Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok és nem aludhato...

19 éves vagyok és nem aludhatok a barátommal, miért?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a barátommal, ő 21,én 19. Az én szüleim nagyon maradiak és nem engedik hogy együtt aludjunk. Félek hogy rá fog menni a kapcsolatunk, mert minden barátunktól azt hallgatjuk hogy hányszor aszanak együtt a párjukkal, nálunk pedig ez nem téma. . Amikor rákérdeztem hogy mégis miért nem? Akkor sem kaptam normális választ, csak egyből a kiabálás jött, hogy akkor csinálj amit akarsz, de költözz is oda akkor.. Mit kéne tennem? Valakinek volt hasonló?
2017. máj. 16. 02:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Túlságosan az egyetlen kicsit lányukként kezelnek, ez részben az ő hibájuk részben a tiéd is, a lényeg, az hogy vagy azt csinálod, hogy vársz 5-10-20 évet, mire talán felnőttként kezelnek, vagy most lépsz és 1-2 év múlva már úgy fognak kezelni


mindkét esetben akkor fognak komolyan venni, mint felnőtt egyed, ha te hozod meg a döntéseidet az életedről, nem hagyod magad befolyásolni ilyen mértékben

2017. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
40%

Akkor nem aludhatsz és pont.


Ennyi, ha nem tudsz rájuk észérvekkel hatni - nem lehetm indenkire -, akkor ez van.


De ha erre rámegy a kapcsolatotok, az olyan is - szexelni nappal is lehet, és attól mert Gizi-Józsi együtt alszik, nektek nem kell irigykedni rájuk.

2017. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%

19 éves vagy, jogilag felnőtt. Lélekben, agyban úgy tűnik, mégsem.

Egyrészt ne azért akarj szexelni, mert mindenki más is csinálja. Másrészt okosan, éretten biztos, hogy meg tudnád győzni a szüleidet.

Ne haragudj, de ilyen mentalitással én sem engednélek el, hihetetlenül naivnak látlak a kérdés alapján.

2017. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%

Nagykoru vagy, ha akarsz koltozzetek ossze, es akkor lehet egyutt "aludni", abban viszont igaza van a szuleidnek, hogy az o hazukban az o szabalyaikat lesztek szivesek tiszteletben tartani.

Amugy sose ertettem ezt a "nem mehetsz oda ejszakara" hulyeseget, a f aSz felall nappal is.

2017. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó, te ezt nem érted, ő együtt akar ÉBREDNI a barátjával, nem a szex miatt!

Tudod, 19 éves gyerekként arra nagyon szükség van, mert nem lesz még épp elég idejük együtt ébredezni.


Mivel a kérdező ebben a vonatkozásban kislány, hisz ha felnőtt lenne, tudna észérveket felhozni (a Gizi-Józsi is együtt alszanak NEM az), és talán elengednék.

2017. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

", és talán elengednék." - 19 évesen??? Az én párom 17 évesen is bejelentette, hogy nálam alszik...

Kérdező, ne tűrd már, hogy a begyöpösödött mocsok tönkretegye az életed, közöld, hogy "holnap jövök", és csukd be az ajtót maga mögött... ennyi.

2017. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
93%

Az én párom egy szobát bérelt egy lakásban a bátyjával (külön szobát) mert eljöttek jobb és több munkalehetőség miatt onnan, ahol felnőttek. (20 éves volt,én 18)

Nekem ezért könnyebb volt,mert a párom szülei nem szóltak bele,anyukámmal pedig jó a viszonyom nagyon.

November közepe volt,amikor egy haver szülinapját ünnepeltük,és lekéstem az utolsó buszt,felhívtam anyumat,hogy ott alszom, jó éjszakát neki, szeretem.

Az első szexuális együttlétünk az első együtt alvástól számítva 2 hónappal volt, de minden hétvégén együtt aludtunk. (Anyukám tudja, hogy nagyjából mikor történt a dolog, de előtte beszéltem vele,hogy szeretnék lefeküdni vele,mire annyit kérdezett, hogy szeretném e, hogy elkísérjen fogamzásgátlót íratni,vagy megoldjuk máshogy?!

Azóta eltelt 2 év, én 20,párom 22,együtt élünk 1 éve.



Ha a barátod szüleit nem zavarja, hogy ott aludnál, akkor oda mész édesanyádhoz,hogy anyu, ma Józsinál alszom. Mit tud csinálni? bezár?

kicsit állj a sarkadra,de tiszteld anyukádat.

2017. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sem akarták 18 évesen engedni, mindig fel kellett mennem a szobámba , akkori barátom meg lent aludt. Volt hiszti, vita, minden, nem akarta anya engedni. Ha apa volt csak otthon őt nem zavarta, ő is volt fiatal, emlékezett rá. Anya inkább "nagy erkölcsös " volt mindig.

Egyszer későn értünk haza, írtam SMS-t hogy lent alszom mert nem akarom felverni őket. Másnap reggel lecseszés, nem nagyon hatott meg. Következő alkalommal már nem volt baj ha együtt aludtunk.

Jelenlegi páromat meg egyenesen imádják, az első perctől egyszerre ágyaztak nekünk (már nem élek otthon).

Szóval tudom hogy nem jó móka kpnfrontálódni de néha ki kell állnod magadért, különben soha senki sehol nem fog komolyan venni.

2017. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
11%

Attól függ, hogy lefeküdtetek e már egymással, és hogy ha igen, tudják e.

Ha még nem történt meg, akkor világos, hogy miért nem akarják. Ha meg tudják, hogy már lefeküdtetek egymással akkor egy kicsit tényleg butaság, hogy nem engedik meg.

Meg attól is függ, hogy mikor akarod, hogy együtt aludjatok és hogy hol akartok együtt aludni.

Ha hétköznap akartok együtt aludni, de még suliba jársz, akkor megértem. Ha hétvégén, és mondjuk a fiúnál akartok aludni, lehet, hogy anyukád csak otthon akar tudni. Lehet, hogy segíteni kéne otthon...minden lehetőséget vegyél számba.

Legyél alkalmazkodó, üljetek le, és beszéljétek meg, mit kell tenned, elérned ahhoz, hogy együtt aludhassatok. Beszéld meg vele, hogy ha csak a tény zavarja, hogy ott hancúroztok, vagy attól fél, hogy lát, hall valamit, vagy netalán az zavarja, hogy reggelente nem akar összefutni vele, beszéljétek meg a szabályokat.

Az én nevelőanyám pusztán a ténytől volt rosszul, hogy én boldog vagyok, ő meg nem.

Ha anyukádék kapcsolata nem jó, akkor tudat alatt féltékeny is lehet. Beszéld meg vele, hogy attól te még a kislányuk maradsz, és sajnálod, de felnőtt nő vagy és már a szülői szeretet nem elégít ki. Szükséged van másfajta szeretetre is.

Kérdezd meg tőlük, hogy ők hány évesen aludtak együtt a párjaikkal, kérdezd meg, hogy hogyan éreznék magukat-ezt próbáld meg tisztelettudóan kérdezni-, ha nekik kellene külön aludniuk. Mond el nekik, hogy érzelmileg feltöltődsz, ha mellette ébredhetsz. Biztosítsd őket arról, hogy továbbra is teszed a dolgod...

Ha felnőttként kezeled a témát és nem hisztériázol mint egy 5 éves kislány, akinek elvették a babáját, akkor belátják, hogy elég idős vagy egy komoly kapcsolatra.

Ülj le velük és szögezd nekik a kérdést, hogy mi zavarja őket abban, hogy együtt aludjatok. Ha nem tud rá választ adni, csak azt, hogy amíg itthon laksz, addig be kell tartanod a szabályokat, akkor valószínűleg csak az zavarja őket, hogy felnőttél....de akkor nehezebb lesz meggyőzni őket.

Mond meg nekik, hogy bármit megteszel, csak mondják meg, mit tegyél. Többször lehet őket ostromolni ezekkel a dolgokkal. Egy idő után meglágyul a szívük, a látják, hogy kitartó vagy.

Azzal semmit nem érsz el, ha játszod a tini lázadót és azért is fogod magad és együtt alszol velük. Ezzel csak még távolabbra sodornád magad tőlük érzelmileg.

Kompromisszum a kulcsszó.

2017. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
19 évesen miért kéred a szüleid beleegyezését ehhez?
2017. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!