Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne korlátozza...

Mit tegyek, hogy ne korlátozzanak ennyire a szüleim 20 évesen?

Figyelt kérdés

Amikben korlátoznak:


-nem mehetek sehova /se buli, se haverok, még a rokonaimhoz sem magamtól/


- nem sminkelhetek


-nem vágathatom le a hajam


- nem kapok zsebpénzt


- nem vállalhatok semmilyen munkát, pedig szeretnék...( egy sérülés miatt halasztottam egy evet az egyetemmel...addig gondoltam keresek kis pénzt vmivel)


- nincs szavam itthon, nem hozhatok önálló döntést


- a ballagási pénzemből semmit sem láttam, a kapott 150.000-ret elrakták ők


-itthon viszem a háztartást


- folyton pampognak, hogy legyen pasim ..., amikor épp volt , akkor az volt a baj, hogy minek van barátom(?!)


Konkrétan úgy érzem magam, mint egy szobanövény vagy mint egy marionett bábu.

Bármit mondok normálisan , kulturáltan azzal semmit sem érek!

Ha egyszer veletlen fel emelem a hangom (nem káromkodva!), akkor pofon a jutalom. :/


Elmenni itthonról nem tudok hova. Rokonokhoz sem, mert akkor eljönnek a szüleim és haza visznek stb.

Nem tudom mit tegyek. Valami ötlet?


20/n



2017. ápr. 23. 21:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

2 választási lehetőséged van:


1. Elköltözöl, kibérelsz magadnak egy szobát (30-40ezer forint/hó) és az iskola mellett dolgozol is. Ez a módszer nagyon nehéz, de akkor nem lesz senki aki korlátozzon.


2. Otthon maradsz és elfogadod azt a helyzetet amiben éppen vagy. Csináld azt, hogy amikor jó kedvük van a szüleidnek, jót beszélgettek, hozd fel neki ezt a témát, hogy te már rég felnőtt ember vagy és ne kezeljenek téged 12 éves gyerek módjára! Ha kedvesen, barátságosan mondod el nekik a problémádat, akkor biztosan enyhíteni fognak a szabályaikon. :)

2017. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember Vagy. Haza nem vihetnek sehonnét, akkor kihívod a rendőröket. Állja sarkadra, ennyi idősen bőven a Te hibád, hogy idáig fajultak a dolgok,hogy rabságban tartanak szó szerint. Mi az hogy nem engednek dolgozni? Minek megkérdezni, fogod magad keresel munkát, oszt mész suliba is, melóba is Az egyetemen biztos,hogy vannak akik csak lakótársat keresnek, egy szobát viszonylag könnyen ki lehet fizetni, kezd azzal, és lépj le minél előbb otthonról, bár gondolom, ha így tartanak elég önállótlan lehetsz, próbálj rokontól segítséget kérni.
2017. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de ez egyedül a te hibád. A szüleid beleszólnak, mert hagyod nekik. Én biztosan nem hagynám, hogy 20 éves fejjel ne engedjenek el valahova, bár igazándiból nem is kell az engedélyük. Bejelented, hogy most elmész randira/csajokkal kávézni/vásárolni, amit akarsz, és MÉSZ.

Az hogy nem engedik a hajad levágatni, nevetséges:D Ha le akarod vágatni, megfogod magad, elmész a fodrászhoz.

Ne legyél 20 éves életképtelen.

2017. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Még nem járok egyetemre, mert halasztanom kellett egy sérülés miatt. De nem is mehetek olyan egyetemre amire en szerettem volna. Csak arra adhattam be a jelentkezesem amire ok engedtek.
2017. ápr. 24. 09:53
 25/40 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj kérdező, de az az igazság, hogy te vagy az életképtelen szó megtestesítője.

Nem engedik, hogy levágasd a hajadat? Fogod magadat, elmész a fodrászhoz, és levágatod. Nem kell ehhez szülői engedély.

Nem is tudom elképzelni azt a szituációt, amikor közlöd a szüleiddel, hogy elmész xy-nal fagyizni és beszélgetni, erre ők közlik, hogy nem, te pedig búsan visszabaktatsz a szobádba. Erre az a helyes reakciói, hogy fogod a kabátodat, és már otthon se vagy. Csak nem fognak a hajadnál fogva visszarángatni.

Nem engedik, hogy dolgozz... Ez is röhej. Jelentkezz önéletrajzzal több helyre, aztán ha hívnak interjúra, hát menj.

2017. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár csináld végig az egyetemet, aztán lépj le egy cetlit hátrahagyva, amiben leírod hogy önként mentél el, ne kerestessenek a rendőrségen és a soha viszont nem látásra. Kitartást.
2017. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
87%

Kedves kérdező! Tényleg nem rosszról, de hogy képzelik a szüleid azt hogy "legyen barátod" amikor ki sem léphetsz otthonról. A hálószobában akartok randizni?

Amúgy meg legyen saját véleményed, és állj ki a mondandód mellett. Ha megvernek (ami nem normális), akkor fenyegesd őket rendőrséggel. Itt a törvény dönt, és nem a családi szokások.

Vagy mondd meg nekik ha tovább csesztetnek, hogy kiiratkozol az egyetemről, és elmész dolgozni.

2017. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
76%
Istenem mekkora kamu vagy.... :))))
2017. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Egy ügyvéd miben tudna segíteni? :)
2017. ápr. 24. 13:09
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Abban hogy megmondja amit ide leírtál azok milyen büncselekmények lehetnek mert azt írtad hogy korlátoznak és hogy nem mehetsz sehova,nos ezt nevezik fogvatartásnak.
2017. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!