Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Három hét múlva lesz az esküvőnk a párommal, aki végtelenül jólelkű és tisztességes. A szüleim, akik tehetősebbek, ellenzik a kapcsolatunkat mert a párom családjában vannak gondok (alkoholprobléma pl) és anyagilag sem állnak jól a szülei. Én ezzel sosem foglalkotram, mert mindig azt néztem hogy az én párom jelleme milyen, de a szüleim mindenben kivetnivalót látnak, és ocsmàny módon kritizálják a családjával együtt. Szerintük haszonlesők, pedig soha nem volt semmilyen incidens. Kb egy. Féléve rémálom minden napom. Apám most kitalálta hogy mindenem azt az esküvő előtt irassam rá, hogy ha válunk (amit alig várnak), akkor nehogy elvegye a pàrom vagy a családja. Felnőtt nő vagyok (27 éves) de annyira zsarolnak lelkileg, hogy egyszerűen nem tudom mit tegyek már hogy ez végetérjen! Valakinek valami külső jó meglátása van-e?
2017. jún. 12. 00:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

El sem jutottunk volna eddig, mert a harmadik mocskolódás után ott hagyom őket, mig észbe nem kapnak.

27 vagy, szakadj le a szüleidröl ésés éld a pároddal közös életedet.


És amíg ezt ide kiirtad, már megnézhetted vna hogy a lakásod sohasem lesz a párodé, mert különvagyon :)

2017. jún. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Jó, hát valahol igaza van apukádnak. Gondolom jó életet szánt neked, nem a párod családjával való vesződést. Te még szerelmes vagy. Kötelességednek érzed, hogy segíts a párod szülein, ezt leírtad. Apukád pedig ettől jogosan félhet, hogy eladod a lakást, hitelt veszel fel a nagy segítségedben. Talán, ha az ő pénzéből vettétek, tényleg legyen az ő nevén, a te haszonélvezeteddel, aztán az idő mindent megold.
2017. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

Én részben a szüleidet is megértem, hiszen mint látszik, elég gyenge akaratú, befolyásolható vagy, nem tudsz mit kezdeni az érzelmi zsarolással. Mivel a lakás árának 90%-át ők adták, joggal aggódnak, hogy rossz kezekbe kerülhet a vagyonuk, ha esetleg a másik oldalon is bezsarolnak valamivel. Már most azt mondod, segíteni kellene a párod szüleit, pedig nyilvánvalóan érdemtelenek rá, ha alkohol problémák miatt lesznek anyagi gondjaik.

Jó ötlet a házassági szerződés, de ez sem tökéletes megoldás, hiszen ettől még saját akaratodból később hozhatsz hibás döntést (én sajnos hoztam, el is úszott a külön vagyonom).

Ha fontos a jó viszony a szüleiddel, keressetek egy olyan megoldást, ami mindenkinek megnyugtató, de azt az utat is választhatod, hogy visszaadod nekik a lakást, visszakéred a beletett részedet és kezdtek a pároddal szinte 0-áról.

2017. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ne idegesítsd magad a szüleid hülyeségén, egyik füleden be, a másikon ki. Addig fogják mondani a magukét, amíg azt látják, hogy előbb vagy utóbb célt érnek ezzel, ha úgy kezeled a hisztijüket ahogy a hisztit kell, idővel megunják és le fognak állni.
2017. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire befolyásolható, csendes, jólelkű természet vagy, akkor van némi alapja annak, hogy féltenek, még ha rosszul is esik neked. Hiába különvagyon a lakás, ha eladod és közösen vesztek belőle valamit hitellel, aztán neadj'isten elúszik, a büdös életben nem szeded ki a párodból a pénzedet. A párod szüleiért ő tartozik felelősséggel, nem te, te a sajátjaidért vagy felelős. É elhiszem, hogy rendes, tisztességes ember a leendő férjed, de az élet hosszú, a házasságok meg többségükben nem tartanak ki végig, sajnos. A szüleid nem a saját vagyonukat féltik, hanem téged, elindítottak, segítettek, szeretnének téged akkor is anyagi biztonságban tudni, ha ők már nem élnek. Őszintén szólva hasonló szituban én is aggódnék, az biztos, hogy a saját nevére nem vennék lakást a gyereknek, ha ilyen zűrös hátterű párt választana magának. Tőlem illetékmentesen örököl, addigra meg remélhetőleg kinövi az ifjúkori naivitását.:-)

A te helyzetedben minimum egy házassági szerződést írnék, esetleg adnék haszonélvezeti jogot a szülőknek a lakásra.

2017. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!

Első olvasásra igazat adtam neked. De másodikra már nem. Lehet hogy túlzás amit apád csinál de elárulnád hogy mi a bánatnak tartozol felelőséggel a még nem férjed szülei felé? Ha a férjed lesz akkor sem. Nem kell őket támogatni. Fiatalok vagytok és most kezditek az életet az a dolgotok hogy magatoknak mindent megteremtsetek nem az hogy egy részeges alkesz miatt te felelősséget vállalj és segítsd. Le fogja sz.arni és csak lehúz. Majd ha elmegy elvonóra és mutat valamit akkor esetleg de ne hogy már a fiatal pár segítse a szülőt. És ezt nem arra értem ha valakinek a szülője kórházba kerül. Nem kell segíteni senkit csak magatokat. És apád tudja hogy mennyire naiv és könnyen befolyásolható vagy, már most segítenél egy részeges mosléknak aki nem akar dolgozni. Te megváltoztatni nem tudod. Szép dolog a szerelem és szeretem a párom de a családja az én szememban akkor tisztelendő ha arra érdemes. Ha az anyja nem érdemes a tiszteletre csak azért nem fogom szeretni és tisztelni mert az anyja. Érdemelje ki. És ez rám és másokra is igaz a családban. Ki kell érdemelni. Bízd magad apádra mert sajnos igaza lesz. Nem számít ha az ő nevén lesz a lakás. Engedd át neki. Ezzel egyrészt megnyugszanak a szüleid. A párod totális ütőkártyát kap mondván nincs lakásod így nem lehet duma a szülő részéről hogy a valami miatt kellesz neki. Aztán az idők folyamán a férjed bizonyíthatja hogy mennyire szeret téged. És ha ez így van akkor a szüleid is látni fogják ha szorgalmas és nem olyan mint a családja. Azt tanácsolom hogy esküvőt a ti pénzetekből tartsatok ne engedd a szüleidet beszállni mert akkor jön a következő probléma. Ha apád látni fogja hogy jó ember a párod akkor majd megnyugszik csak ez idő.

2017. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, nehogy engedj a szüleidnek bármiben is, mert akkor soha nem fogod tudni leállítani a "csak jót akarásukat", és egyszer csak azon kapod magad, hogy lesz egy életed, amihez semmi közöd, mert nem rólad szól, hanem a szüleid elvárásairól. A legtutibb út a biztos neurózisba.

Azért tisztán kell látni, hogy itt a szülők azok, akik a lakással zsarolni próbálják a Kérdezőt és éket verni a kapcsolatába, és a szülők azok, akik nem engedik a saját útját járni a saját értékrendje szerint.

2017. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
Persze valahol igazatok van ne engedjen a szülői zsarolásnak. Végeredményben a szülei csak jót akarnak ha rosszul is csinálják. Felnőtt ember vagy. De ne is engedj az alkoholista néma zaarolásnak. Mert már most úgy érzed hogy segítened kell felelőséggel tartozol a párod szülei felé. De ez nem igaz. Mindenki a saját sorsa kovácsa. Senki nem mondta hogy igyanak. Ők is zsarolnak valahol mert úgy érzed segíteni kell csak másképp mint apud. Megértem hogy félt, mert elég naív vagy.
2017. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%
"Végeredményben a szülei csak jót akarnak ha rosszul is csinálják." - mivel? Azzal, hogy nem engedik a SAJÁT életét élnie a SAJÁT értékrendje szerint? Na, az ilyen "csak jót akarók"-tól mentsen meg a jó sors mindenkit...
2017. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
37%

"Azért tisztán kell látni, hogy itt a szülők azok, akik a lakással zsarolni próbálják a Kérdezőt és éket verni a kapcsolatába, és a szülők azok, akik nem engedik a saját útját járni a saját értékrendje szerint."


No persze. 5-10 év múlva, ha itt rinyál, hogy az anyós velük lakik és teljesen elrontotta a gyereket, az alkoholista após örökké zaklatja őket, a férje nem áll ki mellette, most mit csináljon, akkor is légy vele ilyen megértő.

2017. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!