Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek engedjem el...

Szerintetek engedjem el jobban a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
A lányom júniusban töltötte be a 16. életévét..Azóta mindig kéri,hogy jobban elmehessen itthonról. Jelenleg este 8ig van kimenő,de ő mindig mondja nekem,hogy de a barátait tovább engedik. Ez mellett kéretőzik,hogy néha napján szeretne elmenni házibuliba,mert meghívták. Nekem a válaszom eddig a nem volt. Most szeretne elmenni a barátaival pár napra Balatonra,erre is nem volt a válaszom. Augusztus közepén mennének,egy hete kérdezte meg,azóta alig szól hozzám. Lehet,hogy kicsit jobban kéne engednem? A barátai rendes fiatalok,5en mennének,abból 2 elmúlt 18 éves.Tanácsok? És ha valakinek van/volt hasonló korú gyermeke tapasztalatokat,tanácsokat szívesen várok.. Válaszotokat előre is köszönöm!
2017. júl. 30. 22:36
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ,22-es volt viszont aki ezek szerint hasonló "szigort" élt át,és nem szeretném,ha esetleg a lányom is így gondolna vissza a fiatal korára.. Kezdem megérteni a lányom,habár velem sosem volt ilyen eset,hogy menni szerettem volna,ezért is vagyok nehéz helyzetben! :/ :)
2017. júl. 30. 23:29
 22/45 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Nem bántani akarlak, de szegény lány...pont emiatt fog lázadni, és olyanokat csinálni, ami amúgy eszébe se jutna.

Mindenre nem a válaszod, és esete 8ra haza kell mennie...

Engedd a balatonra is. 15 évesen mentünk mi is először, felnőtt nélkül, 8an lányok, mind egyidősek voltunk. Szuper volt. Soha nem felejtem el, igen ittunk is, sőt cigiztünk is. De nagyon jó emlék!

Te is voltál fiatal, miért akarod elvenni az ő fiatalságát?

Azt írod félted, és ez érthető is. Bizonyos szintig igen, az, de akkor sem zárhatod kalitkába.

25 nő

2017. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
80%

Kozbe jottek mmeg valaszok. Annyit mondanek, hogyha buli kellos kozepen hivosgatod nem feltetlen fog orulni neki.

Esetleg sms, ha van mobilnetje facebookon irsz neki, es visszair, igy az nem annyira gaz a tarsasagban.


Masik dolog. Beszeld meg vele, hogyha valami gond van, nem erzi jol magat, vagy AKÁRMI akkor írjon egy X betut peldaul smsben. Ekkor te felhivod es megmondod telefonba, hogy haza kell jonnie. O ekkor elkoszon, te erte mesz.


Es hogy megbizzon benned: te nem fogsz kerdezoskodni h miert akart haza menni.


Ez igy elore meg lehetne beszelni es akkor te is nyugodt lehetsz, es neki is van mentocsonak. Es a kinos helyzetek is el vannak kerulve.

2017. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire szigorú lennék? Akkor mindenképp engednem kell ebből.. 25 köszönöm,ez igazán jó ötlet!!
2017. júl. 30. 23:35
 25/45 anonim ***** válasza:
90%

Én 15 vagyok, lassan 16, és rendes családban vagyok neveltetve, nyári szünetben/hétvégén, ha nincs semmi komolyabb tanulnivaló, akkor kint lehetek 10-11ig.

Ne féltsd, ha tudod, hogy a barátai rendesek :)

2017. júl. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
64%
Irtam privat uzenetet, 1-2 szemelyes tanacs mint szulonek, ami pedig mindenki hasznara valhat azt mar leirtam itt.
2017. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
5%
Mi? Nem értem az itt lévőket. Én 15 vagyok és nincs ilyen pontos időkorlát. Tehát mindig elmondom hova megyek de suli időben maximum 5-re itthon vagyok. Most nyáron se maradtam tovább 7-nél sehol. És nem érzem kevésnek, van közösségi életem. Persze van, hogy valakinél alszok, de nem gyakori. Az meg, hogy több napra elutazzak még eszembe se jutott. De mivel mindenkinek más volt eddig itt a véleménye, biztos én vagyok lemaradva...
2017. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
11%
Házi buli ok, pia nélkül. A 8 órán lazíthatnál hétvégente. A balatonra hasonló korúakkal nem engedném.
2017. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
55%

"Beszeld meg vele, hogy ha teheti kerulje az alkohol keverést. "


16 évesen kb. semmi alkoholt nem kéne innia.

2017. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
11%
Azt hiszem sokat változott a világ, mert az én időmben szó sem lehetett arról, hogy este barátokkal sokáig bulizzak vagy Balatonra menjek felelősségteljes felnőtt nélkül. De tudom, haladni kell a korral. A túlzott szigornak az a következménye, hogy mikor kiszabadul otthonról a gyerek pl. Egyetemre megy koleszba, durvább dolgokat fog csinálni, mintha szép fokozatosan enged neki az ember. (Sok ilyet látam én is.) Elérheted vele még azt is, hogy nem lesz őszinte, a szemedben aranyos, jólnevelt kislány, bulikban meg hát... Kell a szigor, és jól átgondolt határok is kellenek, mert felelősségteljes embert kell faragnod belőle. Én a Balatonra egy alig 16 éves lányt szülői felügyelet nélkül nem engednék el, főleg hogy szigorúbb nevelésben részesült eddig. Először kisebb bulik hosszabb kimaradási idővel. És ha betartja a szabályokat, akkor jöhet szép lassan a többi. Tudom, hogy a mai fiatalok ezt durvának tartják, de hidd el, hogy a legtöbb bulin nem mindig csak az történik, amit elmesélnek nekünk. Az a nehéz egy szülőnek, hogy elfogadja, hogy kezd felnőni a gyereke. A fogamzásgátlásról beszélgessetek. Alkoholt pedig ennyi idősen jobb lenne, ha nem inna, de úgyis fog, mint ahogyan dohányozni is fog.
2017. júl. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!