Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha a gyerekete...

Ti mit tennétek ha a gyereketek ebbe a helyzetbe kerülne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon nehéz helyzetben vagyok.Kijöttem Angliába cserediáknak 9hónapra. Ebből már letelt 2.Nagyon nem érzem jól magam. Nincsenek az iskolában barátaim, a nyelvvel vergődöm, hiányzik minden és mindenki. 2hónapja hihetetlen boldogtalan vagyok.Próbáltam mindent.most nem tanácsot kérek, hogy hogyan lehetne jobb mert tényleg mindent megpróbáltam.Annyira boldogtalan vagyok itt, hogy már fizikai tüneteim is vannak. Namost ez a program ugyebár pénzbe került.Ez az egyetlen oka, hogy nem megyek már azon nyomban haza.DE! tudom, hogy a szüleimnek a pénz nem gond, de még így is kétségek közt vagyok, mert soha semmiben sem voltam kitartó, ebben az akartam lenni de annyira boldogtalan vagyok hogy az hihetetlen.1x már voltam depressziós és félek hogy visszaesem ha nem mehetek haza. Azon gondolkodtam hogy a félévet még kijárom itt és aztán megmondom anyáéknak, hogy nem bírom tovább.a kérdésem pedig végső soron is az lenne, hogyha ti szülők lennétek/vagy vagytok akkor a pénzt mennyire helyeznétek előnybe a gyereketek 5hónap boldogtalanságával szemben? Ti megengednétek hogy feladja és hazamenjen 4hónap után?

2017. okt. 30. 10:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
27%

Persze, fontos a boldogsága, de azt reméltem volna, van annyi eszed hogy bele se vágsz.


Bár ha azt látnám, hogy mindent mindig félbehagysz, eleve ki sem mehettél volna. Minek?

2017. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

Diagnosztizáltan vagy depressziós?

Mert akkor a részben a szüleid sara is, hogy kiengedtek.

Nem arról van szó, hogy egy ilyen életkorban lévő ember még döntésképtelen, hanem a mentális betegség miatt máshogy áll hozzá a dolgokhoz, azt hiszi majd menni fog, felbuzdul, bizonyítani akar, aztán jön a (számára) sivár valóság. Ilyenekkel nem lehet depressziót gyógyítani, hogy na akkor kimehet levegőváltozás stb.

Szüleid helyében, ha hazajönnél első körben kivizsgálásra, pszichológushoz stb. küldenélek, aztán megfelelő terápiára.

Tudom, most jó pár korlátoltabb egyén majd írogatja, hogy há' ilyen lehetőségekkel miért depressziós valaki...

2017. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként nem is értem, hogy van ez a 9 hónapos cserediákság. Testvérem gyerekei is voltak cserediákok német nyelvterületen, de az két hétre szólt."


Van nyárra, fél tanévre és egész tanévre szóló is, utóbbi a 9 hónapos (vagy 10, szervezőtől függ.) Én kéthetesről nem hallottam még.:-)


Egyébként kérdező, melyik szervezet ez, akiken keresztül te kimentél? Különösnek tartom, hogy sem a kiválasztási procedúra (ami elég alapos beszélgetést is tartalmaz), sem az esetleges előkészítő tábor alatt nem tűnt fel senkinek, hogy veled gondok lehetnek. A nyelvi problémáidat sem értem, minimum társalgási szinten kell bírnod a fogadó ország nyelvét (vagy az angolt, ez esetedben ugyanaz, esetleg a németet) ezekben a programokban, ezt írásban és szóban is ellenőrzik. És távolról se kerül ugyanannyiba az egy szemeszterre és egész évre szóló program, erősen meglepődnék, ha lenne ilyen.:-) Minden esetben van kapcsolattartó, aki kint odafigyel a gyerekekre, a fogadó családdal is kapcsolatot tart és tájékozódik a gyerekről, és természetesen kontaktban van a szülőkkel is. Ekkora boldogtalanságot már kiszúrtak volna. Szóval, melyik ez a szervezet?

2017. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
33%

Támogatnálak.

DE! a reakcióm nagyban függne attól:

- mik voltak a kiutazás előzményei: kinek az ötlete volt, a másik fél mennyire volt partner benne stb.

- a személyiséged ismeretében mennyire tartom "kamaszhisztinek" és mennyire valós problémának / betegségnek (mert ha az előbbi, akkor bizony csalódott lennék, hogy még mindig nem nőtt be a fejed lágya)


Úgy, hogy nem ismerlek, ez alapján a pár sor alapján azt mondom: megfutamodsz, és mivel már 17 éves vagy, legfőbb ideje lelkileg megedződnöd, mert majd a munkahelyedről is kilépsz 2 hónap múlva? Mit csinálsz, ha a szüleid már nem állnak a hátad mögött, hogy megoldják a problémáidat? Kapcsolatfüggő leszel vagy mi?


(Persze, ha beteg vagy, az más kérdés: akkor egyszerűen csak aggódnék, mi lesz veled, ha egyszer meghalok.)

2017. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én is voltam hasonló helyzetben. Érettségi után úgy gondoltam, hogy még nem kezdem el a fősulit, hanem csiszolom a nyelvtudásomat és elmegyek Németországba au pair Mädchennek (kb. baby sitter) egy családhoz. Nagyon melléfogtam, nem tudtam megszokni az új környezetet, pedig talpraesettnek tartottam magam. Karácsonyra hazalátogattam, utána alig bírtam visszamenni, végigbőgtem az utat. Szüleimmel abban maradtunk, hogy hamarabb hazajövök, így március 15-ig kitartottam.

Azt javaslom, te is tűzz ki egy hazatérési határidőt, adj még 2-3 hónap türelmi időt magadnak. Ha addig sem javul a helyzet, gyere haza. Szüleidnek nyugodtan írd meg a helyzetedet, biztosan támogatni fognak és értékelik a kitartásodat. Fel a fejjel!

2017. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne csesztessétek már ezzel a munkahely dologgal, nagyon kevés munkahely igényli, hogy az ember hónapokat töltsön külföldön.


Kérdező, én megértenélek a szüleid helyében, de azért próbálkozz még egy ideig. Amíg nem tudod jól a nyelvet, próbálj magyarokkal is barátkozni. Biztos van vmi facebook-csoport, londoni magyar diákok vagy hasonló, hátha szerveznek programokat.

2017. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%
Barcsak ilyen "problemaim" lennenek...
2017. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Bár jóval idősebb vagyok nálad, én is épp egy 10 hónapos ösztöndíjjal tanulok külföldön, annyival "súlyosbítva", hogy a vízumkényszer miatt haza sem tudok menni addig, amíg nem adják ki a véglegest. Eleinte én is nagyon egyedül voltam, aztán elkezdtem edzésre járni, a helyi kultúrház ingyenes, hétvégi programjaira, vagy a koliban közösen főzni a többi diákkal. A nyelv persze az elején elég problémás volt, mostanra kezd egy kicsit alakulni a dolog. Neked is azt javaslom, hogy keress helyi közösségeket, ha van rá anyagi lehetőségeket, és igenis kényszerülj rá a nyelvhasználatra. Ha a félév végén még mindig rosszul érzed magad kint, ne utazz vissza, nem ér annyit az egész, hogy ennyire rossz emlékeid legyenek külföldről! :)
2017. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Én is kb ilyen helyzetben vagyok. Bár én nem vagyok ilyen távol, mégis egy határ választ el itthontol. Én nem akartam menni, a szüleim akarták, hogy oda menjek. Nekem sem megy a beilleszkedés. Gimibe mentem. 9.be. 16 éves lány vagyok. Én is hetente sirok szinte annyira nem szeretek ott lenni. Úgyhogy átérzem a helyzeted. Nyugodtan irhatsz üzenetet ha szeretnél beszélgetni. Hátha tudunk segíteni egymásnak :)
2017. okt. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Osztálytársam (17 éves lány) Japánba utazott el egy teljes évre. Ezzel most nem felvágni akarok, csak érzékeltetni szeretném, hogy azért van egy kis különbség a két helyzet között, elsősorban a nyelv és a kultúra terén.


Szerintem adj még egy kis időt magadnak, lehet, hogy hamarosan találkozol valakivel, akivel megtalálod a közös hangot. Persze, ne a pénz miatt ne gyere haza, ha annyira nem vagy jól, akkor ne maradj tovább, de ez mindenkinek nehéz szerintem, és ha már egyszer belevágtál, akkor adj magadnak egy esélyt arra, hogy beilleszkedj. Menj társaságba, utazgass, bővülni fog a látóköröd, a szókincsedről nem is beszélve. Nagy élmény lehet, ha kinyílik a világod. Én egy hétig voltam Angliában nénikémnél (Brighton, London), de nem is volt több betervezve, mert tudtam jól, hogy többet nem bírnék ki. Élmény volt (főleg a repülés), jó elmondani, hogy "már én is voltam kint", de úgy érzem, ennyi elég volt, nem mennék vissza.

2017. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!