Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, engednétek a 16 éves...

Szülők, engednétek a 16 éves gyereketeknek, hogy tetoválása vagy piercingje legyen?

Figyelt kérdés
Úgy igen, ha ő kereste meg rá a pénzt és a sajátjából fizeti?

2017. okt. 31. 12:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
31%
Az én gyerekemből kiindulva megengedném, mert onnantól nem volna érdekes neki :) egy ideig én is meg voltam őrülve a tetkókért, szerencsére nem volt rá pénzem vagyis inkább mindig volt fontosabb amire költöttem. Egyébként szerintem lányokon eleve közönséges és visszataszító (rajtam se lett volna szebb), ugyanúgy, ahogy a ropi kezeken meg lábakon is inkább szánalmas mint menő vagy egyedi. Mondom ezt úgy, hogy a gyerekeim apja és nevelőapja is erősen tetovált, és a piercingek egy részét is hordja. (Egy anyuka)
2017. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Piercing 14 évesen lett neki, de tesin mindig ki kellett vennie.Talán egy két évig hordta aztán elmúlt a varázs.Tetkója 17 évesen lett, mindkétszer én vittem el szalonba, ne valami kókler csinálja.Fültágítót nem engedtem, de megcsinálta valami haverja, jól be is gyulladt neki de nem láttam mert akkor még hosszú haja volt.Nem értem miért kell ragaszkodni a 18 évhez...Nem sok különbség van 17 és 18 közt...esetleg papíron.
2017. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Piercinget engedném, jelenleg ahhoz Magyarországon 16 éves kor felett nem is kell szülői beleegyezés.


Tetoválást valószínűleg nem engedném. Esetleg akkor, ha ténylegesen tudom,hogy régóta szeretne, viszonylag kis minta és könnyen elrejtheto helyre kerulne, természetesen megfelelő művész kezei által.

2017. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A tetoválás a primitív emberek pótcselekvése.
2017. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Van/volt mindegyik, de 16 évesen még fiatalnak tartom hozzá.

Viszont beszélgetnék vele róla, nem lenne tabu téma itthon.

2017. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
17 éves lányom van. Piercinget engedtem neki. Felmerült a tetoválás téma is, hogy lehet szeretne. Nem tiltottam meg neki, hanem meggyőztem, hogy ezt gondolja át alaposan, mert az örök. nincs értelme konkrét elképzelés nélkül hirtelen valami sz@rt magára varratni. Ha alaposan átgondolja, és akár egy év múlva is vágyik rá (bár akkor már nem kell az engedélyem), van konkrét elképzelés, akkor akár ki is fizetem neki. Nem vagyok a tiltás híve, mi inkább megbeszéljük a dolgokat.
2017. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Tetkót akkor ha legalább 3 éve megvan a minta és nég mindig szeretné, akkor 18 évesen oké, meg persze ha nem banális hülyeség és könnyen takarható helyre megy.

Piercingnél anya filozófiáját követném, köldök, orrcimpa pötty oké, illetve ha a fülét eltakarja a haja akkor szabad pálya.

Amúgy aki szerint a 18 éves "még kisgyerek, túl fiatal még ahhoz hogy eldöntse" ahhoz akkor miért nem kisgyerek hogy kiválassza élete hátralevő részében mivel akar foglalkozni? Az talán kevésbé maradandó mint egy tetoválás? Pontosabban a tetoválást el lehet tüntetni vagy takarni de egy rosszul választott diplomát már nem hozol helyre pár lézerrel.

2017. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%
Mintha az a 18 valami bűvös szám lenne, aminek a betöltése után egyből megér a gyerek olyasvalamire, mint egy tetoválás :D 17 évesen még nem, isten ments tőle! Ja, egy év múlva? Már mehet, hiszen elmúlt tizennyolc! Istenem..
2017. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem, nem így gondoljuk. Csak 18 alatt kell hozzá a szülői beleegyezés, afelett meg már nem, tehát akkor már nem szükséges engednie a szülőnek. Attól még nyilván ugyanúgy nem ért egyet.
2017. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
#28 ezt nagyon sokszor láto ma szexualítás témában, '17 a gyerek? neeem, nem szexelhet, ő kisgyerek" mintha 1 év alatt olyan hatalmas lelki fejlődésen esne át.
2017. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!