Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon megsértődött....

Anyukám nagyon megsértődött. Most nekem is bűntudatom van. Mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki h még idén kiköltöznénk a párommal Németországba.Van egy 3 éves kislányunk és júniusban érkezik a második.Sajnos szűkösen élünk pedig mindketten dolgozunk(én táppénzen vagyok) és elég keresett szakmánk van.Most a párom kapott egy lehetőséget.Kinnt élő unokatesója cégénél keresnek szakembereket és el tudna helyezkedni nagyon jó pénzért.Az unokatesó segítene is nekünk az első időben hivatali ügyek intézésénél albérletben meg ilyenek.Nagyon megbízható egyébként már régebben is mondogatta h menjünk ki.Anyukámnak mondtam tegnap és ő nagyon kiborult.Nem is nagyon áll szóba velem azóta azt mondta h ezzel megszakítom a szívét.Egy városban élünk kb 10 percre egástól.Mindig nagyon közel álltunk egymáshoz testvérem nincs így én meg az unokája vagyunk a mindenei.Én ezt megértem de nem a világ végére mennénk.Többeket ismerek akik szintén kimentek egy meg két gyerekkel évente többször hazajárnak ők is itthagyták az anyjukat de mégis tovább tudták élni a szülők is az életüket.Nekünk most tényleg nagyon rossz az anyagi helyzetünk egyszerűen sehogy sem akar sikerülni semmi.De most anyám miatt lelkifurdalásom lett.Pedig ő nem is maradna teljesen egyedül van párja.Azzal jön h kinnt se lesz jobb meg a gyereknek is csak ártanék vele.Szerintetek?Tényleg igaza van?És magára hagyom őt ezzel?
2017. ápr. 6. 09:21
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
24%
Arra nem lenne lehetőség, hogy ő is menjen veletek?
2017. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
16%

A daganat tipikusan pszichés esetekben jön elő. Mármint nem azt mondom, hogy csak attól jöhet elő, de aki hajlamos rá, annak nagy valószínűséggel lesz, ha lelkileg nincs rendben.

Én nem mennék el, vagy maximum úgy, hogy egy évre, amíg rendeződik az anyagi helyzet.

2017. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
8%
Igaza van abban, hogy nem kellene mennetek. Otthon szarul álltok, miből akartok kimenni, teljesen új életet lezdeni a 0-ról? Ja, hogy van, aki segít! Hát a pofám leégne, ha csak így tudnék kimenni, és egy idő után pszichiáterre lenne szükségem a megaláztatástól, hogy felnőtt létemre nem voltam képes magamnak lakást meg munkát találni, meg az aggódás miatt, hogy mi lesz, ha kirúgják az unokatestvért, tesz valamit, ami nem tetszik a főnöknek, vagy csak egyszerűen a férjemnek nem válik ott be, stb.
2017. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Felőlem jöhetne de nem fog.Írtózik minden változástól.A férje meg pláne.
2017. ápr. 6. 14:13
 25/41 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan kezdebek a 0-ról új élete segítséggel.Nem mi kértük az unikatesó ajánlotta fel már többször is.A párom már dolgozott kinnt 3 évig meg tud szólalni németül.Alapfokon én is.Az unokatesója pedig elég magas beosztásban dolgozik a cégnél nem igszàn van esély arra h csak úgy tesz olyat ami nem tetszik a főnöknek.Egyébként az öccsének is ő segített 2 évvel ezelőtt.A srác munkanélküli volt itthon a barátnője prdi babát várt.Kimentek és nemrég kölzöztek egy nagyobb lakásba mert 2 év alatt ennyire feljöttek a 0-ról.
2017. ápr. 6. 14:20
 26/41 anonim ***** válasza:
71%
A Te életed, felnőtt fejjel ne az anyád irányítson!. Ha netán ismét beteg lesz, azt nem tudnád azzal megakadályozni, hogy itthon maradnál és nyomorognátok családostul, viszont kintről, jobb anyagi körülmények közül még segítheted is anyagilag a gyógyíttatását, ápolását. Próbáld meg beadni neki, hogy csak félévre mentek ki, egy kis tőkét gyűjteni. Félév talán nem olyan ijesztő számára, de elég ahhoz, hogy megszokja a távolléteteket, s utána könnyebben elfogadja, ha tovább-tovább maradtok külföldön.
2017. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
76%

Én csak annyit kérdeznék tőle, "Hogy mondhatod, hogy ennyire szeretsz, ha elnéznéd inkább, hogy csak azért, hogy te jobban érezd magad 4 másik , akik a családod, küzdjenek hónapról hónapra a megélhetésért?" Persze, legyen csak ő egyedül boldog, az, hogy más küszködik, az nem számít!


29/N (megjegyzem, külföldről írok)

2017. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen feltételekkel feltétlenül menjetek el. A német életszínvonal sokkal jobb, mint az itthoni. A gyerekeknek is sokkal jobb lenne. Meglátogathatjátok, ők is kimehetnek. Nem csak repülő, de a vonatközlekedés is jó, és vannak busz-járatok is. Én 78 évesen is busszal megyek a lányomékhoz Németországba.
2017. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
75%

Kérdezzed meg anyádat: akarja-e, hogy unokáinak jobb élete legyen, mint neki, nektek volt?

Ha válasza IGEN, mejetek,

ha válasza NEM, akkor menjetek!

2017. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de anyukád nagy szemét! Inkább elnézi, hogy ti négyen nyomorogtok és elvárja, hogy visszautasítsatok egy nagyon jó lehetőséget és ezzel a normális, méltóságteljes emberi életet, csak hogy neki jó legyen... ez undorító viselkedés.


A lelki zsarolás is elfogadhatatlan. Én nem hezitálnék a helyedben. Te menni akarsz, a férjed is, akkor mire vártok? Biztosan örökre bánnátok, ha nem mennétek. Elvégre is, ha nem tetszik mégsem, bármikor haza tudtok jönni, de ilyen lehetőség, lehet már soha nem adódik az életben. Most kell megragadni.


A saját és a családod érdekét nézd, ne anyádét. Ez a ti életetek, nem szólhat bele.

2017. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!