Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 21 éves...

Ti elengednétek a 21 éves (leszek akkorra) lányotokat a 19 éves tesójával Thaiföldre?

Figyelt kérdés

Eléggé idiótán bánnak velem. Mintha még mindig 14 éves kislány lennék.

Közben meg rájövök, hogy basszus 21 éves felnőtt ember vagyok és így bánnak velem. Nagyon durván nem lehet saját akaratom, nyomoznak utánam. "Öregszem , legszebb éveim és nem mehetek sehova.


2017. okt. 18. 15:41
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Náluk lakom, de minden álmom meglépni innen.

Pénzzé nem tudom tenni és fenruárig maximum, hazaúttal, le kellene fixálni.

2017. okt. 18. 16:30
 12/48 anonim ***** válasza:
29%

Jó, tegyük fel, igaz. De ebben nincs benne az étkezés, ráadásul gondolom nagyon messze a tengerparttól.

Thaiföld nagyon drága, 1 hűtőmágnes is kb 2-3 ezer forintnak megfelelő összeg.És nekem gyanús a 6 nap, mivel 10 napnál rövidebb idő intervallumra nem szoktak utazni az emberek. Megnézném azt a szállást mert nekem nagyon gyanús. Ennyiért biztosan nincs.

2017. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
5%
Ha a szüleid eltartanak úgy könnyű utazgatni
2017. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Ne menjek nyaralni, mert náluk lakom? Ha azt mondtam volna, hogy igen, akkor más lenne a válasz?

Ne csináljak semmit, szünjek meg létezni.

20 éves vagyok, tavasszal leszek 21.

Annyira bírom, hogy egy valaki elmúlott 18 már ingyenélő, sz.rházi,aki a szülein élősködik.

Nem kifizettetni szeretném ismétlem.

2017. okt. 18. 16:35
 15/48 anonim ***** válasza:
3%
Nem, de úgy könnyű utazgatni hogy gondolom nem fizetsz albérleti díjat, és a rezsibe se annyit adsz amennyibe valójában kerülsz. Tehát játszod a felnőttet, mikor még a szüleidre vagy szorulva.
2017. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Azért írtam a kérdést, hogy hogyan beszéljem meg ezt a szüleimmel. 22 éves koromig ne utazzak, mert addigra végzem el az egyetemet?

Nem tudom pénzzé tenni. Szívesen csinálnék belőle nagybevásárlást itthonra, de nem tudom pénzzé tenni. Szerintem hatalmas lehetőség, hogy legalább arra nem kellene költenem.

A szállást magamnak néztem a bookingon. Tudom milyen árréssel dolgoznak az utazási irodák, első kézből.

2017. okt. 18. 16:39
 17/48 anonim ***** válasza:
34%
"igazából a cég, akinél gyakorlaton voltam így fizetett ki, célpontot én választhatok" Ez már bűzlik. Szerintem a cég igy vágja át a fejedet.
2017. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
4%
Mi van tájföldön, ami itt nincs? Elég veszélyes hely, hét szentség, hogy ha az én gyerekem akarna ilyet, akkor nem engedném el.
2017. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
23%

Azt, hogy első utazásként csak úgy tesóval kettesben leröppenünk a térképről el kell felejtened.

Nálam két variációval érhetnél célt:

1. Tesóddal kettesben, de Európán belül.

2. Ázsia , de szervezett utazás: egyetemi tanulmányút, cserediák program, szervezett önkéntesség. Egyszóval olyasmi, aminek előzménye, és felelőse is van, nem magánút.

Egy idióta szülő, aki a fentiek alapján már több útra "elengedte" a gyerekeit.

2017. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
96%

Istenem, mennyi hülye van itt...Thaiföld drága?? Mihez képest?:D Nem kell qrvázni és fél tonna, idióta turistáknak szánt bóvlit venni, mindjárt nem lesz drága. Szállást sem feltétlen négycsillagos hotelben kell foglalni, egészen kitűnő magánszállások vannak pár ezer forintért éjszakánként. Nyugodtan lehet enni a piacokon, food courtokban, ahol a helyiek, isteni a kaja, fillérekbe kerül és semmi bajod nem lesz tőle. Ázsiában pont az a jó (sok egyéb mellett), hogy hihetetlenül olcsó, csak a repjegy húzós.

A szülőknek pedig egyszerűen a kész tényeket mondanám: megyünk Thaiföldre, ekkor indulunk, akkor érkezünk, minden ki van fizetve, már nem mondhatjuk vissza. A tesót megfontolnám, ha ő is ki tudja fizetni az utat, oké, ha nem, akkor menj barátnővel, baráttal, csoporttársakkal, legalább megoszlik a kinti költség.

2017. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!