 éve ugyanazzal a férjjel az oldalamon :D ), de mi a vihar rossz van abban, ha két felnőtt, független ember, akik bejönnek egymásnak, laza kapcsolatban vannak. Továbbá ha a pasinak van rá pénze, hogy finanszírozza az utakat a barátnőjének is, mért ne tenné?

Én biztos, hogy nem mondanék ilyen ökörséget anyámnak, hogy ribbanc lettem, meg sugar daddy... Megismertem valakit, aki idősebb nálam, lehet, hogy nem lesz komoly, de most jól érzem magam, és meghívott, hogy tartsak vele Kuala Lumpurba, jó légy anya, jövő héten jövök, hozok neked hűtőmágnest.

2017. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 A kérdező kommentje:
Neeem, nem mondok ilyet én sem. ;)
2017. márc. 25. 13:40
 13/78 anonim ***** válasza:
76%

11-es vagyok ismét.

21 évesen ismertem meg egy 41 éves pasit. Nagy, hirtelen szerelem lett. :) Igazából sokkolt a korkülönbség mindkettőnket, mert ő fiatalabbnak tűnt, ő engem idősebbnek lőtt be, na de mindegy. Ráadásul külföldi volt, én meg diák, szegény szülőkkel. Ergo egyértelmű volt, hogy ha találkozni akar velem, anyagilag segítenie kell. Akart. Azóta se "munkabérnek" fogom fel a jegyeket, amiket kaptam, hanem ajándéknak.

Anyám meg nem nyávogott, és nem kiáltott repülősóért, hanem közölte hogy nahát, milyen helyes pasas, érezzem jól magam.

Frásznak kell itt mindenkinek erénycsőszködnie feleslegesen... -_-

2017. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
87%
Ha szerinted ez az egész így, ahogy van rendben van, akkor mi a dilemma lényege? Ha szerinted okés az egész, akkor miért ne mondanád el édesanyádnak őszintén az egészet, ahogy van? Minek ez a kérdés ide, a netre?
2017. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
58%
11-es, hidd el az emberek nagy részét baromira nem érdekli, hogy ki mit kezd az életével. Ha a kérdezőnek ez így jó, lelke rajta, az ő élete. De minek jön ide provokálni? Minek kell ezt mások arcába belenyomni? Mert a kérdésnek a világon semmi értelme, csak provokáció. Ő is pontosan tudta, hogy milyen válaszokat fog kapni. Ez az ami fölpiszkálja az embereket. És ezt a kérdező is tudja. Aztán lehet színpadiasan felháborodni, hogy miért szólnak be neki.
2017. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
76%

1. Ha igazán jó kapcsolatod lenne az anyáddal, akkor már tudna róla, hogy megismerkedtél ezzel az alakkal és nagyjából tisztában lenne azzal, hogy mit lehet várni ettől a kapcsolattól. Főleg, hogy vele élsz - nem szoktatok beszélgetni? "Mondd, milyen volt a napod? stb."

2. Ha úgy gondolnád, hogy teljesen rendben van a dolog, akkor nem írtad volna ki a kérdést. (Ha abból indulunk ki, hogy két független, felnőtt ember stb. AKÁR még rendben is lehetne, valószínűleg az "ajánlattétel" stílusa volt olyan, ami alapján azért számodra is világos, hogy itt mégsem erről (csak) van szó.)

3. Ha elég felnőtt vagy egy ilyen döntést meghozni, akkor ahhoz is elég felnőttnek kellene lenned, hogy odaállj anyád elé vele! És ha hiszel abban, hogy igazad van, neki sem nehéz előadni. Ha viszont mégis rossz a lelkiismereted, akkor veszett ügy...

2017. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 A kérdező kommentje:

Utoljára írom le a gyengék kedvéért: nem provokáció, akinek esetleg ilyen alacsony az ingerküszöbe, az ne internetezzen, esetleg legyen annyi esze, ha olyan olvas, ami ők kiakasztja, akkor tovább halad, nem pedig ezen pörög.

Azt is leírtam - már rögtön a kérdésemben -, hogy annak ellenére, hogy számomra ez így kényelmes helyzet lesz, TUDOM, HOGY EGY ANYA NEM ILYEN KAPCSOLATOT KÉPZEL A GYEREKÉNEK. Még akkor sem, ha elmondom, hogy nyilván én sem egy hosszútávú dolognak gondolom ezt, de jelenleg a legjobb, legkényelmesebb, leginkább kézenfekvő.

2017. márc. 25. 14:15
 18/78 anonim ***** válasza:
47%

De babám, hát megválaszoltad a saját kérdésed. Minek kell ehhez itt hergelni a népet. Azt úgyse tudja senki megmondani, hogy a te konkrét, egyedi anyád hogyan fog reagálni. Azt meg te is tudod, sokkal-sokkal valószínűbb, hogy rosszul fogadja majd, mint hogy nem.

Szóval mi is a kérdés lényege a provokáláson kívül?

Ide is írtál egy regényt. Tök felesleges, mindenki tudja hogy miről van szó, nem kell a körítés. Anyád sem azt fogja hallani, hogy milyen csodás személyiség a pasi, hanem hogy pénzért szétrakod neki a lábad. Mindegy hogy ferdítesz meg maszatolsz a lényeg ugyan az.

2017. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 A kérdező kommentje:

Babám, akit ez provokál, az nem való erre a világra.

Nem tudom, hogy feltűnt vagy sem, de abszolút nem egyéni véleményeket kértem, csupán normális, segítő szándékú válaszokat, hogy hogyan közelítsem meg anyumnak finomat a témát.

2017. márc. 25. 14:30
 20/78 anonim ***** válasza:
58%

Látom, a legkevésbé hasznos válaszok kapták a legtöbb pontot, gratula pontozóknak!


Egyébként a 11-es elég jót írt. Ha nem pénzért jöttél összze vele, nem azért vagy vele, bejön neked, és nincs több hasonló jellegű kapcsolatok, akkor nem vagy k, ez teljesen egyértelmű. Azt viszon nem egészen értem, hogy ő pontosan miért cserébe és hogyan támogat. Pénzt kapsz azért, hogy vele utazz? Vagy vele utazhatsz, és ő fizeti? Vagy csak kedvességből ad pénzt, és mellesleg, meghívott utazni is?

2017. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!