Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek engedjem el...

Szerintetek engedjem el jobban a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
A lányom júniusban töltötte be a 16. életévét..Azóta mindig kéri,hogy jobban elmehessen itthonról. Jelenleg este 8ig van kimenő,de ő mindig mondja nekem,hogy de a barátait tovább engedik. Ez mellett kéretőzik,hogy néha napján szeretne elmenni házibuliba,mert meghívták. Nekem a válaszom eddig a nem volt. Most szeretne elmenni a barátaival pár napra Balatonra,erre is nem volt a válaszom. Augusztus közepén mennének,egy hete kérdezte meg,azóta alig szól hozzám. Lehet,hogy kicsit jobban kéne engednem? A barátai rendes fiatalok,5en mennének,abból 2 elmúlt 18 éves.Tanácsok? És ha valakinek van/volt hasonló korú gyermeke tapasztalatokat,tanácsokat szívesen várok.. Válaszotokat előre is köszönöm!
2017. júl. 30. 22:36
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
31%

"Az alkoholtól nem tudod megvédeni"


Basszus. Mintha valmi mereg lenne ami rogton rakot okoz, vagy tudom is en, a vilag egyik legnagyobb veszely forrasa lenne.


Ne haragudj, de ha jol sejtem szulo vagy. Pont az ilyen gondolkodas mod az amitol falra maszok.


Ez olyan hozzaallas, hogy ne masszon fel a gyerek a fára. Mert ha leesik, rogton beledoglik kb.


Egyszeruen ma mar nem szabad ekkora veszelyforraskent kezelni, mert a gyerek ugyis fel fog masznia fara mikor nem latjak. Basszus.


Es ugye milyen jo volt kis korodban fara maszni?

2017. júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
22%

Az pedig, hogy egy 16 eves ne igyon alkoholt, szinten ne haragudjatok meg, de nem a 80-90-es evek illemeiben elunk mar, ahol este 7 ora utan nem illik telefonalni, meg egyebek.


A vilag valtozott. Most is valtozik. Tarsadalom is valtozik. Fiatalok is. Politika is. Magyarorszag is.


Probaljatok felzarkozni.

2017. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
65%

Volt egy barátnőm, aki, bár idősebb volt, mint a lányod, 19-20 éves körül, este 8-kor le kellett feküdnie, szó sem lehetett bulikról, kimaradásokról, nem aludhatott a barátjánál - ezért azt hazudta, hogy nálam alszik, és a szülei nem tudták, hogy igazából a pasijánál van.

Aztán felvételizett egy messzebb lévő főiskolára, kollégiumos lett, kiszabadult a szigorból, és rendszeresen bulizott, leitta magát, és még a jóég tudja, mit csinált. Kiszabadult a zárdából, és elkezdte mértéktelenül habzsolni az életet, mert nem volt sem ideje, sem lehetősége megtapasztalni a határokat.

Nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, de én azt vallom, hogy bizonyos szintig el kell engedni a fiatalokat, esetleg kicsit játszadozhat is a határokkal, akkor fogja megtanulni.

2017. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
28%
Este 8? A 11 éves hugom tovább szokott lenni kint a játszótéren az unokatestvéreivel, mikor nálunk voltak nyaralni :D Igaz, hogy szinte rálátni a sportpályára és a játszótérre is az ablakunkból, de akkoris...Anyum sem ül mindig az ablakban, max néha fél szemmel rájuk néz, annyi. Én visszagondolva 16 évesen már javában koncertekre jártam, fesztiválokra...viszont annyi tény, hogy értem általában apum kocsival jött pl éjfélkor vagy hajnal 1 kor...tehát nem lézengtem összevissza, megbiztak bennem, viszont valamilyen szinten fogtak is. Barátom is volt 15 éves korom óta....egy idő után nálunk is aludt, igaz eleinte külön szobában. Szerintem nem jól csináltad, mert fokozatosan kellett volna hozzászoktatni a szabadsághoz és a bulikhoz...félő, hogy ha most elengeded a Balatonra, elszabadul a pokol és ne adj isten alkohol hatására olyat tesz, amit eddig nem is gondoltál volna róla...én tökre félteném a Balaton mellett, hisz annyi tragédia és fulladás volt idén a felelőtlen fiatalságból adódóan.....Az én tanácsom az, hogy alternativát mondanék pl menjenek strandra vagy grillezni vagy házibuliba, de egyelőre Balatonra nem engedném...
2017. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
13%
A torveny tiltja az akohol 18 alatt nem veletlen
2017. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!