Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Amikor hazaérek a suliból, nincsen kaja otthon. Semmi főtt kaja. Zsemle van és azt eszek. Már elég régóta ez megy. Nem főz itthon senki, amíg én suliba vagyok, és nagyon rossz arra hazajönnöm, hogy nem főzött senki semmit, ezért nincs is rendes főtt kaja, csak zseml vagy kenyér, amire kolbászt és vajat rakok, így csak azt tudok enni.


Elvált szülők gyermeke vagyok(apukámmal élek és a nővéremmel)

Nővérem 23 éves és nálunk lakik, neveli a gyermekét, aki 3 éves.

Viszont ő azt mondta, hogy a gyerek mellett nem tud főzni. Ezt megis értem. Apukám meg dolgozik reggel 8-tol délután 4-ig.


Hétvégén odaszoktam állni segíteni főzni,mert csak akkor ér rá apukám és ő szokott főzni, meg a házi munkába is besegítek.


De hétköznaponként mindig csak 4 zsemlét eszek meg. Azt is a nővérem fizeti ki, mert apum elkölti cigire, meg alkoholra általában.


Sokszor van, hogy kaját sem viszek suliba.


Délutánonként mindig 3 ora körül érek haza. De utánna házit is írok,es megtanulok.Egyedül nem merek bele vágni a főzésbe.


Szerintetek mit tegyek? Kezdjek el én főzni? De az a baj, hogy alapanyag is alig van.


13/l


2017. ápr. 4. 16:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Öhm nemrég váltak el anyumék és még amikor 6.-as voltam, akkor hordtuk pénzért a kaját.

Szerintem megpróbálok főzni, mert úgy tűnik nincs más megoldás. Köszönöm a segítségeket, mindenkit felpontoztam! :)

2017. ápr. 4. 16:24
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
Merre laktok? Ha itt a közelben hetente egyszer-kétszer tudnék adni neked egy-egy adag főtt ételt.
2017. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
3%

12-es, szánalmas vagy. Heti 1-2? Menj a pokolba a "segítőkészségeddel"!


Kérdező: vegyél krumplit, hagymát, lisztet, olajat, zöldségeket, rizst, és azokból lehet gyors többnapos kajákat csinálni. Nyilván ne egyszerre de valamelyik legyen otthon mindig.

2017. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi a tosz bajod van 13-as?!! A heti 1-2 főtt kaja is jobb a semminél...

-.-

2017. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
70%-os én vagyok szánalmas? Én legalább próbálok neki érdemben segíteni..szerinted miből venne krumplit meg amiket felsoroltál? Lopjon vagy hogy gondoltad? Nyomorék...
2017. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
A nővéred azért nem főz, mert pénz sincs nagyon ételre, vagy csak a gyereket használja kifogásnak?
2017. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Főz az csak nem a hugára.
2017. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha anyuka lenne a kérdésben, hogy 8-tól 4-ig dolgozik, itt verné mindenki az asztalt, hogy nehogy már napi 8 óra munka után ne tudjon minden másnap összedobni valamit.
2017. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezõ kezdj el te fõzni.Az interneten van sok olcsó recept.En is igy voltam 13 évesen, az eslõ fõztöm a paprikáskrumpli volt, dobhatsz bele egy kicsi kolbászt is, de már ez is jobb mint a száraz kaja. A nõvérednek ha van mibõl fõznie, miért nem gondol rád?
2017. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez így elég gáz apukádtól és a nővéredtől, hogy ennyire szarnak a fejedre.

Gyerek vagy, nem tudsz még dolgozni , nekik kéne megvenni a kaját,vagy legalább az alapanyagokat.

Ha tényleg semmi nincs otthon,amiből akár lehetne főzni, akkor ez így nagyon gáz.Apukádnak is fontosabb a cigaretta meg az alkohol, mint ,hogy a saját gyereke ne éhezzen.

Tesód is odaszült a házba, láthatóan nehéz körülmények közé és annyit nem tud megtenni,hogy akkor legalább főzne rátok,ha úgyis otthon van.

Anyukádhoz nem tudsz költözni?

2017. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!