Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg szüleimet,...

Hogy győzzem meg szüleimet, hogy abbahagyhassam a jogsi megszerzésének folyamatát? 17F (Lent teljes sztori)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, múlt nyáron nagy lelkesedéssel elkezdtem csinálni a jogsit. A kressz elsőre meglett, nagyon örültem neki. elsősegély se volt más, mert ezekre volt időm magamba készülni, addig készültem, hogy biztosra tudjam, és elsőre minden ment is.


De aztán jött a vezetés. 50óra után elmentem az első vizsgára. Még bármelyik feladat elött oldaltávolság meg nem hagyása miatt megbuktam. Ez persze lelombozott, de úgy voltam vele, majd másodjára, el tudom fogadni ha valami az én hibám, beismerem, hogy fair volt hogy megbuktam.


A második próbán, lámpás kereszteződésben jobbra kanyarodásnál a holttérbél gyorsan érkezett egy biciklis, bicikli úton, nem vettem észre, az oktató velem együtt nyomta a féket. Itt teljesen összetörtem, annyira azt éreztem, hogy ez csak a szerencsén múlott. Ha most egy autóval előrébb vagy hátrébb állok, semmi gond sem lett volna, csak pont ott lenni nagyon szerencsételen volt.


ezután azt mondtam otthon, hogy fel akarok hagyni az egésszel, de arra hivatkozva, hogy már rengeteg pénzt beleölt a család végig kell csinálnom.


Teljesen megutáltam a vezetés, mindig ideges vagyok, pánikolok a vizsga alatt. Ha meg is lenne a jogsi, nemhiszem hogy szívesen vezetnék, csak szeretnék túllenni rajta, de biztos vagyok hogy megint csak megbuknék.


Mit csináljak? Van egy kis félretett pénzem a tavalyi nyári munkából, próbáljam meg megkenni a biztost, vagy azt nem lehet megcsinálni?


előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 18. 22:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%
Én egyszer buktam meg, de nagyon sok órát vettem. Kifejezetten gyűlöltem az egészet, tudom nagyon kínos de egyszer konkretan elsírtam magam az óra után az oktatóm előtt. Aztán átmentem, meglett a jogsim és nagyon szeretek vzetni. Sokkal másabb egyedül. Ha ennyi időt, pénzt és energiát belefektettél nehogy abbahagyd! :)
2017. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
77%
Remélem tudod, hogy fel is jelenthet, ha megpróbálod lefizetni. Én direkt megkérdeztem vizsga előtt az oktatómat kell-e pénzt adni a vizsgabiztosnak, mondta hogy nem lehet. Megbuktam, az én hibámból, mentem másodszor,ugyanaz a vb, voltak apróbb hibák, átmentem, pedig a gyomrom kifordult annyira izgultam, görcsöltem.
2017. jún. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
71%

Ne hagyd abba és ne fizesd le a vizsgabiztost!!!

Pontosan tudom mit érzel. Én is 2x buktam. Első vizsgámkor tényleg nem ment jól a vezetés, ott a parkolásnál lett a bukás. Második vizsga előtt az oktató is biztatott már hogy tutira meglesz, mert akkorra már jól vezettem, nem volt ezzel gond. Csak hát figyelmetlen voltam és nem adtam elsőbbséget megfordulásnál 2 autónak. Nem lett volna belőle baleset mert ők is álltak, meg én is, csak én kanyarodtam be először ami nem lett volna szabad. Itt én is úgy gondoltam hogy én ezt befejezem mert képtelen vagyok levizsgázni, hiába megy jól a vezetés mikor gyakorlás van. Aztán eljött a harmadik vizsga. A parkolások javítás nélkül sikerültek, és semmi figyelmetlenség nem volt. Mikor visszaértünk a vizsgaközponthoz és mondta a vizsgabiztos hogy gratulálok, sikeres forgalmi vizsgát tett, akkor elsírtam magam. Megkönnyebbültem és nagyon örültem! Igaz megszenvedtem érte de nem csalással, lefizetéssel sikerült végül. Megdicsért az oktató is. Tavaly május óta van jogsim, és nagyon szeretek vezetni ;)

2 bukás nem olyan borzasztó dolog, gyakorolj, vegyél órákat, és harmadszorra menni fog. Nem szabad feladni. Főleg ha a szüleid is támagatnak, akkor nagyon szerencsés vagy! Sok sikert!

22N

2017. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
35%

#14, a kérdést olvastad? Mert szerintem ebben a kérdésben nem a Kérdező az undorító, hanem egyfelől a szülei, akik belekényszerítik egy helyzetbe az akarata ellenére, másfelől azok a "válaszadók", akik gyalázzák, ahelyett, hogy a kiírt kérdésre válaszolnának.


Kérdező, ez - akárki akármit is mond - szimplán a te döntésed, senki más nem döntheti el helyetted, hogy meddig próbálkozz, vagy mikor dönts az abbahagyás mellett. Ha úgy ítéled, veszel még órákat és elmész újra vizsgázni, ha meg úgy, akkor újra kezded jövőre, vagy 5 év múlva, vagy éppen soha.

2017. jún. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
78%

Basszus, nehogy már a célegyenesben fordulj vissza. Az alapján amit leírtál nem az a baj, hogy nem tudsz vezetni, hanem hogy nagyon izgulsz. Ez normális. Barátnőm az első vizsgáján konkrétan ki se kanyarodott az útra, mert annyira izgult, hogy rögtön lefulladt és máris bukta. Másodszorra simán átment.

Ha már beleöltetek ilyen sok pénzt, akkor próbáld csak meg még egyszer legalább. Vegyél még pár órát, hogy visszajöjjön az önbizalmad és szedj magnéziumot, hogy ne stresszelj annyira.

2017. jún. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
77%
Ha már ilyen sok pénz bele lett ölve mindenképp csináld meg, aztán max nem vezetsz, de legalább a biztonság kedvéért bármikor ottlesz a jogsid, ami bármikor jól jöhet
2017. jún. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
74%
Igazuk van az előttem szólóknak!! Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy nem szabad abbahagyni! Hasonló helyzetben voltam, mint te, utáltam a végére az egészet, bár én nem vizsgáztam, de konkrétan 10 kötelező óra hiányzott volna már csak. Nem szerettem, az oktatómmal sem jöttem ki jól, izgultam, túl akartam már lenni rajta és a halálba kívántam az egészet. Úgy voltam vele, hogy úgysem kapnék kocsit, vezetni sem szeretek, minek erőltetni (pedig még csak nem is voltam béna!). Abbahagytam. Örültem, végre nem kell vezetnem, teljesen felesleges óráktól és stressztől szabadultam meg stb. Hogy mi lett belőle? Eltelt 3 év, elévült az elsőre hibátlan kresz vizsgám, elölről kell kezdeni az egészet, a Szüleim pénze az ablakba, mindent újra kifizetni, megtanulni, gyakorolni. Mondanom sem kell, másodszor nem fizetik a Szüleim... Így kezdhetek spórolni, hogy valamikor legyen majd jogsim. Ja, és kezdik a munkahelyemen is igényelni, hogy kocsival kéne mennem helyekre (rendezvényszervező vagyok). Legyél túl rajta, ne halogasd!!! Én nagyon megbántam...
2017. jún. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
72%

Az van, hogy ma már a jogosítvány elengedhetetlen, pont mint írni-olvasni tudni, vagy úszni.

Én 27 évesen kezdtem el jogizni, mert beleuntam, hogy zsinórban bukom el az állásokat, mert nincs autó. Bakker: azt meg se kérdezték, hogy van-e jogsi, alapnak vették, hogy van!

Nem pizzafutár akartam lenni. ;) Irodai, adminisztrációs munkák estek kútba, mert kell az ügyintézéshez, hogy bepattansz és elhajtasz a postára, elhozol ezt-azt a város másik feléből, vagy nemes egyszerűséggel - nem lehet másképp bejárni. Egy rohadt járda nincs, csak kicsival jutsz ki.


Pedig én aztán nagyon vertem magam, hogy nem kell se jogsi, se autó, ott a busz meg a vonat, minden megoldható.

Aztán mégse.


Haverom is most jogsizik. Megszületett a kisbabájuk, és rájött, hogy azért csak könnyebb úgy elmenni bevásárolni, mint cipelni a babakocsit, öt szatyrot, és reménykedni, hogy legalább állóhely lesz.


Egyébként meg nyugi! A vizsgáért fizetni kell, jó üzlet, ha ismételsz, úgyhogy elsőre szinte biztos, hogy megrántanak. De olyan nincs, hogy nem mész át előbb vagy utóbb!

Gondolj bele: augusztusban már le tudsz ugrani Balatonra. ;)

2017. jún. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 babyboom567 ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező!

Szerintem szüneteltesd a dolgot,amíg újra nem érzed ,hogy szeretnéd.

Pl a férjemnek(52) nincs jogsija és sosem volt.De nem is való neki,annak ellenére,hogy esetleg jobb munkája lehetne,vagy nem lenne mindig másra utalva.

Viszont ha lenne jogsija(már valószínű meghalt volna, vagy megölt volna valakit), az kész rémálom lenne,mivel ő egy elég ideges és hirtelen haragú,társas közlekedésre egyáltalán nem alkalmas,de ő ezt tudja.

Akkor kezd újra,ha azt érzed,hogy igen felkészültél, TE akarod.

2017. jún. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
71%

Le ne fizesd vizsgabiztost ,mert te fizetsz rá ,az életben mikor ha nem figyelsz elütsz egy gyereket lassan közlekedő nyugdijast,stb akit nem látsz elsőre mert holttérben van,

Vagy gyakorolj addig amig nem megy vagy beszéld meg szüleidel hogy pár hónapra ,vagy 1 évre felfügeszted jogsi megszerzését,mig megnem nyugszol,ezt neked kell szüleidel megbeszélni.

2017. jún. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!