Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg szüleimet,...

Hogy győzzem meg szüleimet, hogy abbahagyhassam a jogsi megszerzésének folyamatát? 17F (Lent teljes sztori)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, múlt nyáron nagy lelkesedéssel elkezdtem csinálni a jogsit. A kressz elsőre meglett, nagyon örültem neki. elsősegély se volt más, mert ezekre volt időm magamba készülni, addig készültem, hogy biztosra tudjam, és elsőre minden ment is.


De aztán jött a vezetés. 50óra után elmentem az első vizsgára. Még bármelyik feladat elött oldaltávolság meg nem hagyása miatt megbuktam. Ez persze lelombozott, de úgy voltam vele, majd másodjára, el tudom fogadni ha valami az én hibám, beismerem, hogy fair volt hogy megbuktam.


A második próbán, lámpás kereszteződésben jobbra kanyarodásnál a holttérbél gyorsan érkezett egy biciklis, bicikli úton, nem vettem észre, az oktató velem együtt nyomta a féket. Itt teljesen összetörtem, annyira azt éreztem, hogy ez csak a szerencsén múlott. Ha most egy autóval előrébb vagy hátrébb állok, semmi gond sem lett volna, csak pont ott lenni nagyon szerencsételen volt.


ezután azt mondtam otthon, hogy fel akarok hagyni az egésszel, de arra hivatkozva, hogy már rengeteg pénzt beleölt a család végig kell csinálnom.


Teljesen megutáltam a vezetés, mindig ideges vagyok, pánikolok a vizsga alatt. Ha meg is lenne a jogsi, nemhiszem hogy szívesen vezetnék, csak szeretnék túllenni rajta, de biztos vagyok hogy megint csak megbuknék.


Mit csináljak? Van egy kis félretett pénzem a tavalyi nyári munkából, próbáljam meg megkenni a biztost, vagy azt nem lehet megcsinálni?


előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 18. 22:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
52%

Én az önismereti kérdések kategóriába most írtam ki a kérdésemet.


Kérdező, 24 éves lány vagyok, teljesen önálló, főállásban dolgozó, magamat eltartó, háztartást vezető emberként. Kb ennyi a különbség köztünk.



Nem tudok pozitív lenni e kérdésben.


Tudjuk/sejtjük, mit érez a másik. ;)

2017. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
28%

#30, az #5-ös válasz megítélésén nem vesznénk össze... de te azt is írtad ugye, hogy a Kérdező "undorító" = gyaláztad a Kérdezőt. Na, ezzel kellene valamit kezdened.

A zsarolás meg az, ha valaki azt hiszi, hogy a tetves pénzéért cserébe uralkodhat a másik lelkén is, és megszabhatja, meddig "kell" gyötörnie magát, és mikor adhatja fel... elég-e az első gyomorfekélyig, mondjuk. Az ilyent hívják toxikus szülőnek, és az ilyeneknek köszönhetően klinikai idegbeteg a magyar fiatalok cirka harmada. Szeretnék egy olyan világban élni, ahol nagy szégyen az "amíg az éééén kenyerem eszed" röfögés... aki csak így tud "segíteni", az inkább ne segítsen soha, semmiben - mert végül ezzel járok jobban.

(egyébként nekem sincs jogsim, és nem gátol komolyabban a világon semmiben... 2017-ben Budapesten )

2017. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
30%
Én hatszor voltam vizsgázni,nagyon elegem volt már,még arra a hülye PÁV vizsgálatra is elmentem. 6. vizsga előtt oktatót váltottam,lám sikerült is a vizsga elsőre. Kitartás,ne add fel semmiképp!
2017. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
24%
#32: Így van a kérdező is undorító. A lefizetéssel együtt. De hogy te mi a francról beszélsz.. Nem vagyok szülő, nem zsaroltam senkit itt sem. Szóval ne sértegess a semmiért. Én tisztességes úton szereztem a jogsim. Ha neked nincs jogsid akkor nagyon tudsz tapasztalatot írni erről a témáról...
2017. jún. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
33%
#34, OK, és akkor most értelmezd az eredeti állításomat: "Mert szerintem ebben a kérdésben nem a Kérdező az undorító, hanem egyfelől a szülei, akik belekényszerítik egy helyzetbe az akarata ellenére, másfelől azok a "válaszadók", akik gyalázzák, ahelyett, hogy a kiírt kérdésre válaszolnának." - veled az a baj, hogy a Kérdezőt undorítónak nevezted - rejtély, milyen alapon, pusztán egy tanfolyamot akart abbahagyni - a szüleivel meg az, hogy zsarolják, nem hagyják, hogy azt tegye, ami neki jó. Tiszta?
2017. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
27%

Azért undorító mert nem tisztességesen akarja megszerezni. És ezen emberéletek is múlhatnak, nem valami kis gagyi írásbeli vizsga amit sosem használsz többet. De leírtam már huszonhatszor ugyanezt.

Az meg milyen nagy zsarolás hogy kifizettek eddig is minimum százezret a szülei és azt akarják hogy ne az ablakon kidobott pénz legyen. Húha. Hát ekkora zsarolást. Sőőt ez tiszta szégyen!! A jogsi rengeteg munkahelyen alapelvárás és nem előny!

Leakadhatnál már rólam te csaláspárti. Főleg hogy fingod nincs a témáról. Menj más kérdés alá okoskodni. Köszike!

2017. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Segíteni nem tudok de leírom az én történetemet.

Augusztusban kezdtem az E-learning KRESZ-t, 2 hét alatt kész voltam, szeptemberben vizsga, elsőre sikerült. Aztán elsősegély közbe, átcsúsztam azon is elsőre.

Elkezdtem októberben vezetni, rossz oktató 14 alkalmam pocsékba ment, na meg anyuék pénze. Oktatót és iskolát váltottam. 60 órából jogsit szereztem pár napja elsőre. Mindig is féltem egy kicsit a felelősségtől, ez nagyon kijön a volánnál. Merek-e vezetni? Ha van mellettem jogsis, akkor ismert útvonalon Budapesten elvagyok, de félek. Az, hogy egyszer kimenjek egy autópályára olyan lehetetlen mint, hogy magamtól megtanulok kínaiul. Megérte a jogsi? Sok munkahelyen alap, hogy legyen. 250-350 ezer Ft lehetett összesen, szóval nem. Főleg, hogy egyedül nem vagyok képes vezetni, a sztrádát meg kerülöm.

17L

2017. jún. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
64%
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy baromi nagy teher volt a suli mellett, és a végén utáltam minden egyes percét, hogy az oktató szíd, hogy megint elcs*sztem valamit. Majdnem abba is hagytam, de otthon nem engedték, na meg rátaláltam egy jó fórumra is közben, és ott rengeteg segítséget kaptam.
2017. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
45%

#36, szerencsére nem te döntöd el, hogy ki milyen véleményt ír... ez a kérdés meg szerintem másodsorban szól a jogosítványról, első sorban meg arról a sokkal általánosabb dologról, hogy bele lehet-e kényszeríteni valakit akarata ellenére egy számára elviselhetetlen stresszel járó helyzetbe. Hazudozni meg nem kell, a Kérdező eredendően nem csalni akart, hanem abbahagyni/felfüggeszteni a tanfolyamot.

Kérdező, akármit is mondanak itt egyesek, kizárólag a TE döntésed, senki sem kényszeríthet semmire - és igenis a legfontosabb az ember fizikai/mentális egészsége, jólléte... egyetlen szülői elvárás, egyetlen büdös papír se ér annyit, hogy valaki ezt kockáztassa.

2017. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
13%

Àt tudom érezni a helyzetedet,de hidd el a két bukás miatt utáltad meg a vezetést.Ha àtméssz,amkor meg imádni fogod a vezetést.A szüleid meg perszehogy elkenzik,hogy hagyd abba,gondolom ők fizetik.

Hasonló szituban voltam ,én másfélévig vezettem,72 óra és ötötjére sikerült a vizsga.Nem szabad feladni!

2017. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!