Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lehordta a páromat mert...

Apám lehordta a páromat mert fura figura próbáljunk meg egy következő találkozást vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés

Apám elég konzervatív ember másrészről meg tök az ellenkezője mondható el róla úgy hogy nagyon nehéz kiigazodni rajta. Nyitott mindenre ami új,szereti a változást,befogadó,de ha rólam van szó akkor totál máshogy viselkedik és ez csak most esett le igazán.


2 év után úgy döntöttünk a barátommal (27/f)hogy megismerjük egymás családját is tekintve,hogy amúgy is a szüleim már nagyon érdeklődöek voltak és sokat kérdezősködtek a páromról/ami hozzáteszem nem zavart/


Szóval a párom eljött hozzánk és mindenkivel beszélgettünk. Anyával,az öcséimmel (ikrek 16/f) a báttyámal (22/f ikertesóm) és apával.


Apa viszont meglepett,mert förtelmesen viselkedett a párommal. A barátom külsőre elég ijesztően nézhet ki. De csak első pillantásra. :) A két karja kivan varrva tele van tetoválásokkal és a nyakán is van tetkó..:) ehhez ing,elegáns ruha társul ami meglepő volt mindenki számára. Apám konkrétan lehordta a sárga földig a fiatalságot a társadalom azon rétegét akik kicsit mások nem az átlag körbe tartoznak/döntse el mindenki maga ki az átlagos és ki nem :) / na nekem ez rosszul esett, nagyon kellemetlenül éreztük magunkat és utána jött a hab a tortán. Amikor apa nyíltan megfenyegette,hogy a hajam szála nem görbülhet,nem vihet rossz társaságba a barátom,egyszer nem akar szomorúnak látni és a párom a micsodáját tartsa a gatyájában - úgy értve ne csaljon meg engem. Ez...nagyon ciki! El nem tudom mondani milyen kellemetlen ezt élőben hallgatni. Cseppet sem volt mulatságos és vicces. Az egész találkozást tönkre tette. Holott a barátom nem akart rossz benyomást kelteni. Nagyon izgult és készült(ünk) tartott a reakcióktól. Apám mindent elrontott. Úgy hogy megbeszéltük a párommal,hogy a szüleimet hanyagoljuk. Lehet túl reagálom,de a páromat ez rosszul érintette és többször is felhozta,hogy másra számított azért. :( Ezért ez engem is zavar és bánt és kezdek elhidegülni apámtól. Kő bunkó volt,sosem viselkedett így velem vagy másokkal..:(


És a barátomnak nem én vagyok az első barátnője. Neki előttem már volt párkapcsolata (3). Ott sem fogadták jobban a szülők őt..de a barátom azt mondta ekkora megaláztatásban nem volt még része. :/


Szerintetek hol rontottam el? Igazából szeretnék mégegyszer neki futni ennek..és megbeszélni apámmal,hogy bennünk (a barátommal) ez azért nyomot hagyott...nekem fontos a család,családcentrikus vagyok. A barátom is a családom része. Engem elfogadtak a szülei,nagyon kedvesek és szeretetre méltók. De apám...? Röhejes!


2017. szept. 22. 09:11
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem írtad, hogy nem magyar, pedig ez fontos információ!

Azt meg most sem írtad, hogy milyen nemzetiségű (származású). Nem az állampolgárságára gondolok, hanem a nemzetiségére. Egy ilyen beszűkült apának nem mindegy, hogy fehér bőrű német, vagy mondjuk német állampolgárságú arab.


A 29. hsz. első bekezdésében sem mindent értek. OK, mutattál róla fényképeket, de látszott-e azon a tetoválása? Észrevette-e apukád? Az öcséid a fénykép vagy a személyes találkozás után mondták, hogy észrevették a tetoválást?


Van egy olyan tippem, hogy az illető nem fehér bőrű, és innentől nem is a tetoválás a legnagyobb szálka apukád szemében.


Amúgy elég jól beszélhet magyarul, ha apukád előtt tudott válaszolni (megvédeni magát).

2017. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

"A kicsilány max 18-19 éves lehet, a pasija jó pár évvel idősebb nála. Évekig titkolta otthon, nyilván nem ok nélkül. "

-->

"a báttyámal (22/f ikertesóm) "


Az szerinted is durva, mikor 3-4 évvel fiatalabb vagy az ikertesódnál? :D

2017. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 Mansour ***** válasza:
100%
Nagyon óvatosan csepegteted az információkat, pedig bizony fontosak ezek az eset megítélése szempontjából. Lassan az a kép kezd kirajzolódni, hogy nem is a tetkó a fő baj... Szóval, ahhoz, hogy reálisan tudjunk válaszolni, tudni kellene még, hogy a párod milyen származású, milyen bőrszínű, van-e a tetkón kívül valami egyéb jellegzetessége, jól beszél-e magyarul, vagy ha nem akkor milyen nyelven beszéltetek a családi találkozó alkalmával? Van-e a viselkedésében esetleg valami, ami az átlag magyar számára irritáló lehet (ilyesmi még a legnagyobb jóindulat mellett is előfordulhat egy más kultúrában felnőtt embernél)?
2017. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 Mansour ***** válasza:
100%

"Egy ilyen beszűkült apának nem mindegy, hogy fehér bőrű német, vagy mondjuk német állampolgárságú arab"

Nyugodj meg, egy kitágult apának se mindegy!

2017. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Mansour ***** válasza:
74%

"A legnagyobb baj, hogy a 21. században a tetoválás MÉG MINDIG polgárpukkasztásnak számít."

Nem a századon múlik, hanem a kultúrán. Nyugaton már nem számít annak, Japánban viszont normális munkahelyre fel sem vesznek, ha látszik rajtad valahol tetkó. Ott ezt teljes mértékben a bűnözéssel azonosítják.

Mi valahol a kettő között vagyunk, de már közelebb a Nyugathoz.

Aztán meg lehet, hogy a 21. század végére már sehol sem számít polgárpukkasztásnak a tetkó, de majd a 22. században ismét az lesz. Divatok jönnek-mennek, de az ember nem változik.

2017. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Képeket látva mondták a tesóim a véleményüket a tetkókról.


Már volt korábban Magyarországon :) vannak magyar barátai is itthon. Nem sötét börű!!!

Hollandiában ismerkedtünk meg amúgy ÍR FÉRFI :) fehér bőre van picit kreolos mintha nap barnított lenne inkább, kék szeme van,barna kicsit göndör haja és 188cm, vékony testalkat.


Fotón is látszódott a tetkó itt ott picit. Azért a ruha sokat takart most is,de amikor az ingjét feltűrte több látszódott valamint a nyakát nem tudta (nem is akarta volna) kitakarni. Képeken is látszik,de nem olyan "ijesztő" talán. Mondjuk személyesen sem az..már.!

2017. szept. 22. 17:52
 37/45 Mansour ***** válasza:
100%

Oké, ezzel már nagyot léptünk előre! De még mindig nem teljesen tiszta a kép. Viselkedés? Lehetett bármi, ami egy átlag magyarnak esetleg szokatlan?

És a beszélgetés akkor magyarul folyt?

2017. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet!
2017. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Igen! Magyarul folyt a beszélgetés,már jó egy ideje itthon van Mo-n. :) és mielőtt ismertem volna akkor is tudott valamennyit magyarul,mivel járt már Mo-n és vannak itt is ismerősei :)


Hm...sok mindenben más mint "mi" magyarok. Más szokásaik vannak,de ez nem befolyásol senkit és semmit.


De például  a telefonbeszélgetéseit, úgy fejezi be,hogy ho "Thanks Milien. Amikor nem voltunk együtt akkor azt gondoltam hm biztos Miliennek hívják a barátnőjét, elvégre ha egy lányt hívhatnak Aislingnek, akkor hívhatnak akár Miliennek is. :D Csak mintha egy kicsit túlságosan is sokszor hívogatná a "madarat" ("the bird") :D Végül is elmondta,hogy szó sincs itt barátnőről, azt mondja, hogy "Thanks (for) million", ami egy közkedvelt ír búcsúzási formula. :) De ma már szóban is gyakran ezt mondja (mindenkinek) :)


Vagy pl ő karácsony előtt egy-két héttel csak karácsonyi pulóverekben van :D . Olyanokban is, amik nagyon cikik, például hatalmas rénszarvasfejes vagy hóembermintás,de állítólag sok ír férfi csinál így ez egy szokás náluk :). De a jótékonykodás jele is a karácsonyi pulóver náluk. :) Ehhez hasonló apró dolgok vannak amikben fura lehet..de ez nem zavaró szerintem :)

2017. szept. 22. 20:11
 40/45 A kérdező kommentje:
Ja igen,ami fura lehetett számukra az az,hogy a barátom amikor valamit megköszön akkor összerakja a két kezét (ima forma) és picit biccent a fejével :)
2017. szept. 22. 20:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!