Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok ha a 15éves...

Mit csinálnátok ha a 15éves lányotok részegen menne haza és lefeküdt volna egy 16évessel?

Figyelt kérdés

2017. okt. 17. 22:17
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg az legjobb ha meg is veritek. Vedd elő a szíjat aztán hasíts a hátára.

Sőt zárd le a pincébe 4 évre, az kell a rib..cnak.


Emberek, higgadjunk le. Senki nem tudja a hátterét az esetnek. Sajnos a tinilányok baromi könnyen manipulálhatóak és belekerülhetnek egy olyan társaságba ami magával rántja őket.


A durva büntetés helyett ezt kéne inkább kideríteni, hogy mi áll a háttérben és leülni vele megbeszélni. Elcseszte igen.. hibázott... igen... ehhez hogyan áll hozzá? Bánja a dolgot? Máskor soha nem fordult elő hasonló? (Ivás stb)...


Én magamról tudom, hogy eszméletlenül támogatóak és jófejek voltak a szüleim tini koromban. Bármit meglehetett velük beszélni, és emiatt az őszinteség miatt nem éreztem úgy, hogy állandóan buliznom kéne, piálnom, meg kefélnem össze vissza 15 évesen. Apámmal ha beszélgettünk, az mindig megmaradt, mert ittam a szavait. Ezért nem lett belőlem drogos, alkoholista...ezért sikerült az MSc diploma és lett munkám egyből. Pedig én is csináltam nem egyszer hülyeséget... mesélhetnék sokat. Bár inkább 17-20 évésen... de az őszinteségüknek hála ezeket megbeszéltük mindig, végül magam jöttem rá a hibáimra büntetés nélkül. Anyámék mindig az okot tárták fel, nem tüneti bosszúállást alkalmaztak. Na ezért vagyok 29 évesen az aki.

2017. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
52%

Íme három csődtömeg akinek nem való gyerek. Sajnos még sokan vannak.

-18 éves koráig nem is álmodhatna arról hogy bárhova is mehet iskolán kívül.

-Ki nem dobnám, de menne szigorú kollégiumba szépen.

-Biztosan olyan büntetést kapna amitől egy életre megtanulná a leckét. De hogy nem mehetne sehova az biztos.


Aztán még rá lehet fogni a tanárokra, a társadalomra, meg mindenkire akinek nevelni kellett volna a gyereket - a szülő helyett.

Ma már a takarítónőnek is OKJ végzettsége kell, de gyereket bárki vállalhat és nevelhet úgy ahogy akar, senki sem szólhat bele.

2017. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
43%
Átgondolnám, mit és hol rontottam el az előző tizenöt évben.
2017. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
64%

Itt mindenki szent, ugye?


Lányom van, 8 éves.

Sokat gondolkodtam már, hogy mi lesz, ha kamasz lesz...

Én igyekszem már most úgy nevelni, hogy bármit elmondhasson. Ha 14-18 éves kora között szexelni akarna, akkor jöjjön oda és mondja el. Ha nagyon szeretné, nem akarna várni, akkor inkább szóljon, veszek óvszert és szexeljen itthon, a szobájában, nyugodt körülények között, mint részegen vagy épp józanul kitudja hol ... esetleg óvszer nélkül.


Szerintem ha ez megtörténne, akkor egy világ omlana bennem össze.

2017. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
65%

Ember, minek erőlteted rá a nevelési szokásaidat másra? Hadd neveljem úgy a gyerekeimet ahogy szeretném! Belőlem ember vált egy ütés nélkül... mégis hogyan lehet ez? Tán mert értelmes szüleim voltak.


Ellenben hadd mondjak valamit, volt több olyan barátom és lány ismerősöm, akik a legszigorúbb keresztény nevelést kapták.

Soroljam? Cimborám 10 évig hazudott a szüleinek, nem vitt fel nőt sohasem, ellenben ugyan úgy piált keményen és füvezett is, plusz kefélt össze viszza gimiben.

Másik atomszigorú 4 gyerekes keresztény polgári család, az apa verte a gyerekeket: A legkisebb drogdealer lett, a középső teljesen elkallódott, kirúgták a gimiből is... a legnagyobb vagy 10 éve jár már az egyetemre a fater pénzen... a 4.a kiscsaj meg egy riherongy lett, valami művészlélek lett belőle.


Gondoltátok volna? Olyan dolgokat csináltak ezek, hogy én nekem álmomban sem jutna eszembe ennyi hazudozás a szüleimnek. A brutál szigor náluk pl az ellentétes hatást váltotta ki. Azt megtanulták hogyan verjék át a szüleiket, és a tabu témák miatt pont azokat a dolgokat csinálták, amiket tiltottak nekik.


Sok út van a gyereknevelésben, de valószínűleg itt is az arányos, higgadt, okfeltáró nevelés a legjobb. Rengeteg külső hatás éri őket, főleg az internet korában, amire eddig szülő nem volt felkészülve. Nagyon nehéz dolgunk van szülőként, ez biztos.

2017. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
13%
Te diplomás akárki .... értelmezni tudod egyáltalán mit pofàzik a màsik ? Vagy csak idejössz magad fenyezni ? Ki írta hogy szijjal verném össze ? Egy pofon már verés? Kis gyerekes ne szólja meg a nagy gyerekest . Majd vernéd te is a falba az agyondiplomàzott fejed. Nem szokásom beleveszni senkibe ,de ne itt rázd magad ,mivel én sem neked írtam a választ ! Köszike !
2017. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindegy hogy mennyire volt részeg. A korosztályában természetes a szex.
2017. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim válasza:
69%
Hat 15 eves az valoban fiatal de azer a mai 16 17 eves lanyok mar szorakozo helyen is berugnak szerintem inkabb most elje ki magat mint 40 evesen reszegen menjen haza a gyerekeihez... Bar ezt ugyis lepontozzak
2017. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
80%

#17-es A rendkívül primitív stílusodhoz nem aljasodnék le, ha nem bánod. Sajnálom, ha belőled egy mérnöki végzettség és munka, mint elért életcél ilyen ellenszenvet vált ki. (Totál nem ezért hoztam fel, de nem lényeg)


Csupán arra a kommentre reagáltam, amelyben valaki írta, hogy "egy újabb csődtömeg, akinek nem való gyerek".Felőlem pofozhatod a gyerekedet ahogy akarod, nem az én dolgom...de jobb ha tudod, lehet máshogy is. Áldom az eget, hogy ezt a nevelést kaptam, és nem egy proli suttyó családba születek. Apám egy dörmögő mondatával elérte azt egy életre, amihez másnál pofon kell... Na ehhez kell az intelligencia, ez tény.

2017. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet hogy bedrogozták, és azért volt ilyen megviselt?


Tök jó hallani hogy 18 éves koráig nem mehet sehová iskolán kívül.

Igaz, 19 éves vagyok, és én is teljesen ilyen bezárkózott voltam, de önszántamból, engem szerintem engedtek volna, de sosem kérdeztem.

De aki akar az hadd mehessen már, legyen szociális élete, ellentétben az olyanokkal mint nekem.

A 18 év "mérföldköve" meg egy jó nagy baromság.

Amit 18 előtt nem engednek a kedves szülők, utána se fognak.

2017. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!