Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lehordta a páromat mert...

Apám lehordta a páromat mert fura figura próbáljunk meg egy következő találkozást vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés

Apám elég konzervatív ember másrészről meg tök az ellenkezője mondható el róla úgy hogy nagyon nehéz kiigazodni rajta. Nyitott mindenre ami új,szereti a változást,befogadó,de ha rólam van szó akkor totál máshogy viselkedik és ez csak most esett le igazán.


2 év után úgy döntöttünk a barátommal (27/f)hogy megismerjük egymás családját is tekintve,hogy amúgy is a szüleim már nagyon érdeklődöek voltak és sokat kérdezősködtek a páromról/ami hozzáteszem nem zavart/


Szóval a párom eljött hozzánk és mindenkivel beszélgettünk. Anyával,az öcséimmel (ikrek 16/f) a báttyámal (22/f ikertesóm) és apával.


Apa viszont meglepett,mert förtelmesen viselkedett a párommal. A barátom külsőre elég ijesztően nézhet ki. De csak első pillantásra. :) A két karja kivan varrva tele van tetoválásokkal és a nyakán is van tetkó..:) ehhez ing,elegáns ruha társul ami meglepő volt mindenki számára. Apám konkrétan lehordta a sárga földig a fiatalságot a társadalom azon rétegét akik kicsit mások nem az átlag körbe tartoznak/döntse el mindenki maga ki az átlagos és ki nem :) / na nekem ez rosszul esett, nagyon kellemetlenül éreztük magunkat és utána jött a hab a tortán. Amikor apa nyíltan megfenyegette,hogy a hajam szála nem görbülhet,nem vihet rossz társaságba a barátom,egyszer nem akar szomorúnak látni és a párom a micsodáját tartsa a gatyájában - úgy értve ne csaljon meg engem. Ez...nagyon ciki! El nem tudom mondani milyen kellemetlen ezt élőben hallgatni. Cseppet sem volt mulatságos és vicces. Az egész találkozást tönkre tette. Holott a barátom nem akart rossz benyomást kelteni. Nagyon izgult és készült(ünk) tartott a reakcióktól. Apám mindent elrontott. Úgy hogy megbeszéltük a párommal,hogy a szüleimet hanyagoljuk. Lehet túl reagálom,de a páromat ez rosszul érintette és többször is felhozta,hogy másra számított azért. :( Ezért ez engem is zavar és bánt és kezdek elhidegülni apámtól. Kő bunkó volt,sosem viselkedett így velem vagy másokkal..:(


És a barátomnak nem én vagyok az első barátnője. Neki előttem már volt párkapcsolata (3). Ott sem fogadták jobban a szülők őt..de a barátom azt mondta ekkora megaláztatásban nem volt még része. :/


Szerintetek hol rontottam el? Igazából szeretnék mégegyszer neki futni ennek..és megbeszélni apámmal,hogy bennünk (a barátommal) ez azért nyomot hagyott...nekem fontos a család,családcentrikus vagyok. A barátom is a családom része. Engem elfogadtak a szülei,nagyon kedvesek és szeretetre méltók. De apám...? Röhejes!


2017. szept. 22. 09:11
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
50%

#8 Ennek az égvilágon semmi köze a tetkókhoz. A kicsilány max 18-19 éves lehet, a pasija jó pár évvel idősebb nála. Évekig titkolta otthon, nyilván nem ok nélkül.

Oké, tudom, felnőttek, 7-8 év semmit nem jelent (tényleg nem), de ne felejtsük el, hogy apuka egyszem kicsi lányáról beszélünk, akinek nyilván első komoly kapcsolatáról van szó, ami túlmegy a kézfogás-puszika szinten.

Tetoválásoktól függetlenül teljesen normális reakció az, hogy vigyázzon rá, óvja meg, ne bántsa meg semmivel. Igen, a kicsilánynak ez lehet, hogy ciki, mert nemár, hogy apuka beleszól az életünkbe... de mégegyszer, első komoly kapcsolatról, idősebb férfiról van szó, apuka aggódik a lányáért.

Nyilván ugyanez lett volna a reakció, ha csini selyemfiút visz haza, max akkor az előzetes "bezzeg a mai fiatalság" udvariatlan rinya marad ki.

2017. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
88%
2 éve együtt vagytok és csak most látják őt először? Konkrétan két év alatt egy képet sem láttak, vagy nem is beszéltél a családoddal arról, hogy igazából milyen ember? Ez nekem felfoghatatlan. Ha tudod, hogy apád ennyire konzervatív, akkor miért nem kérted meg a találka előtt, hogy a véleményét tartsa meg magának? Ez így nem csak apád hibája, hanem a tiéd is.
2017. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
91%
Te a paroddal laksz? Es hogy lehet, hogy két ev alatt meg sohasem talalkoztak? Se szulinapokon, unnepeken se egy szimpla latogatasnal? Egy kepet se mutattal magatokrol?
2017. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
89%

Ez az egész sztori már tönkrement azzal, hogy 2 év alatt egyszer sem sikerült bemutatni a kedvesed, de még képet sem láttak soha. Én amikor ismerkedtem a párommal, anyukám már akkor látott róla képet, amikor még az első randi csak tervben volt.


Nem értek egyet apukád viselkedésével, az ilyen bunkó proli mód akkor sem engedett, ha félt. Ez színtiszta agyrém.

Viszont te is vehetted volna a fáradtságot, hogy kicsit előkészíted a terepet és akkor a párodnak nem kell ekkora megaláztatást elviselnie. Az meg, hogy hagyta magát így megalázni...


Mindenki követett el hibát a történetben. Ha ti szeretitek egymást és jól megvagytok, akkor koncentráljatok egymásra, a szülők meg vagy elfogadják vagy nem.


Te találkoztál már az ő szüleivel?

2017. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 hollófernyiges ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, hogy akik polgárpukkasztó módon öltözködnek/tetoválnak, miért csodálkoznak, ha a polgár pukkad?
2017. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ott, hogy fel kellett volna készítened előtte a családod, mesélhettél volna nem csak a külsejéről, a pozitív dolgokról, szóban megszerettethetted volna kicsit. Sajnálom, apukád reakciója is túlzó volt.
2017. szept. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
70%
Nem tucatember???? 10-ből 8 pasi kivan varrva :DD Már az a ritka, ha valaki nem csúfítja el magát.
2017. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Mansour ***** válasza:
82%

"Konkrétan két év alatt egy képet sem láttak, vagy nem is beszéltél a családoddal arról, hogy igazából milyen ember?"

Bizony, itt van a lényeg. Ez lehet a fő oka annak, hogy így sült el a dolog...

2017. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
33%
Minden normalis apa ilyen, ti vagytok tul erzekenyek, erőltetni kell a dolgot a vegen ugyis havetok lesznek.
2017. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
31%
.
2017. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!