Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális és jogos az ilyen...

Normális és jogos az ilyen szülői reakció? Testvér nélkül osztozkodjak?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyereke vagyok a szüleimnek, és nemrég megkaptam, hogy nem lenne jogos, ha egyedül csak én örökölném a szülői lakást, mert meg kell tanulnom osztozkodni, és erre eddig nem volt lehetőségem, mert nem volt testvérem. Ezért minimum a fele alapítványokra lesz hagyva, és még én (!!!) ne legyek kapzsi, hogy azt gondoltam, hogy az egész az enyém lehet. Teljes mértékben ledöbbentem, van még pár egyke ismerősöm, de nem büntették érte őket sehol, pláne, hogy nem is tehetünk róla. Szüleimnek mindkét oldalon 1-1 testvére van, és igen, ők is akartak még két gyereket, csak nem lett. Erről nem én tehetek.

Egyébként 32 éves vagyok, van saját lakásom, tehát nem szorulok rá, és csak véletlenül jött fel a téma, úgyhogy csak az elv érdekel, hogy normális ez?


2017. máj. 21. 00:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
98%

Ekkora marhaságot. Valami szekta lehet a dologban. Mert nem hiszem, hogy mondjuk például a "Nyúl mentő alapítvány" különösebben örülne egy fél háznak. Mi a f_szt kezdenének vele? Macera és költség.

Ellenben ha a hit gyüli vagy a szcientológusok ráteszik a mocskos kezüket, akkor a végén még téged is kiforgatnak mindenedből.

2017. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
60%

Abszolút nem normális.

Ha ők ezt teszik, megtámadhatod a végrendeletet.

Ha viszont még életükben elajándékozzák egy alapítványnak, viszont megtartják a haszonélvezeti jogot, a halálukkal az is az alapítványra fog szállni.

Ez ellen pedig te semmit sem tehetsz.

Örökjségből részben-egészben saját gyereket csak nagyon indokolt esetben lehet kizárni: börtön, mert nem törődsz velük, stb. Erre megvannak a törvények.

De ha tisztességesen élsz, törődsz a szüleiddel egészségben-betegségben, szükségben, akkor megtámadod és megkapod.

De csak akkor, ha életükben nem adnak túl rajta.

Szerintem ezzel ne foglalkozz most, mert nem tudjuk, kinek mi van megírva, ki mikor megy el. Előfordul, hogy a gyerek előbb, mint a szülők.

2017. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
62%

21-esnek igaza van.

Nem foglalkozz ezzel nyíltan, hagyd elülni a témát, de óvatosan nézz utána, hogy kik sugallják ezt nekik, hova járnak, kikkel tartanak kapcsolatot.

Ne beszélj róla senkinek, mert lesznek a családon belül, akik megsúgják nekik.

A párodnak se szólj, ha van, egyelőre, mert esetleg akaratlanul, jóhiszeműen elkottyanthatja.

Ha szeretettel viselkedtél velük, mégis ezen törik a fejüket, akkor azt valakik sugallják nekik.

2017. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Andizsuzsi ***** válasza:
17%

"elore kozlik, hogy marpedig ne is szamitson semmire"


Miért, ha a haláluk után derül ki az jobb?

A szülők tisztában vannak azzal, hogy a vagyonuk fele a gyereké lesz, másik feléről másként gondolkodnak.

Miután semmit nem tudunk arról, hogy milyen módon, mennyire támogatták pl a tanulmányait, nem nagyon lehet véleményezni, hogy mennyire gondoskodók. Kérdezőnek vélhetően jó munkája van, ha önállóan tudott lakást venni és tud hitelt fizetni. Ha az ehhez szükséges tanulmányokat a szülők támogatták, akkor mindent megtettek, ami szülőként elvárható.

2017. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

"De ha tisztességesen élsz, törődsz a szüleiddel egészségben-betegségben, szükségben, akkor megtámadod és megkapod."


Nem. Az ember a saját vagyonával szabadon rendelkezik. A köteles rész, amit mindenképp örököl, az örökség harmada. A többit arra hagyják, amire akarják.

2017. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként elég hitgyülisnek hangzik, amit mondanak...
2017. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
97%

Behálózták őket.

Épeszű embernek ez így nem jut eszébe. (Mármint ezzel a szöveggel, hogy "nem lenne jogos, ha egyedül csak én örökölném a szülői lakást, mert meg kell tanulnom osztozkodni, és erre eddig nem volt LEHETŐSÉGEM".)

De tenni ellene nem tudsz, max. megkapod majd a köteles részt.

A szüleid által egy élet munkája alatt összekuporgatott vagyon meg lényegében kárba vész, mert egy fél lakás, az minden, csak nem piacképes. Majd aprópénzért eladásra kerül, és elforgácsolódik - de ha ezt akarják, megtehetik.

Próbáld ne emészteni magad miatta.

2017. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút nem normális, de vannak ennél egy fokkal különbek is, én is tudok egyet. 2 ház és egy lakás maradna utánuk, az egyetlen gyerekük semmit sem fog kapni. Jelenleg a lakásban lakik, és albérleti díjat fizet! És nem, nem szorulnak rá, és nem titokban gyűjtögetik a pénzt, hogy később visszaadhassák neki.
2017. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
16%

Hadd szóljak már én is hozzá ehhez a sok építő véleményhez: először is, gratulálok az első szektázós hozzászóláshoz, egész jól bejött a dolog, onnantól kevés kivétellel mindenkinek csak ez tudott eszébe jutni. Megkérdeznèm szívesen, közületek hányan vettek rèszt az említett közösségek istentiszteletén legalább egyszer, hogy ilyen magabiztosan állítjátok, hogy ilyet tanítanak a híveiknek? Na? Gondoltam... Szcientológusokat nem ismerek, de soha nem merészelném tudatlanul, demagóg módon rágalmazni őket, h ilyen-olyan módon behálózva zsákmányolják ki a szegény időseket. Jehova tanúival már beszélgettem párszor hosszabban, semmi, jogi vagy erkölcsi szempontból durva dolgot nem szűrtem le velük kapcsolatban. Az pedig, h ki pontosan miben hisz, a maga dolga. A Hit Gyülekezetével kapcsolatban pedig egész pontos információim vannak, mivel 35 éve keresztény vagyok és ott gyakorlom a hitemet. Sose találnátok ki, mit tanítanak az örökléssel és a családtagok támogatásával kapcsolatban: azt, amit a Biblia mond. Vagyis, hogy "az igaz kincseket gyűjt az unokáinak". Tehát nem csupán a gyerekeire hagy örökséget, de még az unokáira is gondol. És ugyanìgy, a gyerek is köteles gondoskodni a szüleiről, ha olyan helyzetbe került, pl. öreg v. beteg, stb. Mint minden normális, jóérzésű ember is tenné.

Úgyhogy máskor, mielőtt légből kapott információkat osztanátok meg, gondoljátok végig, van-e bármi alapja a véleményeteknek és ne keltsetek feszültséget alaptalanul.

És most lehet bátran lepontozni.

2017. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
86%
Hát nekem volt szerencsém megtapasztalni milyen ha megbuggyan valaki a hit gyülekezetétől. egyik rokonomat semmizték ki. Ennyit az előítéletekről.
2017. máj. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!