Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek engedjem el...

Szerintetek engedjem el jobban a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
A lányom júniusban töltötte be a 16. életévét..Azóta mindig kéri,hogy jobban elmehessen itthonról. Jelenleg este 8ig van kimenő,de ő mindig mondja nekem,hogy de a barátait tovább engedik. Ez mellett kéretőzik,hogy néha napján szeretne elmenni házibuliba,mert meghívták. Nekem a válaszom eddig a nem volt. Most szeretne elmenni a barátaival pár napra Balatonra,erre is nem volt a válaszom. Augusztus közepén mennének,egy hete kérdezte meg,azóta alig szól hozzám. Lehet,hogy kicsit jobban kéne engednem? A barátai rendes fiatalok,5en mennének,abból 2 elmúlt 18 éves.Tanácsok? És ha valakinek van/volt hasonló korú gyermeke tapasztalatokat,tanácsokat szívesen várok.. Válaszotokat előre is köszönöm!
2017. júl. 30. 22:36
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
13%
Szigor nem árt én nem engedném a balatonra komoly felnőtt kisérett nélkül,az esti kimaradás hát azt meg dőnsd el te egyedül,mennyire megbizhato barátai vanak és ő mennyire befolyásolhato mennyire kaphato hülyeségekre amit másnap megbán vagy tejesen megbizhato?,ezt csak te tudod.
2017. júl. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
9%
Én nem engedném
2017. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
69%

A 8 órás kimenő szerintem is kicsit szigorú, engedhetnéd 9-10ig nyugodtan.

A balatoni nyaralásra is elengedném, azzal a feltétellel, hogy mindennap telefonál, legalább egyszer, hogy tudd, jól van! Persze csak akkor, ha a barátai valóban normálisak, és nem isszák magukat hülyére, tudnak viselkedni, és ismered őket!

Örülj neki, hogy megkérdezi, és nem pedig kiszökik éjjel a bulikba, vagy bárhová, mert számít neki a véleményed, és nem akar a hátad mögött csinálni bármit is!

2017. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%

1; én is olyan voltam mint te. Igazán nem volt társaságom, ahová elmehettem volna, nem is volt rá igény. Magamnak való voltam. De ettől meg se fordult soha a fejemben, higy a fiam ne lehessen buliba, Pláne 16 éves korában. 14 évesen is hétvégén 10ig maradhatott game partikra. És gen, tudom, higy volt amikor ivott egy pohár bort, vagy sört. Sőt, kétszer ottalvóson többet is ivott a kelleténél. De ezt id elmondta. Nem titkolózik, tudok a dolgairól, élményeiről, esetleges kidarcairól.nem tart attól, ha valamit el kell mondania.

Ami az italtól a félelmed, arról ugyanazt gondolom, mint a szexről. Nem csak otthon és este 6után lehet, és ezért tudja egy szülő kontrollálni, és megakadályozni! 😊

2017. júl. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk anno az volt a szabály h akármeddig lenn lehetek de ha azt mondom h 22.00re otthon vagyok akkor ne este 11 éjfél legyen,ha tudom vh nem.érek haza akkor irjak b telefonáljak.


Ha nem tudom hányra érek haza mondjak inkább késöbbi idöpontot.

2017. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
70%
Ez már több, mint féltés. Mintha irigy lennél rá, hogy téged nem hívtak le bulikba soha, mint a lányodat, és most így állsz busszút a múltadon és a frusztráltságodon :/
2017. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
38%

Milyen messze van tőletek a Balaton? Ha történne valami, fel tudna hívni és érte tudnál menni? Hol laknának? Mivel mennének? Ez mind nem mindegy.

De ha eddig szinte sehova nem mehetett, akkor talán még idén nem engedném.

A helyedben megmutatnám neki ezt a kérdést és a válaszokat. Utána pedig elbeszélgetnék vele őszintén és elmondanám neki, hogy miért és mitől féltem, miért vagyok ennyire határozatlan. Megbeszélném vele, hogy fokozatosan egyre többet engedek, cserébe viszont elvárom a megbeszéltek pontos betartását.

Az alkoholtól nem tudod megvédeni. Akkor próbáljátok ki együtt. Egy nyugis este csináljatok csajos estét. Keressetek egy jó filmet és bontsatok egy üveg bort vagy egy radlert. Kevésbé lesz kíváncsi utána és meglátjátok hogy bírja, ízlik-e neki egyáltalán.

Azt is megbeszélhetitek, hogy kap egy év "próbaidőt",ha minden rendben lesz, akkor jövőre már elengeded a Balatonra. Persze csak ha tényleg komolyan gondolod.

Arra azért készülj fel, hogy lesznek eltévelyedések. Lesz mikor mégsem sikerül időben befejeznie az ivást és rosszl lesz esetleg. Bíztasd arra, hogy akkor is őszintén mondja el, mégha első felindultságodban haragudni is fogsz rá.

Mindig értékeld az őszinteségét. Ne kényszerítsd hazugságokra.

És persze tényleg beszéljetek őszintén a szexről és a helyes védekezésről.

2017. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk az volt a szabály, hogy legkésőbb az utolsó busszal haza kellett mennem (az olyan este 10 körül járt), vagy ha azt lekéstem, akkor a barátnőmnél kellett aludjak, akinek a szülei is otthon voltak, tehát soha nem az utcán vagy egy szórakozóhelyen töltöttük a késő éjszakát/hajnalt, hanem valakinél otthon biztonságban.
2017. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
72%

Igen, engedd el jobban. Pláne, ha megbízhatónak ismered, sőt a barátait is.

Beszélgess vele sokat, hívd fel a figyelmét a veszélyekre (pia, drogok, szex veszélyei), de ne korlátozd ennyire, mert ez nem tesz jót neki.

Szünetben este 10-11-ig biztos elengedném, ill. néha egy házibuliba is, hajnalig.

Suliidőben csak hétvégén kapna későig kimenőt, hogy legyen ideje pihenni, tanulni is.

Mindig beszéljétek meg, hova megy, kikkel lesz. Legyen nála telefon, némi pénz. Szóljon haza, ha netán nem ér haza a megbeszélt időre.

Bízz benne egy kicsit jobban, legalábbis, míg erre a bizalomra rászolgál.


40 éves nő vagyok amúgy, 16 éves a fiam. 16 évesen nekem már korlátlan kimenőm volt, sőt albérletben is laktam egy ideig.

2017. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
79%

Én 20 éves(!!!) vagyok és sehova sem mehetek, emiatt már barátaim sincsenek. Sztem engedd el!

Ne féltsd ennyire.

L

2017. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!