Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban lányos anyák...

Elsősorban lányos anyák tanácsát várom. Hogyan vázoljam fel ezt a kapcsolatot édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is leszögezném: tudom, hogy sokan fognak ezért támadni (itt és privátban is), de tényleg abszolút nem érdekel, szóval ezzel ne mérgezzük egymást vagy húzzuk egymást idején. Köszönöm!


A lényeg: Édesanyámmal nagyon baráti a kapcsolatom, mindent megbeszélünk, bizalommal fordulok hozzá, most azonban olyan élethelyzetbe kerültem, amit nem tudom, hogy hogyan vázoljak fel neki, pedig szükséges mindenképpen - már csak "technikai okokból" is.

25 éves nő vagyok, hosszú párkapcsolat van a hátam mögött, aminek nem szépen lett vége, elég nehezen dolgoztam fel. Mára sikerült, de nem állok készen egy újabb komoly kapcsolatra, nem is szeretnék most, illetve a jelenlegi élethelyzetem sem ennek kedvez.

Történt aztán, hogy mostanában megismerkedtem egy nálam 20 évvel idősebb férfivel. Nem házas, elvált. Elég jómódú, sokat utazik, de szintén nem akar komoly párkapcsolatot, viszont nagyon "egymásra zsongtunk".

Felajánlott nekem egy laza kapcsolatot, amiben támogatna és azt szeretné, hogy az utazásai során is kísérjem el. Nagyon jól vettem, mindenképpen élni szeretnék a lehetőséggel, de itt jön a képbe édesanyám... én még vele élek, tehát mindenképpen észrevenné, ha el-el tűnök 1-1 hétre és amúgy sem szeretnék ilyesmit titkolni előtte, viszont valamilyen magyarázattal kell neki szolgálnom... Hogyan kezdjem el szerintetek ezt a beszélgetést? Mit mondjak? Ti hogyan reagálnátok?

Nem egy szigorú nő, inkább barátnői a viszonyunk, de mégis a lánya vagyok és őszintén belegondolva egy anya sem ilyen kapcsolatot képzel el a lányának - akármilyen jó is lenne ez nekem most.


2017. márc. 25. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
57%
70-es vagyok. Utólag olvastam vissza. Már megoldódott. :D
2017. márc. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan már...Mit lehet azon irigyelni, hogy egy 20 évvel idősebb pasi felajánl egy laza kefélőpartner státuszt? Persze, akinek ez az elérhető legnagyobb eredmény az életében, azt megértem, hogy irigylendőnek tartja.:D
2017. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
57%
Maximum nem avatod bele a "mocskos" részletekbe. Megmondod hogy megismertél valakit , nem ő életed szerelme de van vonzódás és jól érzed magad vele ,ha más nem felejtésnek jó lesz és párszor elutaztok együtt ide-oda.
2017. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
44%

Van egy nagyon jó Bibliai mondás:


"az vesse rá az első követ aki közületek nem bűnös?"


Juj, ne tessék hinni, hogy hittérítő volnék, csak baromira igaz.

Mindegy, hogy ez a Bibliából van idézve, vagy Sári nénitől.

Az igazság tartalma ami lényeges.


Jól elcivakodott lett a helyzet, a kérdező már rég lezárta az ügyet.

2017. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
61%
Én nem ítélkezem, mert a saját életével mindenki azt csinál, amit akar, de ha az én lányom lennél, féltenélek. Nem attól, hogy érzelmileg sérülsz, mert azt kiheveri az ember, akkor is, ha netán beleszeretsz a pasiba. Nem is attól, hogy a szájára vesz a falu, mert azt ott lehet hagyni bármikor. De tudom, hogy ha az ember egyszer hozzászokik a gazdag életstílushoz, a nyaraláshoz a Maldív-szigeteken meg a hétvégékhez Párizsban, Rómában, akkor arról már nagyon nehéz leszokni. A pénz függőséget okoz. Mi lesz, ha szakítotok ezzel a pasassal, és nem lesz több Gucci táska meg New York-i vásárolgató utazás? Képes leszel megszokni, hogy megint csak egy kisvállalkozó vagy, akit agyonadóztatnak és alig tud megélni? Ha már támogat a pasi a munkádban is, remélem, legalább igyekszel a vállalkozásodat olyan szintre felvinni ez alatt az idő alatt, hogy biztosíts magadnak valami hasonlót (bár nem tudom, egy kisvárosi hajas vállalkozást egyáltalán lehet-e). És remélem, van annyi eszed, hogy nem próbálod egy gyerekkel megfogni.
2017. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a kulturált választ, ritka kincs itt az ilyen. :)

Nem akarom gyerekkel megfogni. Nem is tudnám, nekem sajnos nem lehet gyerekem.

Hétköznapi anyagi gondokkal eddig sem küzdöttem, mivel nem "jövök" rossz körülmények közül. Ami támogatást tőle származik, azt a tanulmányaimra szeretném fordítani. A póthaj forgalmazás nem rossz most, de nem ebből szeretnék később élni (egyébként mindegy, hogy kisváros vagy sem, mert webshop).

Úgy gondolom, tudok ésszel élni a lehetőséggel, itt az egyedüli pont, amiért aggódtam, az édesanyám volt. De nem lett probléma szerencsére, a kérdésem kiírása óta már találkoztak is nálunk. Bemutatás nem kellett, mivel ismerik egymást.

2017. márc. 28. 12:50
 77/78 anonim ***** válasza:
70%
Ismerik egymást? Lehet anyukád osztálytársa volt:-D
2017. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 A kérdező kommentje:
Anyukám fiatalabb nála. ;)
2017. márc. 28. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!