Elköltözzek otthonról?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, nagyon nagyon szeretem és együtt szeretnénk leélni az életünket. Viszont még itthon lakom és a családom teljesen tílt tőle, mondhatni, hogy utálják, mert hallottak róla pletykát(amit hozzáteszek,hogy nem igaz), de milyen egy falu....

19 éves vagyok igazából jól kijövök a családommal kivéve ha párkapcsolatról van szó, akkor rengeteg a vita. Költözzek el? akkor is ha an családom nem engedi vagy megharagszik?

A fiúnak jól kereső munkája van, és külön lakik, nekem is van pénzem házra. MEgéri elköltözni?


2017. máj. 11. 16:01
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

19 köszönöm

18 nem vagyok egyáltalán elkényeztetve, sőt.....minedénrt meg kell harcolnom valamilyen szinten

2017. máj. 11. 18:17
 22/31 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy a ház KIZÁRÓLAG a te neveden legyen!
2017. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem nyugodtan költözz el... és nagykorú vagy, a családod nem tilthatja se azt, hogy találkozz a pároddal, se azt, hogy összeköltözzetek, ez a ti dolgotok, a ti döntésetek...
2017. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

Neked NINCS pénzed házra, már ne is haragudj! Amivel itt kérkedsz az a szüleid neked félretett pénze, de NEM te dolgoztál meg érte!


Mellesleg ha normális jövedelemért tudsz dolgozni fősuli mellett, akkor vagy prosti vagy (kevés-munka de jó pénz), vagy a suli szar.

2017. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

jaj ez a duma pasimnak van pénze eltart...

mert minden vágya hogy neked kaját, ruhát sminket vegyen ugyanmár

2017. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

nem nem a szüleim pénze

mint említettem nevel gyerek vagyok és az állam segít bizonyos összegel

és nem nem vagyok prosti

több fősuli dolgozik suli mellett

2017. máj. 12. 14:29
 27/31 A kérdező kommentje:

szerintem az alaptalan vélemény kinyilvánításokat lehetne hanyagolni. ha valamit nem tudsz kérdezz.

segítségre van szügségem nem baszogatásra.

ÉS nem várom el hogy eltartsanak ezért akarok dolgozni.

2017. máj. 12. 14:42
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
De az se neked jár, hanem a nevelőszüleidnek.
2017. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

ne okoskodj ha nem vagy megfelelő tudás birtokában vagy olvass utána

ugyanis az a pénz a gyereknek jár hogy el tudja kezdeni az életét

2017. máj. 12. 15:07
 30/31 anonim ***** válasza:

Nah, kibukott a felállás. Sokaknak fogalmuk sincs hogy néz ki, leírom:


Nevelt gyermekek kaphatnak életkezdési támogatást az államtól. Ennek összege jelenleg kb. 1,9MFt. Emellett kaphat még félárvaságit vagy árvaságit, attól függően, hogy emiatt került e nevelésbe. A nevelőszülői díjjal együtt ez akár komoly (120.000Ftnál több) pénz lehet havonta. A támogatást csak saját tulajdonú ingatlanra és 5 év elidegenítési tilalom felvezetése mellett használhatja el (vannak még részletek, de nagyjából így ennyi).


Kérdező: szerintem ráérsz még elköltözni otthonról. Írtad, mennél főiskolára, hát menj. Faluból valószínűleg költözni kell ilyenkor, legalább a főiskola idejére. Az összeköltözést meg időzítheted addigra, mire befejezed a tanulmányaid, lényeges különbség úgysem lesz az együttléteteket tekintve.

Ha meg a fiú amúgy is külön lakik, akkor miért akarnál te is külön költözni? Egy harmadik helyre?

2017. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!