Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg szüleimet,...

Hogy győzzem meg szüleimet, hogy abbahagyhassam a jogsi megszerzésének folyamatát? 17F (Lent teljes sztori)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, múlt nyáron nagy lelkesedéssel elkezdtem csinálni a jogsit. A kressz elsőre meglett, nagyon örültem neki. elsősegély se volt más, mert ezekre volt időm magamba készülni, addig készültem, hogy biztosra tudjam, és elsőre minden ment is.


De aztán jött a vezetés. 50óra után elmentem az első vizsgára. Még bármelyik feladat elött oldaltávolság meg nem hagyása miatt megbuktam. Ez persze lelombozott, de úgy voltam vele, majd másodjára, el tudom fogadni ha valami az én hibám, beismerem, hogy fair volt hogy megbuktam.


A második próbán, lámpás kereszteződésben jobbra kanyarodásnál a holttérbél gyorsan érkezett egy biciklis, bicikli úton, nem vettem észre, az oktató velem együtt nyomta a féket. Itt teljesen összetörtem, annyira azt éreztem, hogy ez csak a szerencsén múlott. Ha most egy autóval előrébb vagy hátrébb állok, semmi gond sem lett volna, csak pont ott lenni nagyon szerencsételen volt.


ezután azt mondtam otthon, hogy fel akarok hagyni az egésszel, de arra hivatkozva, hogy már rengeteg pénzt beleölt a család végig kell csinálnom.


Teljesen megutáltam a vezetés, mindig ideges vagyok, pánikolok a vizsga alatt. Ha meg is lenne a jogsi, nemhiszem hogy szívesen vezetnék, csak szeretnék túllenni rajta, de biztos vagyok hogy megint csak megbuknék.


Mit csináljak? Van egy kis félretett pénzem a tavalyi nyári munkából, próbáljam meg megkenni a biztost, vagy azt nem lehet megcsinálni?


előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 18. 22:47
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
41%

Ne add fel, mint mindenki, énis csak ezt mondhatom :)

Szívás a vizsga az igaz, és a vizsgázók jelentős hányada elhasal rajta egyszer-kétszer :)


Énis, mire a vizsgához értem, már undorom volt...


Ráadásul az oktatóm felhívott a vizsga napján, hogy vigyek orvosi igazolást, és kérjek halasztást, mert megtudta ki lesz a vizsgabiztos, és aztis, hogy hány ember fog elhasalni... / városi legenda, hogy a vb-k intézik el, a megfelelő arányú pótvizsgázók számát... Ezt nem merem kijelenteni, de azért látok rá halvány esélyt, hogy igaz lehet.../

Szóval tele volt puttonyom az egésszel, túl akartam lenni rajta végre...

Elmentem, megbuktam...

Lusta vagyok leírni a teljes sztorit, de piroson hajtottam át... :)

A vizgabiztos majd kiesett a yaris hátsó szélvédőjén, úgy tapadt rá, hogy lássa amint pirosra vált... :)


A második vizsgán is hívott, hogy vigyek egy Tízest :)

Átmentem gond nélkül...


A kenőcsről meg annyit, hogy van amelyik elfogadja, van aki nem...

Van olyan is ahol zsetonért kiválaszthatod az útvonalat mondjuk... :)


Szóval semmivel nem vagy rosszabb másnál... :)


Megvolt a jogsim, azt gondoltam, mekkora király vagyok, aztán a garázsból is úgy jöttem ki, hogy lezúztam apám verdáját...

És törtem is kocsit az elején, kezdőként, meg engem is törtek össze...

Mindegyiknél azt gondoltam, inkább hagyom a fenébe, nem nekem való...

Most meg 14- éve járok kocsival és 12 éve nem volt balesetem, és imádok vezetni is

2017. jún. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
75%
Lefizetni... És csodálkozunk miért tart ott az ország ahol tart. Ma már egy megfázás /tüdőgyulladás esetén is adnod kell hála pénzt, meg lefizeted a tanárt stb, holott ugyanúgy el kéne látnia az orvosnak ha van tbd extrapénz nélkül is, ahogy a tanár is azért kapja a fizetését az államtól. Neked meg az a dolgod hogy tanulj. Megértem a szüleidet hogy szeretnék, ha nem adnád fel, mint látod sokan megbuktak, mire meglett. Lehet venni plussz órákat és gyakorolni, esetleg szüleiddel valami nagy parkolóban vagy nem forgalmas helyen. Ha meg nagyon fel akarod adni mesélj el a szüleidnek mindent, meg fogják érteni, ők csak neked akarnak jót. Én még gyakorolnék a helyedben a nyáron. Hidd el menni fog.:)
2017. jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi! Annak idején én is 5x buktam meg mire meglett. Egyszerűen úgy éreztem, hogy képtelen vagyok levizsgázni, mert annyira bestresszeltem, hogy most aztán mindent hibátlanul kell végrehajtani. 16 éve megvan a jogsim, jól vezetek, és már nem is tudnék meglenni nélküle. Kitartás, a mai világban alap, hogy valakinek legyen jogosítványa.
2017. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
62%
Remélem, hogy a lefizetést javaspló kérdezőt olyan orvos fogja műteni, akik szintén lefiuetéssel doktorált.
2017. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
71%

5 bukás-PÁV-utána meglett.

A PÁV vizsgabiztosom mondta miközben mentünk: pár év aztán úgy fog menni mint a biciklizés

És sokan megjegyezték, h jól hajtok.

2017. jún. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
65%

Én azóta vezetek jól, mióta kiszállt mellőlem az oktató. Ha ott ült mellettem, akkor bénáztam. És tényleg jól vezetek! De engem lenyomott, hogy állandóan dumált, hogy kritizált.

Ha tudod a vizsgaútvonalat, akkor kérj meg valakit, hogy menjetek el oda pár órára és tüzetesen nézd át! Mondjuk én google mapon mentem végig rajta az első bukta után, ami jogos volt, mert nem vettem észre egy jobbkezest. Mentségemre legyen szólva 8 hónapos terhes voltam akkor, ömlött rólam a víz és nagyon rosszul éreztem magam, de tanultam az esetből. A következő vizsgára már komolyabban felkészülve mentem és sikerült hibátlanul. Amúgy nekem az első sikertelen vizsga adott nagy önbizalmat, mivel akkor nem szólalhatott meg az oktatóm és akkor jöttem rá, hogy mennyire zavart ez engem, mikor beszélt.

2017. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
67%

#15: "aszod.

#14, a kérdést olvastad? Mert szerintem ebben a kérdésben nem a Kérdező az undorító, hanem egyfelől a szülei, akik belekényszerítik egy helyzetbe az akarata ellenére, másfelől azok a "válaszadók", akik gyalázzák, ahelyett, hogy a kiírt kérdésre válaszolnának. "


Igen képzeld olvastam a kérdést. Az mióta kényszerítés hogy fizetik neki az egészet, és ha kiadtak rá 100-200 ezer forintot akkor dobják ki az ablakon? Ezért undorítóak a szülei? Egyébként ahogy leírta egyszerűen csak figyelmetlenül vezet, amin lehetne javítani gyakorlással de ehelyett itt sír hogy nem fog tudni levizsgázni. Ha meg megutálta a vezetést akkor minek akarja lefizetni a vizsgabiztost? Úgysem akar vezetni a vizsga után többet.. Ja persze most azt mondja. Aztán a lefizetett jogsijával okozni fog ki tudja hány balesetet.

A válaszadók közül kb senki nem "gyalázta" a kérdezőt. Ha nem látnád, 90%-ban mindenki leírta hogy hanyadszorra ment át és biztatta ezerrel hogy ne adja fel. Milyen érdekes. Ezek a biztatások is egytől egyig le vannak pontozva. A kérdező is egy ritka bunkó, mert semmit nem fogott fel azokból amit leírtak neki a többiek, csak annyit hogy oké, megpróbálja lefizetni a vizsgabiztost. Ez aztán a teljesítmény! Úgyhogy engem ne oktass ki, nyugodtan szállj magadba hogy mikre biztatod! Bár neki mindegy. Aki ebben csal, mást is pénzzel fog elintézni, akarat helyett ;)

2017. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
29%
#5 válaszoló: és az ilyenek miatt van annyi őrült az utakon. Meg az a vizsgabiztos is egy sza.rházi, pénzsóher barom volt. Aztán mi van, ha a te kis "tanácsodat" megfogadja valaki, a vizsgabiztos meg egy normális ember és repül mint a sza.r? Vállalod a felelősséget? Tudod nem mindenre a pénz a megoldás, és amíg ezt nem tanulod meg, addig nemhogy jogsinak vagy autónak, de semminek nem szabadna a kezedbe kerülnie...
2017. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
13%

#27 "A válaszadók közül kb senki nem "gyalázta" a kérdezőt." - ja... mert törölték az eredeti #14-est, a Kérdezőt gyalázó hozzászólást, amire reagáltam.

A segítséget meg arról lehet megismerni, hogy feltétel nélküli. Ha feltételeket szabsz mellé, annak már zsarolás a neve, nem segítség.

2017. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
28%

#29: Igen én írtam az eredetit, és azért töröltették mert azt írtam hogy egy barom az ötös válaszoló, ha ilyeneket tanácsol.

Nem tudom milyen zsarolásról írsz.. Fogj kezet az ötössel!

2017. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!