Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne korlátozza...

Mit tegyek, hogy ne korlátozzanak ennyire a szüleim 20 évesen?

Figyelt kérdés

Amikben korlátoznak:


-nem mehetek sehova /se buli, se haverok, még a rokonaimhoz sem magamtól/


- nem sminkelhetek


-nem vágathatom le a hajam


- nem kapok zsebpénzt


- nem vállalhatok semmilyen munkát, pedig szeretnék...( egy sérülés miatt halasztottam egy evet az egyetemmel...addig gondoltam keresek kis pénzt vmivel)


- nincs szavam itthon, nem hozhatok önálló döntést


- a ballagási pénzemből semmit sem láttam, a kapott 150.000-ret elrakták ők


-itthon viszem a háztartást


- folyton pampognak, hogy legyen pasim ..., amikor épp volt , akkor az volt a baj, hogy minek van barátom(?!)


Konkrétan úgy érzem magam, mint egy szobanövény vagy mint egy marionett bábu.

Bármit mondok normálisan , kulturáltan azzal semmit sem érek!

Ha egyszer veletlen fel emelem a hangom (nem káromkodva!), akkor pofon a jutalom. :/


Elmenni itthonról nem tudok hova. Rokonokhoz sem, mert akkor eljönnek a szüleim és haza visznek stb.

Nem tudom mit tegyek. Valami ötlet?


20/n



2017. ápr. 23. 21:11
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
46%
Ah, újabban az államilag támogatott azt jelenti, hogy se füzetet, se tollat, se könyvet, se jegyzetet, semmit nem kell venni, mindent ingyen kapsz? De jó, ezt nem is tudtam.
2017. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
92%

"Személyi szabadság megsértése


194. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyi szabadság megsértését


a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére,


b) aljas indokból vagy célból,


c) a sértett sanyargatásával,


d) védekezésre képtelen személy sérelmére,


e) fegyveresen,


f) felfegyverkezve,


g) jelentős érdeksérelmet okozva vagy


h) hivatalos eljárás színlelésével


követik el.


(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett bűncselekmény a (2) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül."Ha ez valóban így van akkor itt van a törvényi tény állása.De innen nem tudom megítélni hogy igaze vagy sem.

2017. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Kedves #9,

Ha olvastad volna , szeretnék melót, csak éppenséggel nem engednek el sehova dolgozni a szüleim. Nem arról van szo, h lusta dög lennék es nem akarnek dolgozni.

2017. ápr. 23. 21:38
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Ők is otthon vannak egész nap? Őriznek?
2017. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
24%
Ja, 12. Szerintem jelentse fel a szüleit. Onnantól nem is lesz probléma, hogy nem engedik el. Már repül is. Aztán majd eltartja magát ugye
2017. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Faterom itthon van egesz nap , (itthon dolgozik)
2017. ápr. 23. 21:42
 17/40 anonim ***** válasza:
36%
20 evesen gaz vagy, ha ezt nem tudod megoldani akkor huzd lemagad... szenvedj az egyetem vegeig, ha ennyit kibirtal mar nem sok van
2017. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
71%
Érdemes lenne erről egy ügyvéddel konzultálnod akár telefonon akár E-mailban.
2017. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!
2017. ápr. 23. 22:12
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt soha nem fogom megérteni.

Akkor hazudd azt, hogy egyetemre jársz, de közben jelentkezz át levelezőre vagy passziváltass, dolgozz, gyűjts össze annyi pénzt, hogy el tudj költözni és lám, meg van oldva.

2017. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!