Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a gyerekeimmel...

Mit csináljak a gyerekeimmel a szünetben?

Figyelt kérdés

Itt a nyári szünet és idén az egészet itthon töltik. A nagy lány 17 éves, a kicsi 12. A nagy szeretett volna dolgozni menni, de úgy gondolom ráér majd egész életében, és egyébként sem volt még soha. Az itthoni munkát se úgy csinálja meg ahogy én mondom, hanem a maga feje után, akkor hogy lenne képes felelősségteljesen munkát vállalni?

Tavaly anyumnál voltak és eddig mindig, de mostmár nem vállalja őket mert ő is akar egy szabad nyarat.

A táboros lehetőség is kilőve mert nem merem elengedni őket úgy, hogy nem felügyelhetem, hogy mit csinálnak.

Hova vigyem őket akkor?



2017. jún. 29. 19:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Remelem kamu! Az a bajod, hogy otthon lesznek a gyerekeid és időt kell velük töltened? Elég gusztustalan hozzáállás! Kérdező, te nem dolgozol?
2017. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Nagy mátkom van, h az Én anyukám nem ilyen... Ne menjen a gyerek dolgozni meg táborba... te jó ég.
2017. jún. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajuk egy táborban, én is jártam, jót fog tenni: egyidős közösség, beilleszkednek, barátokat gyűjtenek. Erre való a nyár. :D

Vannak olyan táborok is, amelyek nem ott alvósak: reggel viszed, este hozod. Ha az iskolába el mered őket engedni, egy ilyen táborba is nyugodtan elmehetnének. :)

Én anno edzőtáborba jártam így, utána kell nézni. Így ők is jól érzik magukat, ugyan akkor neked sem kell folyamatosan felügyelned őket.

Ha a nagyobbik dolgozni szeretne amúgy, miért ne próbálhatná ki? Ha rosszul végzi a munkáját, majd elbocsájtják, és ugyan ott tart. ;)

Az ő korában még élmény a munka: sose próbálta, új valami, életében először keres pénzt, stb. Szerintem kár lenne ezt az élményt elvenned tőle. :)

2017. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

Mi az hogy kicsit egyedül lehettél?:D

Ne haragudj meg... de ők mivel tartanak fel 12-17 évesen?

Beülnek a gép elé vagy elmennek a haverjaikkal és este meg otthon alszanak?


Minek kell neked az egyedüllét? Ha annyira egyedül akarsz lenni gondolom van szobátok a pároddal és oda elvonulsz... Hogy ezért pesztrálni a gyereket a nagyihoz... nem is értem.

2017. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan küldd csak el őket valami táborba, ahová ők is szívesen mennének. Még egy 12 éves gyerekre sem kell folyamatosan felügyelni, egy 17 évesre meg főleg.
2017. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy te mit csináltál 17 évesen a nyári szünetben?
2017. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok idetévedők és válaszolók én a 17 éves vagyok és azért tettem fel így a kérdést mert reméltem több választ kapok és

1-talán találok valami megoldást anyám problémájára

2-rájövök, hogy vajon én tartom idiótaságnak azt, hogy ezen problémázik vagy más is

Köszönöm hogy válaszoltatok, nem kamu, csak "más oldalról igaz"

2017. jún. 29. 23:50
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben jelentkeznék munkára és csak akkor közölném ezt az anyukámmal, amikor felvettek.

Nem tarthat vissza és ilyen jellegű tapasztalatokra mindenképpen szükséged van.

Vágj bele!

(Szerintem már ezerszer próbáltad ezt megbeszélni vele, de ha esetleg látná rajtad, hogy tényleg elszánt vagy, akkor nem problémázna annyit..)

2017. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

Én simán elengedném a nagyot dolgozni, a kicsit táborba, ha szeretne. Ha valamit nem jól csinál a diákmelón, majd elmondják neki, de az abszurd, hogy azért nem engeded el, mert hátha elcseszi.

9 éves koromtól jártam táborba, 8 évesen napközis táborban, nem tudom, miért nem lehet ennél idősebbet elengedni.


9-es és 11-es: tudjátok, vannak olyanok is, hogy introvertált emberek, akiknek szükségük van az egyedüllétre. Mint a többiek is rámutattak, nem az a szeretet jele, ha folyton másnak a seggébe bújva akarsz lenni.

2017. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
12 éves tesodnak semmi baja nem lesz ha egy napközis táborba megy ha akar,te meg probáld meggyőzni anyukádat hogy te nagyonszeretnél diákmunkázni.ártani nem árt.
2017. jún. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!