Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban lányos anyák...

Elsősorban lányos anyák tanácsát várom. Hogyan vázoljam fel ezt a kapcsolatot édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is leszögezném: tudom, hogy sokan fognak ezért támadni (itt és privátban is), de tényleg abszolút nem érdekel, szóval ezzel ne mérgezzük egymást vagy húzzuk egymást idején. Köszönöm!


A lényeg: Édesanyámmal nagyon baráti a kapcsolatom, mindent megbeszélünk, bizalommal fordulok hozzá, most azonban olyan élethelyzetbe kerültem, amit nem tudom, hogy hogyan vázoljak fel neki, pedig szükséges mindenképpen - már csak "technikai okokból" is.

25 éves nő vagyok, hosszú párkapcsolat van a hátam mögött, aminek nem szépen lett vége, elég nehezen dolgoztam fel. Mára sikerült, de nem állok készen egy újabb komoly kapcsolatra, nem is szeretnék most, illetve a jelenlegi élethelyzetem sem ennek kedvez.

Történt aztán, hogy mostanában megismerkedtem egy nálam 20 évvel idősebb férfivel. Nem házas, elvált. Elég jómódú, sokat utazik, de szintén nem akar komoly párkapcsolatot, viszont nagyon "egymásra zsongtunk".

Felajánlott nekem egy laza kapcsolatot, amiben támogatna és azt szeretné, hogy az utazásai során is kísérjem el. Nagyon jól vettem, mindenképpen élni szeretnék a lehetőséggel, de itt jön a képbe édesanyám... én még vele élek, tehát mindenképpen észrevenné, ha el-el tűnök 1-1 hétre és amúgy sem szeretnék ilyesmit titkolni előtte, viszont valamilyen magyarázattal kell neki szolgálnom... Hogyan kezdjem el szerintetek ezt a beszélgetést? Mit mondjak? Ti hogyan reagálnátok?

Nem egy szigorú nő, inkább barátnői a viszonyunk, de mégis a lánya vagyok és őszintén belegondolva egy anya sem ilyen kapcsolatot képzel el a lányának - akármilyen jó is lenne ez nekem most.


2017. márc. 25. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
47%

Látod, jól felhergelted itt a jónépet, de sajnos igazuk van. Pár év múlva saját magadat is kiégettnek fogod tartani, most még dönthetsz másképp.


No de, hogy maradjunk a konkrét kérdésnél, Édesanyád, amennyiben tisztességes Nő, hasonlóképpen fog reagálni, mint itt a hozzászólók.

Ezért mindenképpen azt "kell" kamuznod neki, hogy tetszik a pali, komolyan gondolod vele!

Hagyd meg Édesanyádnak azt a látszatot, hogy nem rontotta el a nevelésedet!

2017. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
87%

#34:"Adj elo annyit, hogy megismerkedtetek, szeretsz vele lenni, meg korai ezert nem tudod mi lesz belole. "

Miért javaslod,hogy a kérdező csapja be az édesanyját??

Nyilvánvalóan ez a szöveg, amit leírtál , nem igaz, mert ez már el lett döntve: Nem nem tudja,hogy mi lesz belőle,hanem konkrét "tervük" van. Szex és pénzelés.

Minek hazudni? Minek hazugsággal szépíteni az egészet?


Kérdező: Te tényleg megtennéd? Ezt mondanád?

Megtenni mered, de felvállalni már luxus? A hiteles ember cselekedetei összhangban állnak a tetteivel. Ne kertelj anyukádnak, mert innentől kezdve a kettőtök jó kapcsolatában lesz egy jó adag hazugság is.

2017. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
27%

A hazugságot nem kell alkalmazni, és anyukádat sem kellene beavatni részletesen.


Vagy tartozol beszámolóval?


(- szia mamus, most Rómában vagyok, ... - na de lányom, mit kereset Te Rómában?)

- A pápát anyus.

És tényleg megnézed a Szt.P. teret.

Vagy a sóhajok hídját. :)

- Mikor jössz haza?

- Te jól vagy?

- Én igen.


Minek hazudni?

Ki mondta, hogy hazudni kéne?

Nem kell.

És irigykedni sem.

Nyugodtan el lehet mondani, hogy a barátommal vagyok.

Miért kéne hazudni?

2017. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
43%
#53: Te is egy hazugságot írtál le, de leírod,hogy nem kell hazudni.
2017. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
100%
Nincs abban a helyzetben a kérdező, hogy hazudozzon vagy elhallgasson bármit, kisvárosban él, ahol a pasi ismert személyiség, leírta. Innentől már csak az a fura, hogy anyu semmit nem tud az "egymásra zsongásról", pláne, ha még együtt is lakik a lányával. A helyszín és a férfiszereplő még külön ultragáz, nagyvárosban el lehet tűnni, kisvárosban viszont mindenki tudja még azt is, ami meg se történt. Hamar oda fogják vágni, kérdező, micsoda vagy, neked is meg anyádnak is, amit lehet, hogy te tudsz ignorálni, anyád viszont nem biztos. Te ráadásul a póthajazással a nőkből élsz, már amíg van ügyfélköröd.
2017. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 A kérdező kommentje:

Nem kellett sem a részletekbe belemennem, sem pedig hazudnom szerencsére. Elmondtam neki, hogy kivel ismerkedtem, meglepődött, kérdezte mióta és hol vettük fel a kapcsolatot, de ennyi. Nem kérdezte egyáltalán, hogy mit szeretnék tőle, ő tőlem vagy egyáltalán...

A segítő hozzászólásokat és privátokat köszönöm szépen! :)

Szép estét!

2017. márc. 25. 18:58
 57/78 anonim ***** válasza:
59%
Erkölcstelen vagy. Nekem is a Pretty Woman jutott eszembe... Egy idő után úgyis kiderül, majd akkor lesz gáz, hacsak nem szerettek egymásba időközben.
2017. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 A kérdező kommentje:
Miért lenne gáz? Ő egyedülálló, én is, ráadásul felnőtt nő vagyok. Nem csinálunk semmi törvénybeütközőt, de még csak megcsalva vagy elárulva sincs senki, így nem lehet semmi gáz. ;)
2017. márc. 25. 19:33
 59/78 anonim ***** válasza:
92%
Oké. Nem tudom, mennyire vagy képben azzal, mit jelent a laza kapcsolat: konkrétan annyit, hogy ha van kedvetek, találkoztok, többnyire összefekvés, ritkábban más program céljából, egyébként mindkét fél éli az életét, másokkal is. Nincs kötöttség, minimális elkötelezettség sem, épp ezért bármi belefér, az is, hogy egyszer téged visz utazni, következő alkalommal mást, de ettől még veled is összefekhet előtte-utána, vagy egyik nap veled vacsorázik egy étteremben, másnap ugyanott másik lánnyal. Lehet, hogy most nem kérdezett anyád részleteket, de ez nem fog sokáig így maradni.
2017. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 A kérdező kommentje:
Nagyon helyesen teszi, ha ezt teszi. Meg is ijesztene, ha csak hozzám ragaszkodna.
2017. márc. 25. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!