Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha a gyerekete...

Ti mit tennétek ha a gyereketek ebbe a helyzetbe kerülne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon nehéz helyzetben vagyok.Kijöttem Angliába cserediáknak 9hónapra. Ebből már letelt 2.Nagyon nem érzem jól magam. Nincsenek az iskolában barátaim, a nyelvvel vergődöm, hiányzik minden és mindenki. 2hónapja hihetetlen boldogtalan vagyok.Próbáltam mindent.most nem tanácsot kérek, hogy hogyan lehetne jobb mert tényleg mindent megpróbáltam.Annyira boldogtalan vagyok itt, hogy már fizikai tüneteim is vannak. Namost ez a program ugyebár pénzbe került.Ez az egyetlen oka, hogy nem megyek már azon nyomban haza.DE! tudom, hogy a szüleimnek a pénz nem gond, de még így is kétségek közt vagyok, mert soha semmiben sem voltam kitartó, ebben az akartam lenni de annyira boldogtalan vagyok hogy az hihetetlen.1x már voltam depressziós és félek hogy visszaesem ha nem mehetek haza. Azon gondolkodtam hogy a félévet még kijárom itt és aztán megmondom anyáéknak, hogy nem bírom tovább.a kérdésem pedig végső soron is az lenne, hogyha ti szülők lennétek/vagy vagytok akkor a pénzt mennyire helyeznétek előnybe a gyereketek 5hónap boldogtalanságával szemben? Ti megengednétek hogy feladja és hazamenjen 4hónap után?

2017. okt. 30. 10:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, miért kell egyből oltogatni a kérdezőt. Ti mind voltatok 9 hónapig távol diákként?


Miért gondoljátok, hogy itthon is életképtelen lenne a munkájában a jövőben?


A kérdező eleve írta, hogy depresszióra hajlamos, nemrég gyógyult ki belőle, nekem inkább az a véleményem, hogy ELŐTTE kellett volna nagyon meggondolni, hogy egy ilyen cserediákosdit bírni fogsz-e lelkileg.

2017. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
34%
Látszik nem vagyunk egyformák. Mások a két kezüket összetennék, te meg rinyálsz. Melóhelyekkel hogy lesz? Pár hónap után otthagyod mert fontosabb a "boldogság" meg nehogy "visszaess"? Nem vágom. Mondjuk ha a korodat megírhatnád mert pont nem mindegy hogy 14-16 vagy 18 éves vagy.
2017. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy meg konkrétan mi a bajod? Az természetes hogy honvágyad van, főleg ha nem voltál eddig sokat távol. Nincsenek barátaid? Két hónap után nem is lehet. Nyitsz a többiek felé? Mindig az újnak kell elkezdeni a barátkozást. Dobd fel hogy suli után menjetek el együtt pizzázni, vagy kérdezd meg őket milyen helyeket ajánlanak szórakozásra(játékterem, bowling stb) majd mond hogy ha van kedvük menjenek el veled.
2017. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
10%

Mi az a "minden", amit megpróbálták, hogy jobb legyen, jobban érezd magad?

Ahogy korábban is írta valaki: tényleg nem mindegy, hogy hány éves vagy, ettől is sok függ. Illetve: fiú vagy vagy lány? Ez sem mindegy.

Hiányos az infó, amit megosztottál velünk.

2017. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
*megpróbáltáL
2017. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy ilyen előzményekkel talán nem kellett volna rögtön egy 9 hónapos távollétbe belevágni, az hosszú idő egy egészséges pszichéjű középiskolás gyereknek is. Vannak rövidebb cserediák-programok is, nyári táborok stb, jobb lett volna fokozatosan felépíteni a dolgot, de így utólag persze már mindegy. A szülők helyében én először is konzultálnék azzal, aki a depressziódat kezelte, a szervező céggel és a fogadó családdal, ott élő szakemberrel is (épp elég magyar van Angliában, pszichológus, pszichiáter is akad), hogy hogyan tudnánk segíteni közösen a beilleszkedésedet, mi lenne számodra a legjobb megoldás. Ha úgy tűnik, hogy nem megy semmiképp, akkor nyilván hazajöhetnél, ez nem pénzkérdés, de előtte végigzongoráznám a lehetőségeket.
2017. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
46%

Számomra érthetetlen, hogy - ismerve magadat - miért vágtál ebbe bele. Sőt, ha depressziós voltál (pszichiáter vagy pszichológus diagnosztizálta és gyógyszerrel/pszichoterápiával kezelte), akkor szüleid is gondolhattak volna arra, hogy ez így nem lesz jó.


Gondolom középiskolás korú vagy. 9 hónap távollét egy idegen országban, pláne osztálytársak, otthoni barátok nélkül, nagyon-nagyon sok még egy egészséges lelkű gyereknek is.


Mivel szüleidnek is megvan a felelőssége abban, hogy rossz döntést hoztál, ezért szerintem nincs okuk kizárólag rád haragudniuk, ha hazajössz.

Amit érdemes végiggondolnod, kiderítened:

Tudod itthon a tanulmányaidat év-vesztés nélkül folytatni? Ha nem, az amellett szól, hogy próbálj minél tovább maradni. Van-e esetleg értelme karácsonyig kihúzni, akkor úgyis hazajönnél, és annyival többet profitálhatnál a nyelvtanulásból.


Egyébként nem is értem, hogy van ez a 9 hónapos cserediákság. Testvérem gyerekei is voltak cserediákok német nyelvterületen, de az két hétre szólt. Annyi egy középiskolásnak buli. 9 hónap az száműzetés, ha nem extra nyitott.

2017. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
17 lány
2017. okt. 30. 14:01
 19/31 A kérdező kommentje:
A szenvedést felhasználtak produktívan.olvasok,futok,festek, tanulok es csak tanulok de folyamatos nyomás van bennem hogy egyedül vagyok.ennertem amiket mondtok de nem gondolom hogy az hogyha ezt most feladom az az egész életemre egy pecsétet nyom es mindent fel fogok adni amibe belevagok. Szerintem egy fél tanév is sok idő, a programban pedig ugyanannyiba kerül egy fel év mint egy egész tanév szóval az nem számít.
2017. okt. 30. 14:06
 20/31 A kérdező kommentje:
*felhasználtam
2017. okt. 30. 14:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!