Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban lányos anyák...

Elsősorban lányos anyák tanácsát várom. Hogyan vázoljam fel ezt a kapcsolatot édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is leszögezném: tudom, hogy sokan fognak ezért támadni (itt és privátban is), de tényleg abszolút nem érdekel, szóval ezzel ne mérgezzük egymást vagy húzzuk egymást idején. Köszönöm!


A lényeg: Édesanyámmal nagyon baráti a kapcsolatom, mindent megbeszélünk, bizalommal fordulok hozzá, most azonban olyan élethelyzetbe kerültem, amit nem tudom, hogy hogyan vázoljak fel neki, pedig szükséges mindenképpen - már csak "technikai okokból" is.

25 éves nő vagyok, hosszú párkapcsolat van a hátam mögött, aminek nem szépen lett vége, elég nehezen dolgoztam fel. Mára sikerült, de nem állok készen egy újabb komoly kapcsolatra, nem is szeretnék most, illetve a jelenlegi élethelyzetem sem ennek kedvez.

Történt aztán, hogy mostanában megismerkedtem egy nálam 20 évvel idősebb férfivel. Nem házas, elvált. Elég jómódú, sokat utazik, de szintén nem akar komoly párkapcsolatot, viszont nagyon "egymásra zsongtunk".

Felajánlott nekem egy laza kapcsolatot, amiben támogatna és azt szeretné, hogy az utazásai során is kísérjem el. Nagyon jól vettem, mindenképpen élni szeretnék a lehetőséggel, de itt jön a képbe édesanyám... én még vele élek, tehát mindenképpen észrevenné, ha el-el tűnök 1-1 hétre és amúgy sem szeretnék ilyesmit titkolni előtte, viszont valamilyen magyarázattal kell neki szolgálnom... Hogyan kezdjem el szerintetek ezt a beszélgetést? Mit mondjak? Ti hogyan reagálnátok?

Nem egy szigorú nő, inkább barátnői a viszonyunk, de mégis a lánya vagyok és őszintén belegondolva egy anya sem ilyen kapcsolatot képzel el a lányának - akármilyen jó is lenne ez nekem most.


2017. márc. 25. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
75%

"abszolút nem egyéni véleményeket kértem"


:DDD Hanem mit?


"Adok-kapok kapcsolat, ez tény és nem érzelmi alapokon."


Hát bocs, de pont ezt nevezik k-kodásnak, akárhogyan próbálod szépíteni. Még ha legalább érzelmi alapjai lennének, az enyhítő körülmény lenne. De így elég egyértelmű.


"nem interneten megismert "messziről jött ember""


Hanem?


"tartok anyutól, hiszen jóban szeretnék vele a továbbiakban is maradni"


Akkor ne k-kodj, ennyi az egész. A kérdés tömören annyi, hogy mi fontosabb neked: az anyukáddal való kapcsolatod, vagy ezzel a pasassal, aki csak tárgyként használ anyagi ellenszolgáltatásért (még ha nem is konkrétan készpénz, hanem pl. árubeszerzés meg útiköltségfizetés formájában)?

2017. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy ők hogy reagálnának. ;)


Egyébként egy városban élünk, mivel kisváros, ő pedig ismert, így tudvalevő mindenkinek, hogy hogyan romlott meg a házassága, hogyan váltak el stb.

2017. márc. 25. 16:18
 33/78 A kérdező kommentje:
Természetesen anyukám fontosabb, így ha ma este választás elé állít, nyilván őt választom, vagyis a további jó kapcsolatunkat.
2017. márc. 25. 16:19
 34/78 anonim ***** válasza:
96%

Attol fugg, hogy adod elo.


Itt igy adtad:

- tudod, hogy csak mutogatni akar

- nem szerelem es remeled, nem is lesz

- o fizet minden programotokat

- ha belemesz a dologba, o fizeti a vallalkozasod koltsegeit.

Forditok: erzelmek nelkuli anyagi tamogatas szexert. Ez azert elegge mas, mint egy normalis kapcsolat vagy hazassag....aki a hazassagahoz hasonlitotta, nem irigylem :)


Adj elo annyit, hogy megismerkedtetek, szeretsz vele lenni, meg korai ezert nem tudod mi lesz belole. Azt hagyd ki, hogy nuku erzelem, csak szex, es cserebe kapsz erte penzt. Akkor anyud nem talalhat kivetnivalot, csak hat ezzel 2 hibat kovetsz el:

- a donteseddel olcsova teszed magad (marmint dragava, csak az eszmei erteked csokken)

- soha tobbe nem mondhatod el, hogy anyuddal jo a kapcsolatod.


Szoval ezek sajnos szaraz tenyek, semmi erkolcsoskodes nincs benne, mindent tenykent irtam le abbol amiket te is igy irtal.

2017. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:
Aha, ilyesmi lesz.
2017. márc. 25. 16:28
 36/78 anonim ***** válasza:
84%

#35 vagyok, kimaradt: ha a valos dolgokat mondod (nincs erzelem csak szex es ezert penzt kapsz), az tetszene hogy oszinte vagy mert ezzel bizonyitanad, hogy szeretsz.

DE: csalodnek, hogy a lanyomat hiaba neveltem jol, egyaltalan megfordul a fejeben az, hogy ez amit tenni akar, normalis.

Nem tiltanam hisz boven nagykoru, de remenykednek hogy a pasas hamar talal masikat, talan egy meg dekorativabb 21 evest, es akkor a lanyom szeme felnyilna. En itt lennek es megvigasztalnam, tanulopenz.

2017. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
74%

"Természetesen anyukám fontosabb, így ha ma este választás elé állít, nyilván őt választom, vagyis a további jó kapcsolatunkat."


"Adj elo annyit, hogy megismerkedtetek, szeretsz vele lenni, meg korai ezert nem tudod mi lesz belole. Azt hagyd ki, hogy nuku erzelem, csak szex, es cserebe kapsz erte penzt. Akkor anyud nem talalhat kivetnivalot, csak hat ezzel 2 hibat kovetsz el:

- a donteseddel olcsova teszed magad (marmint dragava, csak az eszmei erteked csokken)

- soha tobbe nem mondhatod el, hogy anyuddal jo a kapcsolatod.


"Aha, ilyesmi lesz."


Akkor mégsem ér annyit az anyukáddal való kapcsolatod, hogy vigyázz rá, hogy megőrizd őszinte kapcsolatnak. Szomorú.

2017. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 A kérdező kommentje:
Ilyen nem aggódom, a kapcsolatban vagyházasságban élő nőket is cserélgetik (vagy csalogatják) a legtöbb esetben, nekem legalább csak anyagilag fog fájni.
2017. márc. 25. 16:33
 39/78 anonim ***** válasza:
31%

Egyebkent anyukadtol is fugg 35 meg mindig), van anya aki lelkesen latogatja a lanyat Dubajban.... nem vicc, a lanya blogot vezet, ot is kitartja egy idosebb pasas. Faluban eltek atlag csaladkent, anya es lanya a mostani fotokon szetszolizva vigyorognak feltoltott szajjal :) Szoval anyuka boldog, hogy neki is csurrant-cseppent :)



Hazunkban lako lany "hostess" lett (amolyan meztelenkedos....mindenki tudja mi van mogotte). Meg mondtuk is szuleimmel hogy hu vajon mit szolhat hozza az anyuja, aki egy atlag lakotelepi haziasszony. (A kiscsajnak szinten van egy kigyurt idos joakaroja). Hat mit ad Isten, anyukanak mara nagyobb mumelle es szilikonszaja van, mint amit a lanya kapott, es egyutt setalnak a lakotelepen :)


Szoval ha az ertekrendedet otthonrol hoztad, talan meg orul is neki...

2017. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
84%
39# -es kommentedre: nem minden feleseget csalnak. De attol meg egyebkent is, teljesen mas, ha egy feleseget csalnak vagy egy ...hm... nem irom le mit. Ha feleseget, az szomoru es mondjuk attol o meg ember. De ha a kitartottat csaljak, az sajnos raszolgalt mert olyasmit adott (punci), amit a vilagon barmelyik mas nonemu megad.
2017. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!