Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek engedjem el...

Szerintetek engedjem el jobban a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
A lányom júniusban töltötte be a 16. életévét..Azóta mindig kéri,hogy jobban elmehessen itthonról. Jelenleg este 8ig van kimenő,de ő mindig mondja nekem,hogy de a barátait tovább engedik. Ez mellett kéretőzik,hogy néha napján szeretne elmenni házibuliba,mert meghívták. Nekem a válaszom eddig a nem volt. Most szeretne elmenni a barátaival pár napra Balatonra,erre is nem volt a válaszom. Augusztus közepén mennének,egy hete kérdezte meg,azóta alig szól hozzám. Lehet,hogy kicsit jobban kéne engednem? A barátai rendes fiatalok,5en mennének,abból 2 elmúlt 18 éves.Tanácsok? És ha valakinek van/volt hasonló korú gyermeke tapasztalatokat,tanácsokat szívesen várok.. Válaszotokat előre is köszönöm!
2017. júl. 30. 22:36
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ mire van az időkorlát. Nyilván ha valami buli van akkor az általába 10-11 kor kezdődik (tipikus hétvégi program a korosztálynál) tehát itt nem lehet ilyen időkorlátot tartani.

Az ivásról meg: örülj, hogy a társasága csak mèrtèkkel iszik, ez a korosztály hétvégén gyakran "offot" csinàl. Attól, hogy -alkalmanként- megisznak egy-egy pohárral, még semmi baja nem lesz.

2017. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló,sajnálom,hogy vannak ilyen értelmetlen emberek. Következőknek pedig köszönöm a választ,ez a sok tapasztalat és tanács azért sokat segít,mivel én már rég voltam fiatal,és a munkám mellett nem igazán tudom követni,hogy éppen mi a trendi.. De mivel a többség is úgy gondolja,mint a lányom,lehet,hogy tényleg bennem van a hiba. Az 10-es válasz IS sokat segített,ugyanugy a 9-es is.. :)
2017. júl. 30. 23:03
 13/45 anonim ***** válasza:
91%
Szegény lány. Az egy dolog, hogy félted, de el lehet vele beszélgetni, hogy mire figyeljen oda és szerintem amúgy is van ő elég értelmes ahhoz, hogy hülyeséget ne csináljon. Etse 8h? Hmm..14 éves koromban 22h volt a határ, viszont ha buli volt, akkor én is addig maradhattam, ameddig a többiek. Sok mindenről lemarad a lányod szerintem és valószinűleg már nagyban azon agyal (ami nem meglepő), hogy 18 évesen lelép otthonról.
2017. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
85%
De, korai a piálás ebben a korban, ennek ellenére általános. Ha megiszik egy pohár bort, attól nem lesz semmi baj. Ha viszont kiüti magát a társaság, és így mennek le a partra éjszakai fürdőzésre, abból tragédia is lehet. Ezért fontos, hogy jól ismerd a társaságot.
2017. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim válasza:
93%
Figyelj én teljesen jól nevelt vagyok . De már 7.ben eljártam ide oda. Nekem is volt egy társaságom akikkel mindig voltam és semmi bajom nincsen. Eddig azt hittem az én szüleim szigorúak . Én már 13-4 évesen jártam házibuliba, persze aki mindig tartotta az az utca végén lakott és éjfélre mindig haza kellett érnem , persze akkor is kísértek. Szerintem engedd el , és legyél kicsit lazább. Nekem ebből voltak gondjaim , hogy tudtam hogy nem engednek el egy bizonyos helyre ezért hazudtam , hogy a barátnőmnél alszom. Ha ilyen szigorú vagy hazudni tanítod. Sajnos én még mai napig füllentek egyet kettőt mert nagyon féltenek . De sosem voltam olyan részeg hogy ne tudnék magamról , sosem drogoztam ,nem is dohányzom stb ja és nem is feküdtem össze még senkivel. Az alkohol pedig az élet része , engedd hogy kipróbálja. Remélem segítettem 19/l
2017. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Ismént köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!A barátai is mértékkel szoktak,a lányom pedig nagyon rendes,tudatos,határozott lány. Azért félek engedni,mert rettentően féltem,de ez anyai szemmel érthető szerintem.
2017. júl. 30. 23:12
 17/45 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi idősen ez tényleg szokatlan, és biztos rosszul esik neki, ha a barátai mind eljárnak mindenhova, csak ő nem.


Először úgy szokták, hogy a gyereket elengedik mondjuk éjfélig, néha felhívja a szülő, és a szülő megy érte. Utána meg már amikor megszokja a dolgot, mehet egyedül is, hazatalál egyedül (ha nem lakik túl messze), és hívogatni sem kell. Úgy kell nevelni, hogy felelősségteljes és megbízható legyen. De ezt persze nem a buliba indulás előtti 5 percben kell elmagyarázni, mert abból nem marad meg neki semmi.


A semmihez képest több nap Balaton tényleg nagy ugrás. Ha nagyon félted még, engedd el mondjuk legalább egy napra, vigyen magával telefont és egyszer-kétszer hívd fel, aztán hadd örüljön szegény lány...

2017. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
93%

Ha a társasággal nincsen gond és megbízhatóak akkor szerintem semmi akadálya. Te ismered, te tudod hogy mennyire megbízható, bár gondolom nem kezdene el ész nélkül inni, egy két pohár bortól pedig semmi baja nem lesz.


Viszonyítási alapként leírom azt is, hogy én 15 évesen voltam először haverokkal balatonon szülői kiséret nélkül bár az annyiban más, hogy saját nyaralóban. Késöbb 17 évesen pedig már külföldre repültünk barátokkal és vonat/busz/stoppal jöttünk haza úgy, hogy megálltunk több európai nagyvárosban is.

Természetesen a másodikat csak példának írtam, hogy azért ennyi idősem sem tehetetlen az ember és ha valami van azt meg tudja oldani. Egy balatonozásból nem lehet baj.

2017. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
94%

Sok olyan dologtól fosztanád meg ezzel az idő korlátozàssal meg a bulik tiltásával, amit ebbe a korba kell átélni. Ha határozott, megbizható, nyugodtan engedd el buliba is.

Mint ahogy egy előttem szóló is mondta, a tiltással csak hazudni tanitanád, mert lehet hogy egy idő után megunná a tiltásod és elmenne éjjelre. Csak épp "baràtnőnèl aludna"

2017. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
83%

Elobb hazibulikba kene engedni, hogy legyen tapasztalata. En sem vagyok nagy bulizos, eddig 2 szulinapi bulin voltam amire engedtek, es hat mit ne mondjak este 8-10 orakor van a kezdes, igen keson. Es masnap hajnalban er veget.


Beszeld meg vele, hogy ha teheti kerulje az alkohol keverést.


Fontos, hogy fokozatosan igyon. 1 feles 1 sör. Haromnegyed-1 ora szunet.

Ezt 4x ismetelve nekem megvolt a totalis jo hangulat de persze esznel voltam. Ekkor a tobbiek meg javaban ittak, en meg elkezdtem kortyolni egy fel literes vizet.

Masnap tobbiek szarabbul neztek ki.


Ha vége az estének akkor fekudjon be a csap ala es addig igya a vizet ameddig tudja. Masnap meg fogja koszonni sajat maganak.


Valaki irta a fogamzasgatlast es a szex temat.

+1 neki, beszeljetek at.


Nagyon fontos hogyha valamit nem akar megtenni / meginni viszont a tobbiek azt akarjak, hogy igya meg, tartson ki hatarozottan a velemenye mellett h NEM.


Mielott alkoholt iszik, fogyasszon valami étket.


Nagyjabol ennyi jutott eszembe.

Tenyleg kisse szigoru a neveles. Viszont ha nem engeded, akkor kesobb nem tudja majd hogy mi a helyzet, hol a hatar, szet fogja dobni magat.


Valaki emlitette, hogy a baratai nem fogjak hivni ha folyton nemet mond. Ezt is szereny szemelyemben tudom tanusitani. Szuleim meg ennyire se engedtek el. Annyi a szerencsem h mult oktoberben toltottem a 18at.



Egy javaslat: akar ezt a GYK-s kérést is megmutathatod neki, a valaszokkal egyutt. Ertekelni fogja hogy nem szarod le a velemenyet, es probalsz tajekozodni a mai vilagban



Szep estet!

18/F

2017. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!