Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lehordta a páromat mert...

Apám lehordta a páromat mert fura figura próbáljunk meg egy következő találkozást vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés

Apám elég konzervatív ember másrészről meg tök az ellenkezője mondható el róla úgy hogy nagyon nehéz kiigazodni rajta. Nyitott mindenre ami új,szereti a változást,befogadó,de ha rólam van szó akkor totál máshogy viselkedik és ez csak most esett le igazán.


2 év után úgy döntöttünk a barátommal (27/f)hogy megismerjük egymás családját is tekintve,hogy amúgy is a szüleim már nagyon érdeklődöek voltak és sokat kérdezősködtek a páromról/ami hozzáteszem nem zavart/


Szóval a párom eljött hozzánk és mindenkivel beszélgettünk. Anyával,az öcséimmel (ikrek 16/f) a báttyámal (22/f ikertesóm) és apával.


Apa viszont meglepett,mert förtelmesen viselkedett a párommal. A barátom külsőre elég ijesztően nézhet ki. De csak első pillantásra. :) A két karja kivan varrva tele van tetoválásokkal és a nyakán is van tetkó..:) ehhez ing,elegáns ruha társul ami meglepő volt mindenki számára. Apám konkrétan lehordta a sárga földig a fiatalságot a társadalom azon rétegét akik kicsit mások nem az átlag körbe tartoznak/döntse el mindenki maga ki az átlagos és ki nem :) / na nekem ez rosszul esett, nagyon kellemetlenül éreztük magunkat és utána jött a hab a tortán. Amikor apa nyíltan megfenyegette,hogy a hajam szála nem görbülhet,nem vihet rossz társaságba a barátom,egyszer nem akar szomorúnak látni és a párom a micsodáját tartsa a gatyájában - úgy értve ne csaljon meg engem. Ez...nagyon ciki! El nem tudom mondani milyen kellemetlen ezt élőben hallgatni. Cseppet sem volt mulatságos és vicces. Az egész találkozást tönkre tette. Holott a barátom nem akart rossz benyomást kelteni. Nagyon izgult és készült(ünk) tartott a reakcióktól. Apám mindent elrontott. Úgy hogy megbeszéltük a párommal,hogy a szüleimet hanyagoljuk. Lehet túl reagálom,de a páromat ez rosszul érintette és többször is felhozta,hogy másra számított azért. :( Ezért ez engem is zavar és bánt és kezdek elhidegülni apámtól. Kő bunkó volt,sosem viselkedett így velem vagy másokkal..:(


És a barátomnak nem én vagyok az első barátnője. Neki előttem már volt párkapcsolata (3). Ott sem fogadták jobban a szülők őt..de a barátom azt mondta ekkora megaláztatásban nem volt még része. :/


Szerintetek hol rontottam el? Igazából szeretnék mégegyszer neki futni ennek..és megbeszélni apámmal,hogy bennünk (a barátommal) ez azért nyomot hagyott...nekem fontos a család,családcentrikus vagyok. A barátom is a családom része. Engem elfogadtak a szülei,nagyon kedvesek és szeretetre méltók. De apám...? Röhejes!


2017. szept. 22. 09:11
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Eeehh... azért... nem azt mondom, nekem is pompázott már minden színben a hajam, és volt olyan, hogy néztem, hogy mit néznek - mert ugye nem azt üvöltöm a fejemben állandóan, hogy KÉK A HAJAM - de a nyaktetkó... aki bevállalja, az utána ne sértődgessen. Szerinted Mike Tyson-t mimózáskodott, ha megnézték a tetkója miatt?


Ha meg nem bírja a kritikát, akkor miért vonzza be direkt? Igen, csúnya dolog lenézni a másikat a kinézete miatt. De azért, mert mi ezt itt eldöntjük, nem fognak a szűklátókörűek megváltozni.


Vagy döntsük el, hogy lopni undorító dolog, aztán menjünk el sétálni a Hős utcába, ahol ez senkit nem érdekel.

2017. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 Mansour ***** válasza:
100%
Hát most már így nagyjából kerek a történet. Most kellene valami okosságot mondani, de sajnos nem tudok... Apukádat is ismerni kellene ahhoz, hogy meg lehessen magyarázni, miért így reagált, és még akkor sem biztos, hogy ráhibáznánk a helyes megoldásra. Jótanácsnak csak annyit, hogy ez azért még nem tűnik véglegesen veszett helyzetnek. Most a lassú puhítás szakasza jöhet, apukáddal tisztázni kell, hogy miért viselkedett így, mi a gondja a barátoddal, és miben látna esélyt arra, hogy elfogadja, kibéküljön vele. Hogy ezt hogy tudod vele tisztázni, azt már neked kell kitalálnod... A barátodat meg közben nyugtasd meg, hogy dolgozol a problémán, lesz ez még jobb is...
2017. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
93%

Akkor mégiscsak a tetkó lehetett a legnagyobb probléma apukád szemében.

Vagy esetleg eleve minden külföldit zsigerből utál bőrszíntől, nemzetiségtől függetlenül.

A többi dolog, amit írtál (rénszarvasos/hóemberes pulóver, összetett kézzel biccentve köszön meg valamit), ezek lényegtelen apróságok.


Én két irányban próbálnám az okokat keresni.


1. Miért nem fogadták jól előző párja szülei sem?

2. Volt-e korábban párod, akit otthon bemutattál? Ha igen, ott hogy viselkedett apukád?


Ha ezt a két kérdést jól meg tudod válaszolni, közelebb leszel a valóságos okokhoz, hogy apukád miért viselkedett így.

Az más kérdés, hogy én ettől függetlenül örökre kizártam volna az életemből, ha bemutatkozásnál így viselkedik velem.

2017. szept. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Jaj :) ne úgy gondoljátok,hogy máshol is nagyon vészes volt a találkozàs a szülőkkel. Az elöző barátnőinek a szülei is szóvátették,hogy a tetkók feltűnő helyen vannak,ijesztően fest és ilyesmi ment a fintorgás. De lényegesen jobb volt a helyzet szóval kapott hideget meleget. Ami érdekes,hogy amúgy a munkahelyén vagy úgy alapvetően a a szélesebb ismeretségi körében sem érték atrocitások a külseje miatt. Csak a szülők részéről volt döbbenet, de az apám elképesztő mértékben a földbe tiporta. Úgy senkivel..tényleg senkivel nem lehet beszélni ahogy azt ő tette.


Nekem ő az első barátom és akit bemutattam a családomnak. Előtte nem volt még senkim.

2017. szept. 23. 09:11
 45/45 anonim ***** válasza:

Mondtad,hogy a pasasod kicsit extrémebben néz ki az átlagnál?Vagy valahogy ezt felvezetted,de hozzátéve,hogy amúgy kenyérre kenhető?

Apum az első exemmel viselkedett hasonlóan,mert valami szóhasználata nem tetszett,de azért ennyire prosztó nem volt.Megmondtam volna neki,hogy ugye tudja,hogy jó úton halad afelé,hogy elmarjon maga mellől,ha nem engedi többé a pasit.Viszont a következő alkalomkor megkérném,hogy legyen szíves,viselkedjen normálisan,mert különben ha elköltözöl,többé nem lát,mert nem akarod,hogy égjen a pofád miatta.

2017. szept. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!