Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Amikor hazaérek a suliból, nincsen kaja otthon. Semmi főtt kaja. Zsemle van és azt eszek. Már elég régóta ez megy. Nem főz itthon senki, amíg én suliba vagyok, és nagyon rossz arra hazajönnöm, hogy nem főzött senki semmit, ezért nincs is rendes főtt kaja, csak zseml vagy kenyér, amire kolbászt és vajat rakok, így csak azt tudok enni.


Elvált szülők gyermeke vagyok(apukámmal élek és a nővéremmel)

Nővérem 23 éves és nálunk lakik, neveli a gyermekét, aki 3 éves.

Viszont ő azt mondta, hogy a gyerek mellett nem tud főzni. Ezt megis értem. Apukám meg dolgozik reggel 8-tol délután 4-ig.


Hétvégén odaszoktam állni segíteni főzni,mert csak akkor ér rá apukám és ő szokott főzni, meg a házi munkába is besegítek.


De hétköznaponként mindig csak 4 zsemlét eszek meg. Azt is a nővérem fizeti ki, mert apum elkölti cigire, meg alkoholra általában.


Sokszor van, hogy kaját sem viszek suliba.


Délutánonként mindig 3 ora körül érek haza. De utánna házit is írok,es megtanulok.Egyedül nem merek bele vágni a főzésbe.


Szerintetek mit tegyek? Kezdjek el én főzni? De az a baj, hogy alapanyag is alig van.


13/l


2017. ápr. 4. 16:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

ha nincs pénz alap anyagra nincs is miből fözni

de ha csak mindenki lusta hozzá bele értve téged is,

te se vagy már csecsemő, akor kezdj el magadra fözni

2017. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Miért nem maradtál anyukádnál? Apád iszik, cigizik, a nővéred meg még a saját gyermekének sem biztosít rendes ételt...
2017. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
A bíróság döntött arról, hogy kihez kerülök és nem én. És nyomós okkal nem marahattam anyámnál, de ezt nem írnám le, ha nem baj.
2017. ápr. 5. 17:25
 24/24 anonim ***** válasza:

Ajánld fel a nővérednek, hogy segítesz neki bevásárolni, mikor megy, és vegyetek olyat, amiből jut neked is. Azért ha állandóan (fél)készételeket vásárol, azok nem olcsók, kis egyezkedéssel jóval bőségesebb dolgokat lehet főzni. Biztos vagyok benne, hogy meg tudnátok alkudni, hogy főzzön kicsit többet, hogy maradjon belőle neked is. :)

Emellett megkérheted rá, hogy mutasson néhány fogást, ha épp ráér délután, így egyszerűbb dolgokat meg tudsz majd csinálni, aztán kísérletezni már te is tudsz.

Kezdetnek én a rántottát/tükörtojást, esetleg bundás kenyeret ajánlanám - tojás nem olyan drága dolog, és ha más nem is szereti, csak neked mondjuk három-négy napi kaja, attól függően, hogy mennyit eszel. Ennyi bizonyára belefér a nővérednek is.

Ha hajlandóak neked sajtot venni, akkor a kolbászos zsömléből varázsolhatsz melegszendvicset pl., hogy kicsit változatos legyen. :)


Írtad, hogy apud elkölti a pénzt, nem lehetne vele zsebpénzre egyezkedni mondjuk? Akkor ha nem is sok, de egy kevés pénzed lehetne, és gondolom úgyse érdekelné, hogy mire költöd.

Másik verzió, hogy a hétvégi közös főzésnél megkéred, hogy csináljatok többet, hogy tudj vinni magaddal suliba is. Ha nem is egész hétre, de mondjuk hétfő-keddre lenne főtt kajád - csak porciózd ki előre, nehogy elfogyjon.

2017. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!