Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne korlátozza...

Mit tegyek, hogy ne korlátozzanak ennyire a szüleim 20 évesen?

Figyelt kérdés

Amikben korlátoznak:


-nem mehetek sehova /se buli, se haverok, még a rokonaimhoz sem magamtól/


- nem sminkelhetek


-nem vágathatom le a hajam


- nem kapok zsebpénzt


- nem vállalhatok semmilyen munkát, pedig szeretnék...( egy sérülés miatt halasztottam egy evet az egyetemmel...addig gondoltam keresek kis pénzt vmivel)


- nincs szavam itthon, nem hozhatok önálló döntést


- a ballagási pénzemből semmit sem láttam, a kapott 150.000-ret elrakták ők


-itthon viszem a háztartást


- folyton pampognak, hogy legyen pasim ..., amikor épp volt , akkor az volt a baj, hogy minek van barátom(?!)


Konkrétan úgy érzem magam, mint egy szobanövény vagy mint egy marionett bábu.

Bármit mondok normálisan , kulturáltan azzal semmit sem érek!

Ha egyszer veletlen fel emelem a hangom (nem káromkodva!), akkor pofon a jutalom. :/


Elmenni itthonról nem tudok hova. Rokonokhoz sem, mert akkor eljönnek a szüleim és haza visznek stb.

Nem tudom mit tegyek. Valami ötlet?


20/n



2017. ápr. 23. 21:11
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
71%
20év felett sem rakhatnak ki a szülők olyan egyszerűen, mint ahogyan azt sokan hiszik. Csak abban az esetben ha érdemtelenné válsz rá (ergo drog, prostitúció). Mindenki jöm ezzel, hogy a fiatal költözzön el, meg mindenki ilyen tévhitben van, holott kezdjük ott ,ha nappalin tanul pláne nem rakhatják ki azért mert sminkel vagy elmegy a nénikéjéhez. Rokontartás tesó, rokontartás...
2017. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Mármint úgy értem, én már csak azért sem költöznék el, hanem direkt sminkelnék, buliznék, hajat vágatnék, stb. Minek fizetnél albérletet, ha nem teszed amit momdanak SE rakhatnak ki a házból

Én inkább megszivatnám őket meg jól felidegesíteném

2017. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Nane.hu
2017. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sokat segitettetek! :)
2017. ápr. 24. 20:16
 35/40 anonim ***** válasza:
53%

Nem kapsz zsebpénzt? Jaj te szegény, én husz évesen DOLGOZTAM fősuli mellett, orák után és hétvégente, nem anyuciék pénzére vártam...


Amugy életképtelen vagy és pont.

2017. ápr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

31!


A kérdező jelenleg nem tanul, nagykoru, munkakepes személy, ergo simán megall az erdemtelenseg

2017. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Miért áll meg az erdemtelenseg?

Onhibamon kívül nem tudtam egyetemre menni, leserultem, idén ujra beadtam a jelentkezesem.

Melozni nem engednek el a szüleim.


Szoval?

2017. ápr. 25. 22:55
 38/40 Savlekotő ***** válasza:
Még mindig otthon vekengsz a babakocsiban?
2020. máj. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
57%
Most nem azért de simán feljelentheted őket bármikor, el múltál már 18 éves! Menj el egy olyan munkahelyre ahol kapsz szállást és anyagilag szedd össze magad! Egyébként ha szerezni akarsz bizonyítékot ellenük, amire szükség is lesz, akkor ajánlom a mini diktafont! Ez terrorizmus, bántalmazás és testi sértés! Ha nem akarsz várni és lelkileg tönkre menni akkor 3 hónap munkaviszony után vegyél fel egy nagyon olcsó házra hitelt és rakd rendbe az életed!
2021. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Benedek5 válasza:
Szard le! nagykoró vagy *Ú
2023. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!