Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon megsértődött....

Anyukám nagyon megsértődött. Most nekem is bűntudatom van. Mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki h még idén kiköltöznénk a párommal Németországba.Van egy 3 éves kislányunk és júniusban érkezik a második.Sajnos szűkösen élünk pedig mindketten dolgozunk(én táppénzen vagyok) és elég keresett szakmánk van.Most a párom kapott egy lehetőséget.Kinnt élő unokatesója cégénél keresnek szakembereket és el tudna helyezkedni nagyon jó pénzért.Az unokatesó segítene is nekünk az első időben hivatali ügyek intézésénél albérletben meg ilyenek.Nagyon megbízható egyébként már régebben is mondogatta h menjünk ki.Anyukámnak mondtam tegnap és ő nagyon kiborult.Nem is nagyon áll szóba velem azóta azt mondta h ezzel megszakítom a szívét.Egy városban élünk kb 10 percre egástól.Mindig nagyon közel álltunk egymáshoz testvérem nincs így én meg az unokája vagyunk a mindenei.Én ezt megértem de nem a világ végére mennénk.Többeket ismerek akik szintén kimentek egy meg két gyerekkel évente többször hazajárnak ők is itthagyták az anyjukat de mégis tovább tudták élni a szülők is az életüket.Nekünk most tényleg nagyon rossz az anyagi helyzetünk egyszerűen sehogy sem akar sikerülni semmi.De most anyám miatt lelkifurdalásom lett.Pedig ő nem is maradna teljesen egyedül van párja.Azzal jön h kinnt se lesz jobb meg a gyereknek is csak ártanék vele.Szerintetek?Tényleg igaza van?És magára hagyom őt ezzel?
2017. ápr. 6. 09:21
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Próbáltam ma is beszélni vele de nem lehet.Azt monfja h neki ne is említsem ezt a hülyeséget és sír.Párom rám bízza a döntést de tudom h ő menne.És én is.Mondtam anyámnka h jönnénk annyiszor ahányszor tudnánk.Ő már nyugdíjas repülőre ül és jöhet ő is.Addig marad amedddig akar.Meg ott az internet a skype.De ő nem ül repülőre mert az lezuhan meg ennyi idősen nem fogja már megtanulni használni a számítógépet.Nem lehet vele beszélni.
2017. ápr. 6. 10:18
 12/41 anonim ***** válasza:
86%
Majd megszokja. Nehéz lesz neki, hiszen neki is életmódváltás, de majd sikerül. De később már ő se fogja ugyanazt gondolni, mint most, ez csak az első ijedsége és dühe volt, majd átgondolja. Ha egyedül élne, akkor én is azt mondanám, hogy nem szabad magára hagyni, de így nem. Skype-on folyamatosan lehet tartani a kapcsolatot. És nem biztos, hogy végleges a kinttartózkodásotok.
2017. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó kommentedre reagálva: attól, hogy ő makacs, ti nem ronthatjátok el az életeteket. Ha itt maradnál, akkor meg amiatt lenne lelkiismeretfurdalásod. Ha ő mondvacsinált okokkal nem hajlandó a saját életét megkönnyíteni, akkor már sajnálni se tudom, akkor tényleg csak a saját szempontjai vezérlik. Egy pszichológus kéne neki, aki segít kibogozni ezeknek az irreális félelmeknek az alapját.
2017. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem szeretnénk végleg kinnt maradni aztán majd meglátjuk h alakul.Én is félek ettől dehát valamit valamiért.Aza abaj h anyám nagyon maradi.50 éve él ugyanabba a házba 30 évig csinálta ugyanazt a munkát.Már attól kibukott volna ha a szomszéd városba megyünk.A férje ugyanez.Bár vele még nem beszélt de biztos tőle is megkapim h nem gondolok sem anyámra sem a kislányomra.
2017. ápr. 6. 10:27
 15/41 anonim ***** válasza:
81%

De, sokkal jobb lesz kinn, mert anyanyelvi szinten fog tudni németül-magyarul, nektek jobb fizetés.


Az meg, hogy ő a daganatára fogva próbál itt tartani benneteket, egyszerűen szánalmas.


Én nagynéném is mártírkodott, meg zsarolt (vele éltem), hogy ő megöli magát, ha elmegyek, meg ilyenek. Szarul esett, de ezzel a vislkedésével megerősítette az elhatározásomat hogy én ilyen menipulatív zsarnokkal nem vagyok hajlandó tovébb együtt élni.

Elköltöztem 1000km-re, az ötszörösét keresem ugyanazzal a végzettséggel, mint otthon (plusz a párom is a végzettségének megfelelő fiztu kap, így bőven megélünk)

2017. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
9%
Szomorú olvasni, hogy itt ennyien nem szeretik az anyukájukat :(
2017. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
82%
Ha anyukádnak még férje is van, akkor ne félj otthon hagyni őt, nem lesz egyedül. Te a gyerekedért vagy felelős, nem az anyádért, addig hagyd hogy kialakítsa a saját életét, amíg nem túl öreg hozzá. A 80 éves nagyit tényleg nem szokás magára hagyni, de 60 körül még bőven találhat magának elfoglaltságot. Azért repülő-/buszjegyet időnként küldjetek neki. Ha fontosak vagytok számára, akkor valamelyiket elfogadja.
2017. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
93%

Szomorú, ha ilyen egy szülő :(

Inkább elnézi, hogy a gyereke szegénységben él, csak neki jó legyen :(

Inkább éljenek tőlem 700 km-re boldogan, mint 7 km-re boldogtalanul.


Ha nem lesztek boldogok Németországban, úgyis hazajöttök, ha meg sikerül, akkor annak a szülőnek örülni kellene.

2017. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
88%
Menjetek ki!! Anyukámék emiatt maradtak itthon! Sajnos apumnak muszáj volt így is mennie,mamám meg folyton zsarolta anyumat,úgyhogy mi itthon maradtunk. Mióta megtudtuk ezt tesómmal teljesen megromlott a viszony mamámmal. Jobb lett volna havonta látni,de jó viszonyt ápolni,mint így,hogy tudom,egy kis önző sunyi zsarnok a nagyanyám,aki elérte a célját..
2017. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
80%
Tanítsátok meg neki a Skype-ot. Azon akkor lát titeket amikor akar.
2017. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!