Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális és jogos az ilyen...

Normális és jogos az ilyen szülői reakció? Testvér nélkül osztozkodjak?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyereke vagyok a szüleimnek, és nemrég megkaptam, hogy nem lenne jogos, ha egyedül csak én örökölném a szülői lakást, mert meg kell tanulnom osztozkodni, és erre eddig nem volt lehetőségem, mert nem volt testvérem. Ezért minimum a fele alapítványokra lesz hagyva, és még én (!!!) ne legyek kapzsi, hogy azt gondoltam, hogy az egész az enyém lehet. Teljes mértékben ledöbbentem, van még pár egyke ismerősöm, de nem büntették érte őket sehol, pláne, hogy nem is tehetünk róla. Szüleimnek mindkét oldalon 1-1 testvére van, és igen, ők is akartak még két gyereket, csak nem lett. Erről nem én tehetek.

Egyébként 32 éves vagyok, van saját lakásom, tehát nem szorulok rá, és csak véletlenül jött fel a téma, úgyhogy csak az elv érdekel, hogy normális ez?


2017. máj. 21. 00:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

Lehet van egy gyereke valamelyikőjüknek vagy örökbe adtak fiatalon egy gyereket amiről te nem tudsz. Vagy ez vagy valami hitgyülekezet lehet. Ép eszű ember nem csinál ilyet az egyszem gyermekével. De vannak ilyen elmebetegek köztük van mamám aki a szomszédra akarja hagyni mindenét hol ott van egy fia.

Beszélj velük őszintén ha kell többször is és ha nem változik a hozzá állásuk neked kell eldönteni hogy hogyan tovább.

2017. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem semmi baj azzal, amit a szüleid csinálnak. Van erre példa a gazdagabb ismerőseim körében. Meg ott van mondjuk a Virgin Records tulajdonosa... a pasi milliárdos, a pletykák szerint mégis mindent alapítványokra fog hagyni a gyerekei helyett.

Ez az ő pénzük, ami felett ők rendelkeznek.

Az emberek, hogyha elgondolkodnak az elmúláson, eszükbe jut törődni másokkal (értsd: mióta kigyógyultan a rákból, én is nagyobb összegeket adakozok). Ezzel a nevüket "szépítik" kicsit, mert mennyivel jobban hangzik, hogy az életművük felét közhasznú célra áldozzák, mintha mindent az egyetlen gyerekükre hagynak.

Amúgy mit kezd egy alapítvány egy lakás felével? Pont ugyanazt, mint két gyerek egy lakással. Eladja, vagy az egyikük megveszi a másik részét.

Kedves Kérdező! Hogyha valóban nem számít és nem szorulsz rá, akkor értékeld a szüleid gesztusát.

2017. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
99%
Azzal nincs semmi baj,hogy jótékonykodni akarnak,de,hogy ezt arra hivatkozva teszik,hogy nem lenne jogos,ha a tiéd lenne az egész az azért durva.Meg,ha valaminek csak a negyedét adjuk oda a gyereknek még nem fogja megtanulni,hogyan kell osztozkodni.Akkor azt a szülők osszák el nem a gyerek.Viszont testvér sem kell hozzá.Vannak a gyereknek szülei barátai stb akikkel megoszthatja a dolgait.
2017. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
99%

3: De ők ketten vettek te meg egyedül, nem?

Kétszer annyit várnak el tőled, mint maguktól?

2017. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
98%

A szülei valamiért nagyon berágtak rád.

Ha te normálisan viszonyultál hozzájuk, akkor nem, nem normális.

2017. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Andizsuzsi ***** válasza:
13%
Mindig elgondolkodom azon, hogy az emberek többsége miért úgy tekint a szülei vagyonára, mint a sajátját. A szülők azt csinálnak a vagyonukkal, amit akarnak. Az övék. Amiatt háborogni, mert a saját vagyonuk feléről másképp akarnak rendelkezni, mint ahogy az a kérdezőnek tetszene, na nekem ez az undorító.
2017. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%
#16: itt nem errol van szo. Itt arrol van szo, hanem elore kozlik, hogy marpedig ne is szamitson semmire, mert ok valami alapitvanynak akarjak adni halaluk utan a vagyonukat. Nekem is elsore a szekta (Hit gyuli, Jehova tanui, stb.), esetleg a scientologusok jutottak eszembe, azok szoktak ilyen agymosast csinalni...
2017. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%
#16: a saját vérének továbbadni azt, amit megszerzett az ember (akár a génjeit, akár a tapasztalatait, akár a javait), ez elemi ösztön (kellene, hogy legyen). Különben miért akarnának az emberek utódokat, családot? Hányszor hangzik el egy szülő szájából: "Értetek dolgozom!", "Azt akarom, hogy többre vidd, mint én!" stb. Mindenki valamilyen nyomot akar hagyni maga után! - Kivétel persze, ha érdemtelenségről beszélünk.
2017. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
97%
Nahát még ilyet nem is hallottam, ez nem helyén való.
2017. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Fatal_3rror_ ***** válasza:
43%

Az az igazság, hogy mindkét oldalnak van igazságtartalma.


Egyrészt a szülőnek illene a saját gyerekét támogatni, ha teheti és nem megfosztani a lehetőségektől.


Másrészt tényleg az ő pénzük, ő tulajdonuk, ami felett úgy rendelkeznek ahogy akarnak. Én például tudom, hogy anyám igazi állatbarát, mindig is szerette az állatokat, sokat be is fogadtunk, nevelte, etette őket. Ha úgy határozna hogy a vagyona egy részét ilyen alapítványoknak adná, akkor azt is megérteném és tiszteletben tartanám.


Én gyerekként úgy vagyok, hogy a szülőktől örökölendő vagyont nem a sajátomként kezelem, nem számolok vele a mindennapi életben, hanem dolgozom, építem az életem és ha kapok akkor kapok, ha nem akkor nem.


Mondjuk akkor azért én is elgondolkoznék, ha látnám hogy hülyeségekre megy el a pénz. Sajnos az említett hitgyüli és egyéb szekták nagyon be tudják hálózni az embereket, főleg idősebbeket. Ilyen esetben nekem is kinyílna a bicska a zsebemben.

2017. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!