Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én lennék a hülye, vagy ez...

Én lennék a hülye, vagy ez természetes?

Figyelt kérdés
Testvéremmel sose voltam jó viszonyban, de amióta még meg is kuffantotta magát egy vadidegennel és gyerek lett belőle emberként se tudnék ránézni. Azóta pedig a drága kis húgom mindig a szüleimnek passzolja le ezt a zabigyereket és aztán nekem panaszkodnak szüleim , hogy nyugdíj előtt nekik nem ez lenne a dolguk , hogy 12 órába a gyerekre vigyázni. De másik oldalt meg sajnálják a gyereket. Most akkor mi a jó megoldás egy ilyen helyzetbe. Amióta ez a gyerek létezik szinte megkeserítette a szüleim életét alig van szabadidejük. De fellépni meg nem mernek a húgom ellen ez ügyben.
2017. okt. 10. 18:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%
Remélem hogy kamu kérdés és nincs gyereked. Legalább úgy sajnálom őket, mint a húgodét.
2017. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%

"Én lennék a hülye, vagy ez természetes?" - kérdező, az első állításod biztosan igaz, hülye vagy.

Az, hogy valaki szexuális életet él, az természetes, az, hogy ebből időnként terhesség majd gyerek lesz, az is természetes. Hogy a testvéred túlterheli a nagyszülőket, esetleg ki is használja őket, az nem természetes, az egy megoldható családi probléma.

2017. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem természetes, te vagy a h#lye.
2017. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
94%
Milyen egyetemet végeztél, Kérdező? Akármilyet, ha már itt kiírsz egy kérdést, jobban megválogathatnád a szavaidat, bármennyire haragszol a húgodra. Meg kell beszélni a családdal ezt a dolgot. A tesóddal valószínűleg engedékenyebbek voltak a szüleid, mint Veled, ezért alakult ki ez a helyzet. De a gyerek nem tehet semmiről. A testvérednek meg kell mondani, hogy Ő vállalt gyereket, a nagyszülők pedig fáradtak így nyugdíj előtt, úgyhogy kevesebbet bulizzon.
2017. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
53%

Itt mindenki meghülyült?

Értem én, hogy a kérdező nem szépen beszélt a testvéréről és annak gyerekéről (bár egyes hozzászólók még undorítóbb stílusban írnak), nem is azt mondom, hogy ez egy helyes dolog, de szerintem neki van igaza.

Azzal semmi baj nincsen, hogy valakinek van párkapcsolata és gyerekük születik, mert ez egy természetes dolog, rendben van. Alapvetően azzal sincsen semmi baj, ha valakinek egy futó kalandból, egy kvázi vadidegentől születik gyereke. Én mondjuk eleve nem mennék bele egy ilyen "kapcsolatba", de ha mégis, akkor pedig tennék róla, hogy ne essek teherbe mert úgy gondolom, hogy gyereket vállalni nagy felelősség, át kell gondolni és sok szempontból fel kell rá készülni (meg kell rá érni, lelkileg is fel kell rá készülni és anyagi biztonságra is szükség van), éppen ezért én csak egy stabil kapcsolatban szülnék, ha a párom és én is egyetértünk a kérdésben, mert szerintem egy gyereknek ez a legjobb. Ettől függetlenül, nincsen vele probléma, ha valaki egyedül vállal gyereket, de akkor vállalja a vele járó dolgokat is és foglalkozzon, gondoskodjon a gyerekről, lássa el megfelelően és ne másoktól várja, hogy majd felnevelik a gyerekét. Itt sem azzal van a probléma, ha egy friss szülő segítséget kér, hanem azzal, hogy a kérdező leírta, hogy folyton a szüleik nyakába akassza a gyerekét, ami már nem normális, pláne úgy, hogy a nagyszülők ezt már túlzásnak érzik és nem örülnek neki. A kérdezőt is megértem, hiszen a szülei neki panaszkodnak...

Én a helyedben megmondanám a szüleimnek, hogy ez nem az én problémám, ha úgy érzik, hogy nekik ez sok és nem tartják helyesnek, akkor szóljanak és mondják meg ők személyesen a lányuknak, hogy kapja össze magát és ha már vállalta az a szegény kisgyereket, akkor tényleg foglalkozzon vele, ahogyan az egy anyától illik.

2017. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nem természetes egyátalán hogy mindig nagyszülökre hagyák a gyereket,és mi a jó megoldás az ebben helyzetben nincsen szerintem .szüleidnek kell szolni a lányuknak hogy old meg egyedül kislányom nem tudunk és nem is akarunk vigyázni mindig a gyerekre.
2017. okt. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
82%
Mostohám is egyetemet végzett, aztán akkora egy suttyo paraszt, hogy nincsenek rá szavak ;)
2017. okt. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
87%

1. Az ő dolguk, ha vállalták.

2. Talán segíthetnél nekik ebben.

A fellépés a húgod ellen kicsinyes és gyerekes dolog volna, nyilván valóan az volna az oka, hogy "emberként se tudsz rá nézni".

2017. okt. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
74%

Tesod élete,nem a tied!az h ő kivel mikor él nemi életet még mindig NEM tartozik SENKIRE,pláne nem h tesod olyan amilyenÁD!

Anyádék meg miaz h nem tudnak nemet mondani? Vagy nem mernek fellépni ellene?Mivan veri a tesod anyádékat,hogy nem merik kinyitni a szájukat?

Amúgy meg minden nevelés kérdése,az is

2017. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
42%

"Tesod élete,nem a tied!az h ő kivel mikor él nemi életet még mindig NEM tartozik SENKIRE"


Jaja de annak az "eredménye" sem tartozik senkire.

Ergo, oké hogy terhes lett, oké hogy megszülte, de miért is kellene folyton a kérdezőnek lepasszolni a gyereket? Van neki sajátja, gondolom van körülöttük elég dolog, miért is kéne még +1 gyereket pátyolgatni? Az övéket ki veszi le néha a válláról?

Azért nem semmi itt sok ember.

Ne szóljon bele a tesója életébe de ingyenes bébicsősznek már jó, sőőt, kötelező program?

Gyereket mindenki magának szül jobb esetben nem azért hogy aztán bárkinek a nyakába varrja, csak ne legyen vele.

Egyedül amibe egyetértek, hogy a gyerekről beszélhetne rendesen mert nem ő akart megszületni.

2017. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!