Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális és jogos az ilyen...

Normális és jogos az ilyen szülői reakció? Testvér nélkül osztozkodjak?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyereke vagyok a szüleimnek, és nemrég megkaptam, hogy nem lenne jogos, ha egyedül csak én örökölném a szülői lakást, mert meg kell tanulnom osztozkodni, és erre eddig nem volt lehetőségem, mert nem volt testvérem. Ezért minimum a fele alapítványokra lesz hagyva, és még én (!!!) ne legyek kapzsi, hogy azt gondoltam, hogy az egész az enyém lehet. Teljes mértékben ledöbbentem, van még pár egyke ismerősöm, de nem büntették érte őket sehol, pláne, hogy nem is tehetünk róla. Szüleimnek mindkét oldalon 1-1 testvére van, és igen, ők is akartak még két gyereket, csak nem lett. Erről nem én tehetek.

Egyébként 32 éves vagyok, van saját lakásom, tehát nem szorulok rá, és csak véletlenül jött fel a téma, úgyhogy csak az elv érdekel, hogy normális ez?


2017. máj. 21. 00:06
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
29%
Ki semmizte ki és milyen alapon? Írnál részleteket? Komolyan érdekel, mert soha nem tapasztaltam vagy hallottam még csak hasonlót sem. Elvenni ugyanis nem tudják, ha akarnák se. Az ellenkezőjét viszont sokszor hallottam, amikor szegényeket támogattak. Vagy olyan diákokat, akik amúgy nem tudnának továbbtanulni, rendszeresen támogatják. Önkéntes adományokból finanszírozzák ezeket, kosárba lehet dobni, de senki nem látja, mennyit adsz és nem is kell adni. Én szoktam, ha úgy van pénzem és van hozzá kedvem. Ha egyik is hibádzik, nem adok. Nincs belőle semmi. Évtizedek alatt még senki nem jött oda hozzám és a barátaimhoz sem, hogy írassam rájuk mondjuk a házamat 😀.
2017. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!