Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként hány naponta hívnád...

Anyaként hány naponta hívnád fel a 8 és 12 éves lány gyermekeidet?

Figyelt kérdés
A gyerekeimmel (előző házasságomból) és az új feleségemmel elmentünk nyaralni 2 hétre az édesanyjuk (akivel egyébként együtt élnek) ez alatt az idő alatt egyszer sem hívta fel őket (A nagyobbik gyermeknek saját telefonja is van)... Mi a véleményetek?

2017. aug. 18. 23:53
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
64%
Ha kozos felugyelet van akkor nalad miert vannak 6hetet? Es ha te mesz el egyedul nyaralni/utazni, nem te hivod fel eloszor az uj nejed, hogy eppsegben megerkeztel? Ez a logikus, ha egybol megeekezek em telefonalok. Biztos, hogy jo kapcsolatban vagytok az exeddel?
2017. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

Kapaszkodj :

Nemrég a lányom barátnője volt nálunk külföldön. 14 éves, életében először volt külföldön, először repült és egyedül volt. Az apja felvitte a repülőtérre, én meg elment em érte itt nálunk. Képzeld, ÉN hívtam fel az apját, hogy a gyerek rendben megerkezett, ÉN tudattam vele olyan eseményeket, amiket én fontosnak tartottam, mert RÁM bízták a gyereket. Ő nem hívott, a gyereket nem hívta, mert tudta, hogy velem van, biztonságban, jól érzi magát, figyelnek rá - nem akarta zavarni a vakaciojaban. Nekem nem jutott eszembe, hogy emiatt xar apa lenne.

De képzeld, a lányom pl nem is vihet mobilt magával iskolai kirándulásra, táborra, mert nem azért mennek, hogy telefonaljanak, hanem hogy szórakozzanak. Csak és kizárólag a tanárral lehet tartani a kapcsolatot, csak nála van telefon és csak veszelyhelyzetben hívják a szülőt és a szulo is csak akkor hivhatja őket. A "milyen napod volt, jól érzed e magad" kérdéseket felteszi az ember majd otthon, amikor haza érkezett.

2017. aug. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Mondjuk én soha nem írtam, hogy jó a kapcsolat... Kénytelen elviselni mivel közös a felügyelet, meg jó fej vagyok és dupla annyi pénzt adok, mint járna.. Azért velem vannak többet a gyerekek, mert ő elmegy dolgozni és otthon hagyja őket egyedül... Így inkább csinálok nekik programot... Elvileg nyári szünet van... Egyébként elírtam 5hetet vannak velem 1 hét anyám, 2 hét ő, 3 hét tábor..
2017. aug. 19. 09:26
 34/55 A kérdező kommentje:

32es igen sok mindenben igazad van, de a gyerekeimet nem rámbízták, hanem az enyém. Tehát az anyjuk nem rámbizta őket.

A bajom az, hogy mikor tegnap hazavittem őket nem az lett a gyerekekbol kiszedve, hogy milyen jó volt a nyaralás az uncsitesokkal meg apáekkal, hanem hogy a feleségem leszidta őket amikor szemtelenül viselkedtek (nem bántotta őket, ne kössön bele senki, csak rendre utasította)... Meg mivel a 12 éves elég fejlett (kb. mint egy 16 éves), panaszkodott, hogy csufoljak a fiúk, hogy szőrös a lába, meg a bikininél, a feleségem megmutatta, hogy használja a szörtelenítő krémet. Persze a gyerek örült mint majom a farkának. Az anyja néhány héttel korábban inkább vett neki szaras fürdőruhát... (mint amilyen nagyanyámnak volt 1940ben).persze ezért is lebaszas járt. Ha ezt menet közben megbeszeli a gyerekekkel és elmonsdják neki, akkor az más mint két hét után zanzasan rosszindulattol vezérelve kikerdezve...

2017. aug. 19. 09:37
 35/55 anonim ***** válasza:
50%
"29-es Miért is kellene? Itt mindenki azt írja, hogy ez két irányú..." Igen, igy van, de ha valaki utazik, NEKI illik bejelentkezni hogy rendben megérkezett. Legalábbis nálunk a családban ez alap, még akkor is ha felnőttek voltak nálunk vendégségben. MINDIG megtesznek annyit hogy megcsörgetnek: ne aggódjunk, épségben hazaértek.
2017. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
55%

De, radbizta őket, mert veled voltak.

Ha a gyerek a leszidasrol számolt be elsőre, akkor nyilván az hagyott benne nagyobb nyomot, nem a nyaralás.

A száras furdoruharol meg annyit, hogy nekem is az van, pedig biztos vagyok benne, hogy nem a nagyanyad vagyok, sőt, az én 14 éves lányomnak is shortos bikinije van. 😉 Emellett nem a legjobb ötlet egy 12 évest kemikaliakkal szőrteleníteni.

2017. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
55%
Add fel kérdező... Senki sem fog a feleségedre acsarkodni, mást meg úgysem akarsz elérni a kérdéseddel.
2017. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Pardon, a VOLT feleségedre.
2017. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben én megkértem apukát, hogy ha odaértek, hívjon fel, hogy minden rendben van-e. Akkor beszélnék a gyerekeimmel is. Mondanám, hogy hívjanak nyugodtan bármikor, utána viszont nem hívnám őket, nyaraljanak nyugodtan apával.

(Tapasztalat, nem elmélet - elváltam, van egy fiam).

2017. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
36-os nem short-os bikini, hanem nagyi fürdőruha... Tudom mi a kettő közt a különbség... A gyerekek boldan mentek be a házba és boldogan mesélték volna az élményeket. Boldogan mutatta, hogy nem szőrös és nem fogják csufolni... Mire az anyjuk szemrehányóan: "De hát megbeszéltük, hogy szereted a szóreidet és nem szörtelenítünk..."
2017. aug. 19. 10:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!